dubi zakai 1.jp6

שייט/ 80 איים וסירה אחת

בית הקברות של האי הקטן מזורובו בלגונת ונציה נחשב לאחד מהיפים באירופה, כאן נקברים תושבי האי ותושבי האי הסמוך, בורנו. אך שלא תהייה טעות, איי הלגונה אינם רק בית קברות, אלא יופי מיוחד של חיים שלווים על איים קטנים, התחבורה בין האיים נעשית בעזרת סירות קטנות וגדולות, חלק מהמטיילים מגיע ליופי הזה בספינות נהר ששכרו, כל אחד יכול להשיט. חופש מסוג אחר. כתבה לקראת עונת השייט הקרובה

לפני כשנתיים שלוש יצאנו למסע שייט בלגונת ונציה, מסע קסום בארץ לא נודעת (בשבילנו) שבכל קטע מהמסע פגשנו מקומות ואנשים אחרים, שטנו ביאכטה מפוארת, ספינת נהר מדוגמת, שאין צורך ברישיון משיט להשיט אותה, ופקדנו נהרות שנשפכים ללגונה, פקדנו איים שבהם מתגוררים עשירים מאוד ואיים בהם גרים דייגים קשי יום, המון גשרים שהורמו לכבדנו, לוקרים ( אותם שערים שהספינה נכנסת ועולה או יורדת עם גובה המים כדי להשוות גבהים, שטנו לאורך גדות של נהרות שעל גדותיהם בנויים בתי מידות. הכנו לעצמנו ארוחות ממצרכים שקנינו בכפרים, היכן שרצינו עצרנו, נקשרו אל גדת הנהר או ברציף האי ויצאנו לטיול רגלי. הכל בנחת בלי מהירות ועם מפגש נאה עם הסביבה. אפילו עצרנו בלב הלגונה במסעדה צפה שאפשר להגיע אליה עם סירה או יאכטה. והשיא היה שהגענו עם הספינה שלנו ללב מפרץ ונציה שאנו משתלבים על ספינות הענק של התיירים, עם ה"אוטובוסים" הימים, עם המוניות, סירות זריזות, וגם כיכר סאן מרקו נשקפה אלינו מימין, שבוע ויום של חוויה מיוחדת, אחת מהן מפגש עם בית הקברות באי הקטן מזורובו. שלושה זוגות ויאכטה אחת. עד כאן הפתיח.

dubi zakai 1dubi zakai 1.jp8

בשעה שמונה בדיוק, הכריז הרמקול: 'שערי בית הקברות נפתחים', ובאמת, שערי הברזל המסוגננים החלו להיפתח בלחישה. שביל אבן מצוחצח הוביל אל שדרת ברושים עתיקים. משני צידי השביל התרוממו אבני מצבה, עליהן מונחים בפוזות של קדושה פסלי שיש של קדושים נוצריים. באור הבוקר הקלוש הנרות על הקברים רטטו, הוסיפו מסתורין לאפלולית בית הקברות. על כל מצבה ניצבה פקעת גדולה של פרחים רעננים, צבעיהם מעניקים חיים לאתר המתים. בקצה השביל שורות של מבני אבן מסוגננים, אלה קבריהם של עשירי המקום, דלתם פתוחה ואש תמיד האירה את אפלולית הקבר המשפחתי.

קרני השמש טרם חדרו את ערפל הבוקר, זה נח על מי הלגונה הגדולה, הערפילים שוטטו מעל המים. לעיתים, נקרעו מהענן פיסות ערפל מסמנות את דרכם כצמר גפן רך. מרחוק נשמעה צפירה עמומה של ספינה המזהירה את דרכה בים הערפל. קרעי הערפל טיפסו מהתעלות וחדרו דרך שער בית הקברות הפתוח, צבעם הלבן הוסיף מסתורין לקברים הדוממים. שהשערים נפתחו, פסעה פנימה אישה קשישה, החיים דחסו את קומתה וצמצמו את גובהה, צולעת הייתה, צנומה ויעילה להפליא. במרץ פנתה אל הקברים, אחרי דקה אחרי כבר רעננה את המים בעציצים הגדולים, על אחד הקברים הייתה  בוררת את הפרחים הנבולים ומשליכה אותם לפח, אחרי דקות כבר הייתה מצוידת במשפך גדול ושוטפת את הקבר. שניגשה לקבר כרעה על ברכיה והצטלבה. אחר מיהרה אל סולם גדול, גוררת אותו אל קיר גבוה ובו קומות של קברים עטורי פרחים, מטפסת הייתה בקושי בסולם אל הקומה האחרונה, מחליפה את הפרחים של אחד הקברים. ענן ערפל שובב התערסל מסביבה ולרגע התמונה הפכה למטושטשת.

כזה הוא בית הקברות שעל האי מזורובו בלגונה הגדולה של ונציה שבאיטליה. לכל קבר מתווספת תמונת המת ובנוסף לנר הדולק יש נורה קטנה שצמודה לקבר שמאירה באור אדום והשעות האפלולית נדמה ששלל גחליליות משוטות בין הקברים, בלילה בית הקברות נראה כלקוח מעולם אחר. בית הקברות של האי הקטן מזורובו נחשב לאחד מהיפים באירופה, כאן נקברים תושבי האי ותושבי האי הסמוך בורנו שכנו, אי גדול יותר ומוכר, אלפי תיירים מגיעים אליו. מעטים מבין התיירים מכירים ופוקדים את בית הקברות המיוחד של האי השכן. האי בורנו מתחבר אל האי מזורובו בגשר עץ פשוט שנועד לרוכבי אופניים והולכי רגל.

dubi zakai 1.jp7dubi zakai 1.jp2

בורנו הוא אי תיירותי ציורי ויפה, רוב תושביו דייגים שגם מתפרנסים מתיירות, יחודו בשורות בתיו הצמודים שכל אחד מהם נצבע בצבע אחר. הגוונים מצהוב לימון ועד אדום אש. מסגול לילך ועד חום כהה. רחובותיו הן תעלות מים קטנות, לצד הגדות קשורות סירות. יש בו מסעדות משובחות, על קו המים, חנויות מזכרות, כנסייה אפלולית גדולה, לפניה רחבת אבן ענקית, הכנסייה בנויה באבן אדומה, מגדל הפעמונים העקום הוא סימלו של האי, מגדל הפעמונים הגבוה מאיים בכל רגע להתרסק אל רחבת הכנסייה הגדולה.

אחת לכמה ימים מתקיימת לוויה, המת מובל בארון בסירה עמוסה בפרחים, להקת מקוננות נדחסת לסירה נוספת, הנשים לבושות בשחורים ומטפחות עוטפות את ראשן, וקינתן מלווה את השייט העצוב. הגברים קשוחים עם כובעי גרב וחליפות ולכולם שפם עבות. אלה נדחקים לסירה נוספת שמלווה את ארון המתים. השיירה המוזרה נוסעת בין תעלות העיר חוצה את התעלה הרחבה בין האיים ועוגנת במזח הקטן, סמוך לבית הקברות. (באיי הלגונה קיימת בעיה קשה בקבירת המת. לכן בתי הקברות באיים הפכו לרבי קומות, כל ס"מ דחוס בקברים, באי הסמוך לוונציה בו גם בית קברות מפורסם ביופיו. שם וגם בבית הקברות במזורבו עצמות המת מתפנות לבית קברות אחר, ביבשה אחרי שבע שנים.)

אך שלא תהייה טעות, איי הלגונה אינם רק בית קברות, אלא יופי של חיים שלווים על איים קטנים, התחבורה בין האיים נעשית בעזרת סירות קטנות וגדולות. וכמובן בעזרת ה"ופורטו", אלה סירות ברזל ישנות שממלאות בשקדנות, (לא מדוייקת), את מקומו של האוטובוס. העשירים יכולים לנוע בעזרת מוניות המים, אלה ספינות עץ מהגוני זריזות שנקראות "טרגטו". המטיילים שאוהבים את הנוחות והשלווה בוחרים בלגונה ובנהרות מסביב בעזרת ספינות הנהר, אלה ספינות גדולות יחסית לבנות ומפוארות המזכירות בשיוטן ברבור נאה. הסירות הגדולות מצוידות בדרך כלל בשלושה חדרי שינה נוחים, מטבח מצוייד היטב, יכולת שייט בנהרות המקיפים את הלגונה ובלגונה עצמה. להפעלת יאכטה כזו אין צורך בידע או רשיון של משיט ספינות, כל אחד, עם מעט הדרכה יכול להוליך את חבריו או בני משפחתו בטיול מסוג זה. את הארוחות סועדים על הסיפון עם מוצרים שקניתם בכפרים וארוחה שהכנתם במטבח שלכם. יתרונה של ספינת הנהרות שהיא מגיעה לכל אי, נקשרת אל הרציף והמטיילים יכולים לצאת לטייל והבית נמצא אתכם, אין צורך לדאוג למלון או מכונית,  נועלים את הספינה והולכים ברגל או בעזרת אופניים למרכז האי. שלווה אמיתית עם מעט הרפתקנות חביבה של השטת ספינה.

כמה נהרות זולגים ללגונה הגדולה באחד מהם, בחלקו העליון של נהר ה'סילי' הגדול מתחיל המסע אל נפלאות הלגונה, אתם בוחרים את נתיב השייט, בדרך כלל שכירת סיפנה לתקופה של שבוע ימים, מפות מסודרות שחברת  La Boat  (לה בוט) את הספינה הברבורית מוליך מנוע דיזל חסכוני, המהירות אינה עולה על 8 קשר (משהו כמו 20 ק"מ לשעה), והדרך עוברת בין איים נידחים, לאיים מיושבים שבהם ארמונות פאר, חלק מהמסלול נושקת לחופי וונציה והמעבר ליד העיר היפה מרתק וסוחט צילומים רבים. שטים יחד עם הבית והציוד שלכם בלי צורך לחפש מלון או מסעדה, רוצים, עוגנים רוצים ממשיכים בשייט. dubi zakai 1.jp9dubi zakai 1.jpg4

"… הלגונה נראית כמו אגם שלו, אבל בעצם היא בוגדנית מאוד. צריך לדעת הכל על הזרמים, הערוצים, השרטונים, הגאות והשפל, הגדלת המהירות, מה מסמנים המצופים ופנסי האיתות… בטוח שכל אנשי הסירות יבחינו בסירה זרה בלגונה – הם מכירים את כל הסירות…" (מתוך הספר 'עיר המלאכים הנופלים', שמספר על שריפת האופרה בוונציה, כתב ג'ון ברנדט, הוצאת כנרת, זמורה ביתן, מאנגלית: עדנה שמש).

כ-80 איים בלגונה הגדולה, חלקם לא מיושבים. במפה מצטיירת וונציה כחצי אי המגיח אל מרכז הלגונה וסביבה פזורים האיים. העיר העתיקה של וונציה בנויה על כלונסאות ומפוזרת על פני 118 איים זעירים. האדם התיישב באזור באיזור ב-400 לספירה. אלה היו פליטים נפחדים שמצאו מסתור באיים המבודדים מאימת אטילה ההוני. המים שהקיפו אותם, הבוץ הטובעני הרחיקו את האויבים. לאט לאט החלה להתפתח אימפריית וונציה שבימיה הטובים שלטה על ימים ויבשות רבים. וונציה הפכה למלכת הים האדריאטי. במאה ה-16החל לדעוך כוחה ואט אט נדחק מקומה כמעצמה ימית.

הלגונה שמקיפה את וונציה מופרדת מהים האדריאטי בסכר טבעי של איים רזים, אלה איים צרים וארוכים, האי 'לידו', מתייצב כנקניק ארוך, תפוח מעט בחלקו וניצב מקביל לוונציה. ב'לידו' גרים עשירי וונציה, ארמונות, מסעדות מפוארות ובתי מלון נאים מקשטים את הרחובות. צידו השני של האי נושק לגליו של הים האדריאטי. בהמשך ה"סוללה" שמגינה על וונציה נמתח אי רזה במיוחד, המזכיר במראהו איטריית מקורני ארוכה, זהו אי הדייגים, 'פלסטרינה'. על פי מראה הבתים והסירות תושביו אינם עשירים במיוחד, סירות דייג מיושנות מוכות חלודה עוגנות קשורות לקלונסאות , הבתים בנויים בגיבוב של גרוטאות ומהם מזדקרות צלחות לווין. למרות העוני נח יופי על האי, בין הבתים כנסיות מעוטרות במגדל פעמונים פעיל, מסעדות הדגים זולות וטעימות, פזורות על כלונסאות מעל המים. לטייל הרעב נותר רק לעגון את הספינה ולקפוץ לאחת המסעדות לארוחה משובחת ופשוטה. אם ממשיכים בדרך מגיעים ל'קיוג'ה', הפעם עיר דייגים המרושתת בתעלות שייט רבות, כינויה "וונציה הקטנה". קיוג'ה עיר נמל גדולה שהנמל שלה פתוח לים האדריאטי, כיאה לעיר דייגים גדולה היא מצויידת בנמל גדול ומכאן יוצאות ספינות דייג גדולות למסעות דייג של ימים רבים.

dubi zakai 1.jp10לפני שנים רבות עוד בטרם הומצאה הרכבת וכלי הרכב, הובלות הסחורה באירופה התנהלה על ידי ספינות נהר הפועלות בקיטור, הנהרות התעלות והלגונה שימשו כנתיב שייט, לארוך הנתיבים צמחו ערים ועיירות רבות, עם כניסת הרכבת והמשאיות לתמונות ההובלה כמעט והופסקה תנועת ספינות הנהר והאירופאים המעשיים רתמו את המסלולים לטובת שייט נהרות. תחילת המסע ללגונה של ונציה החל בעיירה זעירה, 'קורסייר', בצפון איטליה, על גדות נהר ה'סילי' בצפון הלגונה. הנהר הרחב גולש בזרם מתון אל מפרץ וונציה, עורך פיתול מרשים ואלגנטי ומוצא נתיבות להתחבר אל הלגונה בתעלות רבות. העיירה 'קורסייר' טבולה בנוף פראי, שמורת טבע נפלאה שאת יופייה גילו בתקופות שונות עשירי איטליה ובנו כאן חווילות נאות על גדות הנהר. לאורך נתיב הנהר פזורות וילות נאות, והדשא גולש עד שפת המים. לפני כל חווילה רציף עץ שנועד לקשירת סירות. מיקומה של 'קורסייר' ליד העיר טרוויסו. על אחד מיובלי הנהר נחבאת חברת, 'לה בוט' (La Boat ), כדי הלגיע אל הלגונה נדרש מהמשיט (אתם כמובן) להכנס ל"לוקר". בלוקר נעשית השוואת מים בין הנהר הגבוה לבין הלגונה הנמוכה. הספינה נכנסת לתוך מעגן אבן עתיק, משני צדדיה נסכרת בדלתות ענקיות, בצד אחד נסכרים המים ובצד שני מתרוקן מעגן האבן עד שפני המים מתאזנים ואז הספינה יכולה להמשיך בדרכה. השימוש ב"לוקרים" מצריך קצת עבודת צוות של קשירה, כיוון המשיט שלא תפגע הדופן. בקיצור חוויה שחלק גדול מהקוראים בטח לא עבר. במהלך אחד המסלולים לפדווה השייטים יכירו את כל סוגי הגשרים האפשריים, צוות מפעילים על החוף אחראי לפתוח עבורכם את הגשרים.

בארץ מרכזים את הטיול והזמנה שייט מסוג זה בחברת 'תשוט' (Tashoot  ) שנמצאת במרינה בהרצליה. מחלקה מיוחדת שמציעה מסלולי שייט בנהרות אירופה, (ללא צורך ברשיון), וגם בלגונה, השייט היה דרך חברה איטלקית, 'לה בוט' La Boat)), באיטליה ושייט נהרות בכל נהרות אירופה. חברת תשוט, 09-9579391. 

dubi zakai 1.jp5

 

Share Button


אודות


'שייט/ 80 איים וסירה אחת' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11