POWELL00025_0000217

שייט/ ארבע דורות בסירה אחת

חברת אמביל-ים בנתניה פתחה אולם תצוגה ענק ובו יאכטות סירות מירוץ וציוד לספורט ים. ארבעה דורות של אוהבי ים שהפכו את האהבה למקצוע

התאהבתי בים לאט, מאוד לאט באחד המפגשים הראשונים עם הגלים, הייתי עול ימים. גל ענק, (לי נראה כקיר מים באותם הימים), חטף אותי וגלגל אותי, שתיתי מי ים יחד למדתי לפחוד מהים, נפרדתי לכמה שנים מהים, מהחול, מהצדפים ואפילו מהשחפים. בתחילת ימי הנערות חזרתי עם חברים לים, כולם רצו בצווחות גיל אל הגלים, נותרתי מאחור מפוחד ודואג למעמדי החברתי. אחד החברים שראה שאני מהסס חזר אלי ואמר: ״בוא, תראה יהיה כיף״. נצרתי את הפחד, רצתי כמו כולם לים, קפצתי למים, והנה אני צולל והנה אני שוחה והכל קרה תוך רגעים. שנחתי מתפעל מעצמי בין הגלים הרכים, נטול פחדים המים עטפו אותי בחמימות התחלתי להרגיש איך צומחת האהבה. גלי הים כבר אהבו אותי, שחיתי היטב, גלשתי גלים בגלשן, חתרתי במרץ בחסקה מול הגלים ועם הגלים, הים מילא את ימי בקיץ ובחורף, הברזתי מבית הספר עבור הגלים והים, בימי הקיץ סגרתי את היום עם רדת השמש בים.

את רעייתי פגשתי בין הגלים, שנינו הפכנו את הים לשותף מלא בחיינו. הציוד הנלווה להנאה מהים שיכולנו להרשות לעצמנו, מקסימום גלשן, יד שנייה, יותר לא הרשנו לעצמנו. שהתבגרנו וילדינו כבר התרוצצו על החול השארנו מאחור את שעשועי הגלים ואת שובבות הנעורים, אבל מרחבי הים קראו לנו, התחלנו להתעניין בשייט ביאכטה. הדרך לרישיון קשה ומאתגרת, השייט התחיל לתפוס חלק נכבד משעות הפנאי. גילנו שרבים כמונו התמכרו לאהבת הים, כמות בעלי רישיון השייט הלכה גדלה, בתי ספר חדשים נפתחים, מרינות קבוצות שייט, תחרויות ועוד. כל הקשור לים ולמים תופס תאוצה. מתחילים לגלות עוד ועוד דברים שקשורים לים ולציוד הנלווה.

יום אחד קיבלתי הזמנה למסיבת עיתונים, חברת ׳אמביל-ים׳, חברה שלא שמעתי עליה והיא עוסקת במכירת יאכטות, מנועים וציודים לימאים. יצאתי בשמחה למסיבת העיתונאים כדי להרחיב את הידע.

חברת אמביל-ים לא מספקת ציוד ליאכטות מפרשים, אלא סירות מנוע, וסירת מנוע זה לא בדיוק שייט רגוע עם מפרשים, אך ים זה ים, החברה הוותיקה, (משנת 1957) הזו, מתמחה בסירות מנוע, בגדלים שונים, ולכל מטרה, ציוד לגולשי סקי מים, גם יאכטות מפוארות, סירות דייג וספינות עבודה.

5440404_20151105073406075_1_XLARGE

וכך באחד הימים הגעתי למסיבת העיתונאים להכרות, באיזור התעשייה בנתניה, ממזרח לכביש החוף, בלב איזור תעשייה שכולו מפעלים צמח בנין נאה וחדש, שלצערו במרחק גדול מהים. אולם תצוגה ענק שבו עומדות בתצוגה יאכטות במידות שונות ובמחירים שונים, חלומן לטוס אל הים כמה שיותר מהר. אך ניצבות דוממות באולם הגדול לצידן שלט שמספר על הדגם, ועל המחיר ואיזה סוג רישיון נדרש על יאכטה מסוג זה.

חברת ׳אמביל-ים׳ מתמחה למעלה למחמישים שנה ביבוא ושיווק מנועים ימיים וכלי שייט. ארבעה דורות. משפחה שבניה הקדישו עצמם לחברה, לים ולעסק. היום כבר הדור הרביעי מוביל את העסק. לארצנו חופים ארוכים, ולהודות על האמת די משעממים אך יש יחסית למשל ליוון ששם מאות איין זעירים. לנו יש חוף ארוך שרובו נבזז על ידי המדינה או על ידי כרישי נדל״ן זריזים. לצערנו הים גם בקושי נגיש לבעלי סירות. עם כל החוסר הזה מתמודדת חברת 'אימבל-ים' ומתנהלת בידי המשפחה מדור לדור כדי לעודד את הספורט הימי. השאלה המתבקשת: האם יש מקום בארצנו להפעיל חברה עם מותגים יקרים יחסית? האם חברה כזאת מסוגלת להחזיק את עצמה? ובכן את השאלות האלה נשאיר לבני המשפחה להחליט, עד כמה שנראה החברה ריווחית, מנהליה נראים מאוד הוגנים ומנהלים את העסקאות בכנות, ומסברים שיש גם סירות מרוץ באיכות מעולה בסכום של – 140,000 שקל. אם הסכול מתחלק בין ארבעה שותפים העסקה יכולה להיות לא רק לעשירים.

DJI_0028DJI_0054

הצוות של אמביל-ים ישמח לארח אתכם כדי להכיר עולם חדש. שם תקבלו הסברים על הרישיון שנדרש לסירות כאלה, חובבי הדייג ילמדו על ציוד ועל סירה מתאימה, חובבי סקי המים וספורט מים יקבלו הסבר מקיף בליווי סרטונים. בקיצור מקום נעים לראות וללמוד מה הולך ותופס מקום בחיי חלק מהישראלים.

חברת אמביל ים נציגה של יצרנית מנועי הסירות ׳מרקורי׳ ושל כמה סוגי סירות ספורט, סירות מקצועיות, סירות דייג, סירות חצי קשיחות וגם סירות גומי עם מנועים קטנים וספינות עובדה. לחברה כמה סניפים בת״א, הרצליה ונתניה, אפשר גם לצאת לשייט הכרות וניסיון בתאום מראש. אמביל-ים 09-8358088.

התצלומים: חברת אמביל ים

Photo Aug 31, 6 58 44 PM

 

Share Button


אודות


'שייט/ ארבע דורות בסירה אחת' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11