dubi zakai 1

רכב/ עלתה כיתה

המשאית החדשה של ניסאן, NT 500, עלתה כיתה, נוחה, חכמה וגם יפה, השאלה האם זו המשאית שתתן "מלחמה" על הובלת השוק משאית הקלות מול איסוזו המצליחה? מה שחסר לניסאן, גיר אוטומטי ומחיר שעדין לא נקבע

ביולי 2013 התחילה חברת ניסאן לטפטף מידע על המשאית החדשה של החברה שעומדת לפרוץ מאולמות התכנון אל פס היצור, ניסאן NT 500, באותו זמן נידבו פרטים מעטים, ברור היה שיצרנית המשאיות ניסאן מכינה את פריצת דרך עם משאית חדשה כדי להשתלב בשוק משאיות הקלות. לניסאן היתה משאית חלוקה פשוטה, בארץ משאית זו לא התברגה בין המשאיות המובילות, לכן גם בחברת מסחריות 'קרסו מוטרוס' המתינו למשאית החדשה.

שוק המשאיות הקלות בארץ 7-16 טון עומד על כ-1500 משאיות בשנה, מובילה במכירות 'איסוזו סומו' עם הדגם המוצלח שלה 7.5 טון, משאית אוטומטית, קלה לנהיגה, מבוקשת וגם סחירה במכירת יד שנייה. אחריה, בפער גדול מסתדרות משאיות דאף, וולבו, מאן, מרצדס ואחרות, ניסאן נגררה בשולי הרשימה עם מספר משאיות קטן במכירות.

בימים אלה כבר מרימים את הראש בגאווה אנשי המכירות של המסחריות של קרסו מוטורוס, סוכני המכירות החלו לטייל בין הלקוחות הפוטנציאליים, ולהראות את התלמידה המצטיינת שלהם. נציג 'קרסו מוטורס' במתחם ראם בצומת כנות התגאה מאוד בפני במשאית החדשה, ועם המסירה לנסיעה ביקש בחיוך שאשמור על ה'בובה' שלו. בגלוי הלב הרגעי סיפר שהוא ממש אוהב את המשאית, (זוכרים? זהו איש מכירות של קרסו). האמת שראיתי אותה לראשונה בהחלט יש סיבה להתאהב מחדש. עוד לפני שנכנסתי לתא הנהג ראיתי שהמשאית עלתה כיתה, העיצוב נאה מודרני, החזית קיבלה את הייחוד של ניסאן, גריל קדמי מוכסף, סמל של ניסאן מוטבע מקדימה, בולט מאוד. מתחת מתגלה פגוש חסון, בשני הצדדים פנסים מתוחים המשתלבים בעיצוב הכללי. שני שוברי רוח בפינות החזית של הקבינה מנתבים את הגשם והרוח מהדלתות ומצד הרכב.

dubi zakai 3dubi zakai 8dubi zakai 5dubi zakai 7DSCF2887

החלון הקדמי, גדול יחסית, עם אפשרות לנהג לראות ממש עד קו הפגוש. כדי לתת מראה דינאמי לתא הנהג הוסיפו לחלונות הצד עיצוב חלון עם שיפוע שחלקו האחורי של החלון צר יותר. כפל נאה בפח הדלת כדי לתת תחושה של תנועה. בליטה רכה לכנף מעל הגלגל, כתוספת חן לעדן את המשאית. מדרגה אחת מפרידה בין המדרכה לתא הנהג. במשאיות החלוקה נדרשת מדרגה נוחה לנהג שעולה ויורד כמה עשרות פעמים ביום. המדרגה רחבה נוחה, ידיות אחיזה בצד הדלת משלימות את הקלות שבעליה הקלה.

הקבינה עברה שינוי גדול, כסא מיוחד ונוח לנהג עם אפשרות כיוון למצב טלטול או מצב קבוע. הרמה והורדה בעזרת לחץ אוויר כדי לקבל את הכיוון הטוב לנהג. ההגה נוח בגודלו, על ההגה כפתורי כוונון. גם ההגה מתכוונן לכל תצורה נדרשת, קדימה אחורה, למעלה ולמטה. אפשר לשלוט מההגה גם על בקרת השיוט, על מערכת של הגבלת מהירות, דיבורית, בלוטס כחלק מחבילת הקניה, ממשק USB ומערכת AUX לחיבור לאביזרי שמע חיצוני. הפנל השעונים הקדמי קריא ונוח, שקוע פנימה כדי שהאורות בלילה לא יפריעו לנהג. מערכות המיזוג ושמע מותקנות במיקום נוח להפעלה לנהג. החומרים של תא הנהג איכותיים ומוקפדים. הקבינה גדולה, יש מרווח נינוח, תאים רבים לצרכי הנהג והנוסע. ידית ההילוכים נשארה כשריד לעיצוב ישן, גדולה ובולטת, בעיצוב רכבי החלוקה העירוניים משתדלים לפנות "מסדרון מעבר" בין מושב הנהג לבין הצד השני. יש מקרים בעת פריקה הנהג לא יכול לצאת בדלת שלו ונאלץ לעבור לצד השני. השיפורים לא פסחו על הנוסעים, שני נוסעים יכולים לשבת בנוחות לצד הנהג, פעם אלה היו ספסלים קשים חסרי זווית משענת נוחה, היום אלה ספסל מפנק. גב המושב האמצעי מתקפל והופך ברגע להיות שולחן קטן לשמש לנהג כשולחן עבודה, מקום להניח את דפי העבודה, וגם כוס משקה ועוד. בצידי הדלתות יש מקום לבקבוקי שתייה גדולים של ליטר וחצי.

כמו במשאיות הגדולות גם כאן הוכנסו מערכות בטיחות חשובות, מערכת  ldws להתראה מסטייה מהנתיב. מערכת HSA שיוצרת השהייה בזמן זינוק בעליה, TCS בקרת אחיזה ועוד מערכות בטיחות BAS להגברת כוח הבלימה בעת חרום, ESP בקרת יציבות כמובן ABS. בלם מנוע (אגזוז ברקס) משולב במערכת הבלימה, ניתן להפעיל אותו באופן קבוע ועם הרפיית הרגל מדוושת המאיץ הוא נכנס אוטומטית לפעולה לעזרה בבלימה. בלם היד, ידית המקסי קיבלה את העיצוב כמו במשאיות של הגדולים.

המנוע טורי, ארבע בוכנות בנפח של 3.0 ליטר, שמייצר 180 כ"ס ב-2600 סל״ד, המנוע עומד בתקן מניעת הזיהום האירופאי יורו 6. מרווח הטיפולים כל 40,000 ק״מ. מערכת מתוחכמת של בקרת פליטה, במקרה קיצוני משביתה את המנוע ומחייבת עצירה בשולי הדרך לשריפת המזהמים. מיכל אוראה של 17,5 ליטר. המנוע הזרקה ישירה, מסילה משותפת.

רכבי החלוקה של ה-7.5 טון מיועדים בעיקר להובלת נפח, המשקל הכולל 7.5 טון, משקל עצמי של המשאית כ-3 טון, כולל נהג, כך שנותר למשקל ההובלה מעט יותר מ-4 טון. האורך המירבי כולל ארגז, מפגוש לפגוש 8,231 מ׳  אורך המקסימלי לארגז 6,150 מ׳

תיבת ההילוכים ידנית, שישה הילוכים, ואחד לאחור. כאן מתגלה יתרונו של ה'איסוזו סומו' בתיבת הילוכים אוטומטית שמקלה על הנהג בנסיעה בתנועה העירונית הצפופה, אך רבים מבעלי המשאיות מעדיפים הנחה של כ-10,000שקל ולקנות רכב עם גיר ידני, רובם לא נוהגים את הרכב ולא מפריע להם שלנהג יהיה קצת יותר קשה. העברת ההילוכים קלה, המצמד רך, נוח, מרווח ההילוכים בין הילוך ראשון לטעמי שני קצר מדי, המשאית זועקת מיד עם תחילת הנסיעה בבקשה להחלפת הילוך. יש לקחת בחשבון שהמשאית בנסיעה שלי לא הייתה עמוסה. כאשר המשאית עמוסה יש דרישה לכוח רב יותר ולמשוך את ההילוך הראשון. ההילוכים עוברים בקלות, מומנט של 55 קג״מ מאפשר לנהג כבר ב-1400 סל״ד להעביר הילוך, קלות נסיעה ושימוש מופחת בהחלפת ההילוכים.

dubi zakai 2

הנסיעה

משאית ניסאן החדשה מעניקה לנהג פינוק שלא היה בדגם הקודם, תחילת הנסיעה הייתה דווקא בעמידה ובדיקה של עליה וירידה מתא הנהג, והליכה לחלק האחורי וחזרה. המדרגה מאוד נוחה עם טיפה אחיזה בידית, העלייה לקבינה נוחה. הישיבה כאמור מפנקת מושב  הנהג משופר עם תמיכת מתלים פנאומטים, הבד סופג הזיעה ומאוורר. הישיבה גבוהה וכיוון ההגה קל לפי דרישות הנהג. הקבינה מרווחת מאפשרת להניח ציוד ודפי עזר לנהג לצורך עבודות. כאמור החלפת ההילוכים בין ראשון לשני קצרה מדי ומיד נדרש הנהג להחליף את ההילוך לשני והמהירות פוחתת. שהחלונות סגורים רעש המנוע לא חודר למשאית וניתן לשמוע מוסיקה ברגיעה, ההגה מצוין, קוטר סיבוב בין מדרכות 16.2 מ׳, נתון טוב שאתה ברכב חלוקה בדרכים עירוניות.

תחילת הנסיעה בדרך כפרית משובשת למדי, המשאית ספגה בקלות המהמורות בעזרת מתלים קדמיים ואחוריים חדשים וטובים, התגברה בקלות על ה'במפרים' בדרך. במהלך הנסיעה הגעתי לכמה מושבים שעקבות הגשם הרב ניכרו, ערכתי בנסיעה לאחור גישה אל רמפות הטענה קטנות, המראות מערכת מצלמה אחורית, הגה ידידותי הפכו את הנסיעה לאחור קלה כמעט כמו בגישה לאחור ברכב פרטי קטן. מעט גשם שירד חייב אותי להפעיל את המגבים והם העניקו משטח חלון נקי ועשו עבודה כראוי.

ידית ההילוכים לטעמי במיקום מעט גבוה, אך אין זה מפריע להעברת הילוכים נוחה. דוושת המצמד קלה יחסית ואינה מעיקה ומכאיבה לרגליים, בהמתנה לאור הירוק ברמזור עמדתי שהמצד לחוץ זמן רב ולא הרגשתי לחץ על שרירי הרגל. בבוקר נדחקתי למערך הטענה ופריקה בסופרמרקט גדול, השתלבתי בין כמה משאיות חלוקה כחלק ממערך הבוקר של הבאת סחורה. פגשתי כמה נהגי חלוקה במשאיות קלות, הם גילו התעניינות ברכב החדש, הלא מוכר, אפשרו לי לערוך כמה גישות לרמפה ההטענה. חלק מהם התלהב מהצורה החדש. בקשתי משניים לערוך נסיעה התרשמות קצרה, אחד מהם ציין שמאוד נוח, הוא מכיר את המשאית הקודמת של ניסאן שהוא לא אהב וזו לטעמו מצוינת, השני נוהג במשאית עם גיר אוטומטי והוא הסביר לי שבהרבה יותר נוח לו לנסוע עם אוטומט בעיר, אמר שהקבינה גדולה ומפנקת.

לסיום הדהרתי את המשאית מחוץ לעיר, נוחה ואוחזת יפה בכביש, שקטה יחסית, ולמרות שלא הייתה עם משקל (למעט הארגז), במהירות גבוהה (יחסית) אין שומעים את שריקת הרוח. נראה שחברת 'קרסו מוטורס' מתכוונת להיכנס לשוק בחוזקה, יש לה מוצר חדש טוב, או טוב מהקודם. השאלה כמובן מה יהיה המחיר, לצערנו עדין לא נקבע סופית. וזה יהיה המבחן להצלחתה.

dubi zakai 9

Share Button

אודות


'רכב/ עלתה כיתה' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11