dubi zakai 2

שייט/ להיות קברניט לשבוע

שלושה זוגות התייצבנו על סיפונה של הייאכטה שלנו לשבוע הפלגה נינוחה על 'קאנל די מידי', אין צורך ברישיון שייט, אחרי שעה ומשהו של הדרכה תופסים את רעיון השייט, יום אחד של שייט ואתם כמעט מומחים, שמונה ימים על תעלה

עתה הספינה שלנו כלואה בין שני סכרים, יורדת לאיטה עם ירידת מפלס המים. אחד מאתנו עומד על מזח הבטון, משגיח שהסירה תהייה קשורה היטב, לצידו עומד מפעיל הסכרים, צרפתי חייכן חבוש בבארט נצחי. על הסירה שניים מאתנו אוחזים את חבלי החרטום והירכתיים, משחררים לאיטם את החבל לפי קצב ירידת המים הכלואים בין הסכרים, עוד אחד אוחז בהגה הספינה, המנוע עובד, מחכה לאות להתחיל להפליג שמפלס המים יתיישר עם מי התעלה, כך תחילתו של בוקר אופייני בשייט על תעלת 'די מידי' בדרום צרפת.

הרומאים, מסתבר, חשבו על תעלה שתחבר את הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי, תעלה שתקצר את ההפלגה בים הפתוח דרך מיצר גיברלטר. רק בשנת 1666 הצליח פייר פול ריקה לעשות את הצעד הראשון בכריית התעלה, האומלל שהקדיש את חייו מת שישה חודשים לפני תחילת השייט בתעלה והשאיר אחריו חובות רבים. כמעט 200 שנה אחרי תחילת העבודות, נזכרו בו ובנו אובליסק לזכרו. הקושי בבניית התעלה היה להתגבר על הפרשי הגובה שנוצרו במעבר ההרים, סי דה נורוז (Seuil de Naurouze). גובהו 194 מ' והוא קו פרשת המים בין האוקיינוס האטלנטי לבין הים התיכון. את הגובה הזה גישרו בעזרת מאות סכרים (לוקרים בפי בני המקום), המעלים ומורידים את הספינות העוברות בתעלה. הספינה הרוצה לרדת שטה, אל בין שתי דלתות ענקיות, התחתונה סגורה ומאחוריה גובה המים נמוך. מפעיל ה'לוקר' סוגר את השער, משחרר את המים דרך תעלה צדדית, מפלס המים יורד ומשתווה לגובה פני התעלה, אז נפתח השער השני והספינה יכולה להמשיך בדרכה בגובה הנמוך. הספינות המפליגות על התעלה שטוחות ורחבות, אין חשש שיתהפכו ולכן אין צורך במשקולת בתחתית שמצויידות בהן ספינות המפליגות בימים. פעם שימשה התעלה כנתיב חשוב למעבר סחורות בין הימים, הספינות באותם השנים נקשרו לסוסים משני צידי התעלה, אלה משכו את הספינות לאורך התעלה. אורכה של תעלת 'די מידי' כ-240 ק"מ, יש בה 103 סכרים (לוקרים). עם התפחות התחבורה היבשתית נעלם הצורך בספינות המעבירות סחורות והתעלה הפכה לאתר תיירות חשוב שהוכר על ידי ארגון אונסקו כאתר עולמי לשימור וכיום משייטות בו ספינות המושכרות למטיילים. סיפורה של 'קאנל די מידי'.

dubi zakai 67 dubi zakai 26

שלושה זוגות התייצבנו על סיפונה של היאכטה שלנו לשבוע הפלגה נינוחה על 'קאנל די מידי', אין צורך ברישיון שייט, אחרי שעה של שייט תופסים את הפרנציפ השייט, למקם את הספינה באמצע התעלה, שבאה ספינה ממול כדאי להוריד מעט מהירות ולהיצמד לגדה ולתת לה מקום לעבור כדי לחזור לנתיב השייט. את ההגה צריך להפנות לאט לאט למרכז התעלה, תנועה חזקה מידי ולומדים שהירכתיים נחבטים בגדה. בספינה החביבה שלנו יש שלוש קבינות, בכל אחת שירותים ומקלחת, סלון גדול ומטבח שמהר מאוד הופך להיות מרכז החיים בספינה, אלה שממש רוצים להיכנס להרפתקה יכולים לרכוש בכמה יורו כובע קברניט לבן ולנופף בתנועה מכובדת לכל ספינה שחולפת לצידכם, קברניט לשבוע.

המסלול מתחיל בעיירה הקסומה, לה סומייל )Le Somail(, מכאן למעשה אפשר לצאת לכל כיוון שתבחרו, כפר עתיק ומעל התעלה גשר אבן מיוחד שזוכה להיות מונצח במכחולו של צייר מקומי. גדות התעלה רוחשים פעילות של יאכטות של חברת 'ניקולס' שמשכירה לשייטים מתחילים רמות שונות של יאכטות ברמות פאר שונות. אנשי החברה מייעצים לכם להיכן כדאי לשוט, אם אתם מעדיפים נוף פראי תוכלו לבחור את חלקה המזרחי של התעלה, שייט לא מתחוכם לעבר העיר ביז'אר )Be'ziers(, עיר עתיקה והשייט כמעט נטול 'לוקרים', כרמי יין משני צידי התעלה. ושדרות של עצי קטלב ענקיים, את המסלול הזה עשינו ביומיים האחרונים של ההפלגה. בתחילה כמו שאר השייטים הטירונים יצאנו למערב התעלה, מסלול ארוך עם 18 לוקרים (סכרים), התעלה מתפתלת דרך כפרים ציורים, כרמי יין, טירות עתיקות, וקטע זה של התעלה מתהדר בגשרים פסטורליים. את המסלול הזה כדאי לסיים בעיר העתיקה קרקסון ( Carcassonne,שם אפשר להשאיר את הספינה נעולה ולצאת לבקר בעיר שנותרה שלמה מתקופת ימי הביניים. העיר קרקסון נחשבת לאחת מהיפות בערי אירופה. בזמנו מגדלי השמירה הענקיים חלשו על הדרך בין טולוז לים התיכון. כיום העיר ידועה כמרכז לייצור יין. לחלק זה של התעלה הקדשנו חמישה ימים. מסלול נוסף מתחיל מלה סומייל וגולש דרומה זה מסלול מעט יותר אתגרי לשייט בגלל מכשולים קלילים, המסלול מסתיים במרכז העיר היפיפייה נורבון (Narbonne), בליבה כנסייה מדהימה והעגינה בתעלה, במרכז העיר התוססת.

כל מעבר בסכר לוקח כשעה זאת בתנאי שאין תור של ספינות, בעוד מספר קטן של חברים עסוק בקשירת הספינה השטה אפשר לרדת לביתו של מפעיל ה'לוקר' שם תמצאו חנות קטנה ובה באגטים טריים, ביצי משק פירות ירקות הישר מהשדה, כמובן שהמחיר שגובה המפעיל יקר יותר מאשר בעיירה הקטנה בדרך, שם בחנויות קטנות, בין הסימטאות תוכלו לבקר את האופה, הקצב, הדייג שווה להיכנס ליקבי הבוטיק חלקם נמצאים במבנים עתיקים, יין משובח נמכר במחיר סביר, תוכלו לקנות עבודת יד של המקומיים, המחירם שם זולים כמובן. לקראת שמונה או תשע בערב הכפרים הקטנים נראים כנטושים, התושבים נסגרים מאחורי תריסי הברזל, תאורה דלה ממלאה את הסימטאות, החיים נוטשים את הרחובות ועוברים למסעדות הקטנות, שם מוגש אוכל ביתי עטוף בגבינות ויינות מעשה בית, בחשיכה העולה נראות הכנסיות והטירות העתיקות מוארות באור רך ומראיהן בולט למרחוק.

dubi zakai 65 dubi zakai 46

פעולת העגינה לאורך התעלה פשוטה למדי, מקרבים חרטום וירכתיים לגדה, קצת פעולת מנוע והגה והנה אתם עוגנים, אתם יכולים לעגון היכן שתחפצו להיקשר לעצי דולב הענקיים ולהחליט שכאן ביתכם לשעות הקרובות. חוביי ההליכה יכולים לפצוח בהליכה בתוך נוף קסום על גדות התעלה, אפשר לשכור אופניים ובריכה די עצלה תשיגו את מהירות הסירה. היכן שיש בטלה נעימה בדרך כלל עוברים לעיקר והוא האוכל, לכן בבחירת חברים למסע כדאי לבדוק מה היכולות של החברים בתחום הבישול, פולחן יומי זו התעסקות עם האוכל, קנייה והכנה בספינה עומד לרשותכם תנור וגז וכל מי שמוכשר בתחום יכול לעשות נפלאות להצלחת הטיול. לא כדאי להתנזר מהמסעדות המקומיות, כמעט ולא תמצאו נפילות ברמת המסעדות אלה מסעדות כפריות קטנות עם אוכל ביתי, יין משובח והמחיר סביר.

משפחה, כך אומר הפתגם, לא בוחרים וסביר שתסתדרו בינכם. לגבי חברים צריך להיות זהירים, שבעה ימים יחד על ספינה יכול להיות מתכון להריסת יחסים, כשאתם מתחכחים אחד בשני במשך כל היום. אם תרצו עצה מפעם לפעם תרדו לטייל ואז תערכו הפרדה שתעניק מעט אוויר אחד מהשני.

רומנטיים וחובבי טבע ימצאו ששעות הבוקר המוקדמות הן היפות ביותר בתעלה, ציוץ עליז של הציפורים הרבות, בבוקר נח ערפל רך נח על מי התעלה, שמטשטש את מראות הגשרים העתיקים ואת מראה הספינה. בין סבך העצים חודרת קרן שמש בודדה הנראית כלהבה הפולחת ופוצעת את ערפילי הבוקר, וכמה ברווזים משעוממים פותחים בגע גע דרשני אולי יקסימו את שייטי הספינה ויזכו בשרידי הבאגט שנותר מאתמול. באותם רגעים מתחילה התבהרות, שורות שורות של עצי הדולב הגבוהים מתגלים והאד הרך סר משורות הגפנים, רחוק מתגלים השדות ובתי הכפרים הקטנים, אז זוחלת לה השלווה הרוגעת, על תעלת מידי (Canal De Midi), בדרום צרפת במחוז חבל אוד ((Aude.

כדאי לדעת:

– הטיול מתאים למשפחה גדולה שרוצה חופש שקט או לשלושה זוגות של חברים טובים.

– מערכת החשמל בספינה 12v מה שמחייב מטען מתאים לטלפון סלולרי.

– אין בעיות של גניבה יש לסגור את הספינה שיורדים לאחד הכפרים.

– כדאי לשכור אופנים במחיר זול יחסית לבדוק את האופניים לפני שלוקחים אותם.

– הספינה מגיעה עם מגבות כלי מיטה שמיכות ואין צורך להביא דבר, למעט פנס.

– לאורך כל הדרך אפשר ללכת בשביל לצד התעלה, חובבי ההליכה או הרכיבה על אופניים יכולים לרדת ולעשות ספורט.

– במידה ויש רוח צריך מעט להיזהר בכניסה ללוקרים הספינה נסחפת ברוח.

– חשוב מאוד בהפעלת הסירה בנהיגה לקחת בחשבון שהתנועה אינה כמו במכונית וחלקה האחורי יכול להחבט בקירות הלוקר.

– השירותים בספינה דורשים הפעלה נכונה, כדאי להקשיב לאיש ההדרכה מטעם החברה, סתימת השירותים תעלה לכם בקנס גבוה.

– הכניסה ללוקרים אינה כרוכה בתשלום, אפשר להעניק למפעיל טיפ. – אפשר לשוט בתעלה החל משעה 7:00, בשעה 18:00 הלוקרים נסגרים, אפשר לעגון היכן שתרצו על גדות התעלה, למעט ליד שילוט 'שטח פרטי'

שכרנו את הספינה בארץ דרך חברת 'תשוט' בהרצליה, לחברה קשר עם חברת 'ניקולס' ( ( Nicols בחו"ל, כל התשלומים נעשים דרך חברת 'תשוט'. שייט נהרות אפשר לעשות גם באירלנד, הולנד, אנגליה וכמובן דרום צרפת. 'תשוט' 09-9579390.

dubi zakai 26

 

Share Button


אודות


'שייט/ להיות קברניט לשבוע' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11