dubi zakai 200

רכב/ תרופה למחלה

חולי הגה כתבה זו במיוחד עבורכם, כבישים מתעקלים מעל קניונים, עיירות עתיקות בין עמקים מוריקים, ארבעה ימים של שיכרון נהיגה … לצערנו חברים, המקום באירופה

 

ידיד שלי, בחור נשוי שמרבה לנסוע לאירופה במסגרת עבודתו. אחרי כל נסיעה כזאת הבנאדם חוזר חדש, שסומק קל של חדוות חיים מאדים את לחייו. מתפרפר? חשבתי, לא מתאים לו. גיששתי בעדינות, והבחור החזיר חיוך אושר ותשובה: "אני פשוט מאריך את השהות ביומיים נוספים. שוכר מכונית טובה ונוהג. נהנה מכל שנייה לנסוע בכבישים שלהם. משתדל לבחור מסלול שמטפס בדרכים הרריות. זה כל הסוד". התקנאתי בו. גם אני אוהב לנהוג, אלא שכבישי הארץ צרים ופקוקים מלהכיל את כל תאוותי. ולכן אספתי חסכונות, חייכתי למנהל הבנק, ויצאתי לטיול של נהיגה מהנה, בחרתי מסלול המתחיל בבירת חבל "אלפ-מארטיס", העיר ניס, נוגע בקניון הגדול ורדון Verdoon (בשולי חבל פרובנס), ויורד חזרה לחופי התכלת עד לגבול הרייביירה האיטלקית.

 

dubi zakai 201

איך היה? הנאת נהיגה שיש בה הוכל: כבישים צרים ותלולים שתלויים על קצה מדרונות עמוקים, דרכים מתפתלות בנוף כפרי משגע, נהרות גועשים בתוך קניונים, גשרים ארוכים חוצי אגמים, כביש מהיפים באירופה לאורך חוף התכלת. כך הפכתי ארבעה ימים של חו"ל לשיכרון נהיגה. וזה המסלול שלכם תחילת המסלול – שדה התעופה הבינלאומי של העיר ניס, על חופי התכלת של הריביירה הצרפתית. העיר עצמה (400 אלף תושבים) שווה ביקור. בשדה תמתין לנו מכונית שכורה שנזמין מחברת השכרה (רצוי להזמין מהארץ).

כביש D-7, לעבר היציאה משדה התעופה, מחייב ערנות. חפשו בשילוט את הכביש המוביל ל"קאנייה סור מר" – דרך יפהפייה של צמחייה מדהימה, עצי זית ופרדסים, וגם ורדים הנטועים פה ושם על הגבעות. הדרך חולפת ליד העיירה סן פול, הראויה לביקור קצר. הכביש ממשיך להתפתל לכיוון עיירת הנופש ואנס.

dubi zakai 202

כביש D-2210, מוואנס לעיר גראס: סיבוב להכרת המכונית וגם לבחינת הנהיגה שלנו בכבישים צרים. גראס העתיקה, הטובלת בנוף ירוק, היא מרכז בשמים גדול: לא פחות מ-32 מפעלים לייצור בשמים מרוכזים בתחום שיפוטה, כמו גם מוזיאון בינלאומי לבשמים, בשנים האחרונות העיר "זכתה" לכמות גדולה של מהגרים ערבים והיא מעט שונה משהייתה.

כביש N-85, מגראס לקאסטאלאן: מכוניתכם דוהרת במעלה המפותל ואתם מטפסים לגובה של כ-1,300 מ'. קטעי נוף, כפרים מטופחים ומבודדים. העיירה קאסטאלאן נחה לה בשלווה על גדותיו של נהר ורדון השוצף סמוך לכביש. כאן כדאי למצוא מקום לינה במלון מקומי, (עדיף בכיכר העיירה) ולערוך סיור. חובבי ההליכה יכולים לטפס אל הכנסייה  הקטנה על ההר הקירח (כמחצית השעה של טיפוס), נשקפים נופי העיר והנהר. מדהים.

כביש D-952, מקסטאלאן לקניון די ורדאן: כאן מתחילה הנאת הנהיגה. הכביש הצר מתפתל לאורך הקניון. מצד אחד קיר סלע ומצד השני תהום עמוקה. ירידה תלולה בכביש פנימי קטן וסיבובי, D-23, תוביל אתכם לשולי הקניון. שם מחכה לכם מסלול ירידה ברגל עד למי הנהר הגועשים.

חזרה לכביש D-952, עד מוסטייר סנט מארי: הכביש מתפתל על קצה המצוק ומוביל עד לעיירה המקסימה מיסטריס, שבמרכזה זורם נהר גועש ומפלים נופלים ברעש ליד רחובה הראשי. במיסטריס חנויות רבות למכירת עבודות קרמיקה מקומיות. ועכשיו תחזרו בכביש D-952 עד למפגש כבישים.

כביש D-957 עד כביש D-19: נוסעים לאורך אגם סנט קרואה. חוצים את הגשר הארוך מעל קניון מדהים שבו הוורדון זורם לאגם. נוסעים על די-19 עד לעיירה איגוניס. הרפתקת הנהיגה עוד לפניכם.

dubi zakai 203

כביש D-71, עד לעיירה קום סור ארטובי: כאן הקטע האתגרי. כביש צר מאוד, תלול, מנהרות, סיבובים קשים, עולים ויורדים. כמעט רוב הזמן הכביש דבוק לקצה המצוק היורד לקניון.

כביש D-21: קטע קצר עד סנט פטרוניל. כביש טוב יחסית.

כביש D-25: פונים ימינה לכביש קטן ומפותל שיורד עד קאלאס. משם יורד הכביש לצומת שבו פונים שמאלה.

כביש D-562, עד לצומת מונטורו: כביש שעובר ביערות יפים. קטעי נהיגה קלים יחסית. בצומת מונטרוקס פונים ימינה.

כביש D-37 מתחבר לאוטוסטרדה E-8: הכביש הקטן עובר במרכזו של אגם יפה, סן קאסיין, ומסדר לנו נסיעה באוטוסטרדות (שימו לב: באוטוסטרדות משלמים). יורדים עד לסן רפאל, עיירת נופש מקסימה עם שוק ססגוני.

כביש N-98: כביש העובר לאורך חופי הריביירה (התעכבו בפינות החמד בחופים הקטנים) מצד אחד, ויערות מהצד השני. הכביש עובר דרך הערים קאן, ניס, מונקו מונטה-קרלו, ועד העיירה היפה מונטון, על קו הגבול האיטלקי. תוכלו לחזור לניס דרך אוטוסטרדה E-8, בתוך מנהרות, עד לשדה התעופה. איזה רכב לבחור מנוע חזק: למסלול מסוג זה, לזוג, רצוי רכב מעל 1,600 סמ"ק. לארבעה נוסעים – מינימום 1,800 סמ"ק (מנוע בנזין). אם מדובר במנוע דיזל, רצוי נפח גדול יותר. בכלל, כדאי לדרוש מחברת ההשכרה ציון מפורש של נפח המנוע שאתם מבקשים. אל תתפשרו על נפח המנוע שהובטח לכם. דילים של חברות ההשכרה אומנם משלבים טיסה והשכרת מכונית, אבל אז אתם מוגבלים בבחירתה.

הבגאז' כבר בפנים: בחו"ל מקובלות מכוניות סטיישן. הן נוחות, מרווחות, כל הציוד אתכם בזמן החנייה ויש כיסוי להסתרה מפני גנבים.

בשבח הגיר הידני: רוב המכוניות של חברות ההשכרה עם גיר ידני (באירופה מבינים ששילוב הנאה בנהיגה זה גם משחק עם ההילוכים). רכב עם גיר אוטומטי יקר יותר ועם ביצועים חלשים יותר. ללמוד את המפה רצוי מאוד בנוסף לגי.פי.אס. גם מפה טובה של אזור הטיול. קנה המידה של מפה סבירה: 1:200,000 (1 ס"מ במפה שווה שני ק"מ).

dubi zakai 204

כדאי לקרוא חומר על יעדי היום ולסמן במרקר את האתרים שאתם רוצים לראות. היעזרו בספרים כדי לסמן נקודות אוכל ולינה. ככל שתלונו רחוק יותר מהערים, המחיר יהיה זול יותר. צימר חמוד בכפר יהיה זול וחביב יותר ממלון. אתם הרי עם אוטו, אז אין בעיה. מדי ערב מתכננים את המסלול של יום המחרת. היעזרו במפה כדי לחשב את מספר הקילומטרים מנקודה לנקודה. במפה המרחק נראה קצר, בעוד שבמציאות הכביש מפותל או נתקעים אחרי משאית ללא אפשרות לעקוף. לנהוג כמו באירופה כבישים צדדים: כבישים צרים בתוך ובין כפרים, סיבובים חדים, עליות ומורדות, השוליים לא תמיד ברורים. בכביש צר, כשרכב בא מולכם, לרוב הנהגים מנומסים וימצאו מקום לתת לכם לעבור. הקפידו גם אתם על נימוסי דרך (יש מפרצים מיוחדים להמתנה).

לרדת בשלום: בירידות ארוכות ותלולות היעזרו בבלימה במנוע. הורידו להילוך נמוך והמעיטו להשתמש בבלמים.

לעלות בשלום: בעליות קשות עם סיבוב כדאי לבצע את הורדת ההילוך לפני הסיבוב, כדי שהידיים יהיו פניות לבצע אותו. אל תהססו להוריד להילוך ראשון, תזדקקו לזה. לפני מנהרות: קצת לפני הכניסה יש שלט שמבקש מכם להדליק אורות. זה חשוב מאוד לביטחונכם, כדי שתיראו על-ידי נהגים אחרים. האירופים לא אוהבים שנוסעים עם אורות באור יום, אז כדאי לכבות כשיוצאים מהמנהרה.

קריאת שילוט: מתקשים בקריאת שמות תוך כדי נסיעה? רדו לשוליים סמוך לשלט, בלי להפריע לתנועה.

זהירות, ערפל: אם ידוע על ערפל סמיך בדרך, ותרו על הנסיעה. בצד הכבישים התלולים נפערות תהומות. אבל אם אתם כבר בדרך, הדליקו אורות (דרך, לא אור גבוה) ואורות ערפל מאחור. אם הערפל מאוד סמיך ואתם בתנועה, השתמשו בהבהוב המצוקה כדי שיראו אתכם. כדאי להיצמד (במרחק סביר) לאורות אחוריים של מכונית מקומית ולנסוע אחריה.

הזן המקומי: נהגים מקומיים מכירים כל סיבוב וכל אבן, אז אל תנסו לחקות אותם. סעו במהירות שלכם.

למען הזוגיות: אם אתם נוסעים בזוג כדאי שאחד ינווט והשני ינהג.

למען המנוחה: אחרי קטע ארוך וקשה, מומלץ לחפש פינה יפה או בית-קפה בצד הדרך, לאיסוף כוח להמשך.

dubi zakai 205

למען הנימוס: בעיירות קטנות יש כבישים צרים המיועדים למעבר רכב אחד. תנו זכות קדימה, לפחות לפי השילוט. תהיו מנומסים יהיו אליכם גם מנומסים. קצת על קניון די ורדאן גראנד קניון די ורדון הוא העמוק ביותר באירופה. עומקו 630 מ' ואורכו 20 ק"מ. במרכזו שוצף נהר ורדון, שבזמן שטפון הופך להיות מסוכן מאוד. עשרות אלפי נופשים מציפים את חופי הנהר והאגמים שלידו בקיץ. בקניון אפשר לשלב טיולים למיטיבי לכת, טיפוס על צוקים, חתירה בקיאקים במים הגועשים, או סתם רביצת בטלה על מזרן במים הקרירים סמוך לשפך הנהר.

סביב הקניון תעשיית תיירות מפותחת: צימרים, מסעדות משובחות, כפרים יפים ומכניסי אורחים, המון פינות נוף משגעות. חלק מהכבישים שסביבו נחשבים לאתגריים לנהיגה. אורכם מגיע עד ל-200 ק"מ. הערה: הכתבה פורסמה ב'ידיעות אחרונות' לפני כמה שנים, לאחרונה ביקרתי שוב במקום ואני חייב לציין לא זוכר שינוי משמעותי, הכבישים סביב הקניון נשארו אותו דבר. מהנים, אולי זכרו אותי מלפני שנים. (התמונות מימים אלה)

 

Share Button


אודות


'רכב/ תרופה למחלה' יש תגובה 1

  1. 01/11/2017 @ 20:22 חיים בן כוזרי

    וואווווו…. כתבה מאלפת דובי, עושה חשק אמיתי לצאת לצאת לדה ורדון. והתמונות רק מוסיפות…..

    Reply


?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11