dubi zakai 12

תוכניות לסופ"ש/  19.3.15

נזכרתם מאוחר? אין לכם תוכניות לסופ"ש? רוצים לטייל לא יודעים לאן? האתר שלנו, כמו מדי יום חמישי מציע לכם כמה מקומות שאפשר לעשות איתם את הטיול לשבת. סופ"ש נעים, פורה ומלא בפריחות

קק"ל מזמין (יער שוהם) – טיול משולב ברכב וברגל

טיול שבועי קרן קימת לישראל מזמינה אתכם ליהנות מטיולים מודרכים בבוקר יום שישי, בשעה 10:00, בכל שבוע בפינה קסומה ברחבי הארץ. הטיולים מתאימים לכל אחד ויימשכו שעתיים עד שלוש שעות, בשילוב נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי היער. אל חורבת תנשמת וגבעת ספלולים בפארק יער שוהם.

שישי, 10:00 בהרשמה קק"ל, 1-800-350-550. ללא תשלום.

dubi zakai 13

@@@@

סופ"ש בטבע  (רמת הנדיב) – סיור וקונצרט

סיור ברמת הנדיב בעקבות ציפורים ופריחה הקכלי ירקונים ופרושים המגיעים לביקור חורף בארצנו. קונצרט "הוירטואוזים בתכנית של מוזיקת עולם שמחה ומלהיבה- מוזיקה צוענית, רומנית, הונגרית, אירית וישראלית. בתאום.

רמת הנדיב, 04-6298-111 או באתר www.ramathanadiv.org.il.

@@@@

צעדה לאורך הים (חוף הכרמל) – צעדה שמתקיימת מדי שנה

צעדת חוף הכרמל תתקיים השנה לאורך חופי הכרמל ושמורת דור – הבונים.

הצעדה מתקיימת ב- 3 מסלולים:

מסלול קל למשפחות – מסלול מעגלי של 2.2 ק"מ, סובב תל דור.

יציאה מחוף דור, עליה לתל דור, הליכה לצד שרידי עיר הנמל העתיקה, תצפיות מהתל לכיוון המפרצים הקסומים שלאורך החוף וחזרה לחוף דור.

הזנקה ראשונה בשעה 8:30, הזנקה אחרונה בשעה 12:00

מסלול בינוני – 4.2 ק"מ. מחוף דור ועד חוף הבונים. יציאה מחוף דור, עליה לתל דור, הליכה לאורך המפרצים הקסומים בשמורת דור- הבונים וסיום בחוף הבונים.

הסעות מאורגנות יחזירו את הצועדים לחניה בדור.

 הזנקה ראשונה בשעה 8:30, הזנקה אחרונה בשעה 11:00

מסלול ארוך למיטיבי לכת- 12.4 ק"מ. חוף דור עד חוף נווה ים וחזרה לחוף הבונים.

הזנקה ראשונה בשעה 8:30, הזנקה אחרונה בשעה 10:00

הסעות מאורגנות יחזירו את הצועדים לחניה בדור.

שבת, (28.3), חוף הכרמל, 04-9841114, www.hofwalk.co.il

@@@@

מטפסים על ההר (מלכישוע) – טיול פריחה בגלבוע

במרומי הר מלכישוע בגלבוע, נמצא ריכוז נדיר ויפיפה של אירוסים. ריחות הפריחה המשכרת יובילו אותנו לאורך שביל ההר. נשמע את סיפורו של ההר המיוחד ונעצור לתצפיות עוצרות נשימה. בהדרכת נעמי גושן – בי"ס שדה גליל של החברה להגנת הטבע. לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

dubi zakai 14

@@@@

שישבת (נצרת) – סיור ברובעים של נצרת, פינות וכנסיות, סופ"ש

"נצרת של מעלה", סיור ברובעים השונים של נצרת, פינות וכנסיות לא מוכרות, חנות תבלינים ובית ערבי ישן ומרשים עם תקרות מצוירות. קונצרט שירי אביב ופריחה בכמה שפות של מקהלת נשים 'אנסמבל נעמה'. לינה בבית המלון רימונים המעיין נצרת.

"נצרת של מטה" – הכרות עם נצרת לעומק תרתי משמע. מערות ואתרים מתחת לפני הקרקע שנתגלו בשנים האחרונות. אור חדש על היישוב בימי בית שני

שישי, שבת. החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il. בתשלום.

@@@@

צעדי מחול (ערבה) – פסטיבל מחול בערבה

הפסטיבל יתקיים בישוב ספיר, הנמצא בערבה התיכונה. סמוך לפארק ספיר, במקום חורשה ופינות מנוחה. הפסטיבל מתקיים ארבע שנים ברציפות, והשנה גדל הקיפו והיצירות והמופעים. תיור, בילוי בפסטיבל, ולינה באתרי התיירות והצימרים ביישובי באזור. בערב הפתיחה של הפסטיבל – שתי יצירות חדשות.

שלישי, (25,3 עד ה-27) 08-6592260. בתשלום.

@@@@

סיבוב בקניונים (בקעת הירדן) – טיול פריחה והליכה

מסלול מקסים בצפון בקעת הירדן הפורחת. נעלה ונרד בעזרת יתדות בקניונים הקצרים והאתגריים בנחלי פיראן, תלכיד עם מדרגות סלע גבוהות ויתדות, שלל צבעי פריחה ותצפית נהדרת על הבקעה. היכרות מחודשת עם חבל ארץ יפה במיוחד בעונת האביב. שבת, החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il. בתשלום.

@@@@

הפרחת השממה (בורות לוץ) – טיול פריחה מדברית

המדבר בשיא הדרו, פינות חמד רבות פזורות במרחבי הפרא של הנגב, אחת מהן חבויה במסלול המרהיב של בורות לוץ: שרידים ארכיאולוגים, מים בלב מדבר ומרבדי פריחה צבעונית של ריבס המדבר, שמשון הדור, צבעוני המדבר.

שבת, החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

@@@@

אחרי (כוכב הירדן) – במלאות שנה למותו של מאיר הר ציון

שנה למותו אירוע מיוחד אחרי – לכוכב הרוחות.  מפגש של הלוחמים ביחידה 101, סיפורים ופעולות תגמול שעיצבו את צה"ל של היום. אפשרות לקהל הרחב להכיר את פעולתו ופעולת היחידה, משחק משימות, כתבי חידה.

שישי, 8:00, כוכב הירדן, 04-6753397.  ההשתתפות ללא תשלום, למעט דמי כניסה לאתר.

@@@@

יום המים (עמק הירדן) –  צעדה והפנינג סביבתי לציון יום המים הבינלאומי

רשות ניקוז ונחלים כינרת, אקופיס, המשרד להגנת הסביבה, המועצה האזורית עמק הירדן וארגונים נוספים בעמק, קוראים לציבור הרחב לקחת חלק בצעדה והפנינג סביבתי "זורמים לירדן" שיתקיים באום ג'וני, הצעדה מהווה תמיכה ציבורית בתכנית "חלופת הירדן" בה מבקשים הגופים הירוקים, הקיבוצים באזור עמק הירדן, רשות ניקוז ונחלים כינרת, להזרמת מי הירדן שיועברו למדינת ירדן בהיקף של 50 מיליון קוב, בתוואי הירדן, בכדי להחיותו ולשקמו ולא בצינור, שלא יועיל לשיקום איכות הסביבה של הנהר החשוב ביותר במדינה- נהר הירדן.

בין השעות 9:00-12:00, תתקיים צעדה במסלול מעגלי מאום ג'וני לסכר אלומות, נחל יבניאל, גשר בית זרע וחזרה לאום ג'וני, כולל תחנות הסברה בנושאים מגוונים כגון: שיקום גדות הנחל, שיפור איכות המים, מגוון ביולוגי ועוד. המסלול מתאים גם לרוכבי אופניים. יש להצטייד בכובע, נעלי הליכה, מים ומזון.

בין השעות 11:00-14:00 יתקיים הפנינג סביבתי באום ג'וני כולל נקודת הסברה בתצפית, דוכני מזון (בתשלום), דוכני הפעלה ויצירה, פעילויות חינוכיות-סביבתיות לכל המשפחה, הופעה מקומית ועוד.

שבת, 9:00, רשתות הניקוז, 55477* , www.kineret.org.il, ללא תשלום.

@@@@

6 סיורים – (איזורים שונים בארץ) – לשבוע הטבע העירוני

סיור טבע עירוני בשביל סובב באר שבע, באזור נחל עשן והמרת"ח, צעדת עצי מורשת באבו סנאן, במטעי הזיתים ליל נחל בית העמק, חגיגת אביב בנחלים רמז וזיו בחיפה, פריחה מימי התנ"ך – אתר טבע עירוני בירושלים, אירוע בגבעת העלייה בתל אביב ואירוע נוסף ברכס הכורכר שביפו. כל האירועים הם ללא תשלום, הציבור מוזמן להצביע ברגליים ולהכיר את הטבע שעל סף ביתו.

פרטים באתר החברה להגנת הטבע – http://www.teva.org.il/cityteva. ללא תשלום.

@@@@

צעדה ( הגלבוע) – הצעדה המסורתית ה-49

אירוע פתיחה לימי האביב נותנת את האות לתחילת עונת הטיולים והיציאה מהבתים. במסגרת הצעדה ייהנו המשתתפים מפריחת האירוסים בגלבוע וכן משלל פעילויות לאורך המסלול דוגמת: כתבי חידה, מעגלי מתופפים, הדרכות על הנוף ועוד.

צעדת הגלבוע נערכת על שם הרמטכ"ל ה-12 של צה"ל, רא"ל משה לוי ז"ל, צפויים להשתתף בה גם מאות צועדים מרחבי העולם. לאורך המסלול ימתינו למשתתפים שפע של הפעלות בהן: כתבי חידה, אפיית פיתות והדרכה בנקודות התצפית. ביומה השני של הצעדה, יום שבת, יוקמו בגן הלאומי מעיין חרוד שוק איכרים ויופעלו אטרקציות לכל המשפחה דוגמת סדנאות יצירה, פינת אימוץ כלבים, פינת מתנפחים ומעגלי מתופפים. בנוסף, בסיום האירוע יחולקו מדליות למשתתפים וגביעים לקבוצות.

שישי, שבת www.hagilboa.org.il. בתשלום.

@@@@

אחד על שתיים (דרך הבשמים) – יומיים של רכיבה על אופנים במסלול מדברי

עם חניכת המקטע החדש של שביל ישראל לאופניים החברות 'גיאופן' ו-'טיול אחר' מזמינות להפנינג רכיבה בן יומיים בדרך הבשמים, בלי לדאוג ללוגיסטיקה, כלכלה, ציוד והקפצות – רק לרכב בנופי בראשית, מחניון בארות, דרך נחל נקרות להמשיך לכיוון הערבה, להדרים לארץ השמש הנצחית ולסיים את המסלול עם כוס בירה צוננת על שפת חוף ים סוף. מדוושים במדבר בדרך הבשמים הקדומה.

חמישי, שישי (26-27 מרץ). גיאופן, טיול אחר, 08-6595192. בתשלום

@@@@

סדנת בישול (כפר קרע) – אישה מקום וטעמים

אמנה אחת הנשים הפעילות בחברה הערבית בתחום העצמה נשית. סדנת בישול בביתה היא חלק מדרכה להכרות עם החברה הנשית הערבית ואת כפר קרע.

שישי, 9:30 info@wadiara.org.il. בתשלום.

@@@@

חוקרים את השטח (ירוחם) – 24 שעות של טבע באגם ירוחם

אירוע הבַּיוֹ-בְּליץ שמתקיים בכל העולם יגיע בסוף החודש גם לפארק ירוחם שבעקבות החורף המוצלח הוא שוקק חיים. אזרחים וחובבי מדע וטבע יוצאים לחקור את השטח יחד עם אנשי מקצוע ממגוון תחומים, כובשת עכשיו מקומות רבים ברחבי העולם וגם את פארק ואגם ירוחם.

חמישי ושישי, (3 .26-27), ביו בליץ ישראל, 052-3129054. 

@@@@@

טיפ שבועי

מרכז מבקרים בינלאומי, באר אברהם, מרכז מורשת חדשני המספר את סיפורו של אברהם אבינו ובאר המים המפורסמת. במרכז תכנים חוויתיים ומיצג תלת מימד היוצרים מפגש בין ערכים, אמונה והיסטוריה המשותפים לעולם כולו, דרך סיפורו של אברהם אבינו – המארח הידוע שבאוהלו מתארחים מלאכי האלוהים, משכין השלום הראשון בעולם, האב הרוחני של שלוש הדתות המונותאיסטיות.

הכניסה בתשלום. טלפון: 08-6234613. .www.abraham.org.il

 

Share Button


אודות


'תוכניות לסופ"ש/  19.3.15' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11