רכב/ מעורב רומני

נסיעת מבחן משפחתית, הפעם עם ארבע נהגים, בשולי רמת הגולן, עם ג'יפ דאצ'יה דארסטר 4×4, מנוע דיזל 1.5 ליטר ויכולת שטח מרשימה

כבר במפגש הראשון עם הג'יפ של דאצ'יה הרגשתי שאין קשר בין מה שידוע לי על ג'יפ תפנוקים לבין הג'יפ של דאצ'יה. כרגע הבטחתי לעצמי אני מתרכז בג'יפ עליו אני נוהג. הדאצ'יה דאסטר הפגין כלפי אדישות עיצובית, עם הצהרה די ברורה ופשוטה: ביקשת ג'יפ- קיבלת! פה לא תמצא תפנוקים אבל תקבל ג'יפ הגיוני במחיר סביר. וכך הג'יפ של דאצ'יה נדחק בכוח בין הג'יפונים הקטנים לבין אלה הבינוניים, יחודי למינו. מזכיר לקשישים בינינו ג'יפ קשוח. הרכב מצויד במנוע מוצלח 1.5 דיזל של רנו, כיאה לג'יפ שרוצה להיות קרבי מתהדר בגיר ידני שישה הילוכים ומצויד במראה כיאה לג'יפ שאין לטעות בו, לפניך לא רכב 'מפונפן' אלא ג'יפ. הרכב מיועד למשפחה (או בודדים) שאוהבים טיולים זה רכב אפשרי בגבולות התקציב של רכב משפחתי כמובן לא למפונקים.

עיצוב הפנים מציע מרווח נוח לנוסעים מקדימה וגם ליושבים מאחור, תא מטען גדול שיספיק לכל מה שתרצו לשאת אתכם, אוהל מקופל גדול, אופניים של הילדים, כמה 'בימבות' חפצות חופש. יכולת שטח סבירה למדי, צריכת דלק חסכונית. ההגה מעט קשה אבל הקושי נשמר גם בנסיעה מהירה וגם בשטח, ההגה מדויק מאוד ואינו רועד בשטח. עם תוספת מיגון ראויה אפשר בהחלט לטפס איתו אל מורדות רמת הגולן. וכך אנו עשינו.

דאצ'יה הגיע אלינו מרומניה בשנת 2009, בואם של הדגמים שולב בפרסום כדי לתת תנופה למותג הרומני, הוותיקים שבנינו יש זיכרונות גרועים מהמותג הקודם שפקד את ארצנו. הפעם עומד אחרי המותג דאצ'יה, קונצרן רנו הגדול שפשוט משנע לרומניה את המנועים, השלדות והמכלולים של רנו, משאיר למקומיים להתעסק בעיצוב ובמכירה. המותג יחסית לרבים אחרים באותו סדר גודל זול וכך שהקונה מקבל רנו בלבוש אחר. מי שמוכן קצת להתפשר מקבל במחיר הגיוני רכב טוב.

במהירות גבוהה הרכב מעט מרעיש שהוא חותך את האוויר, אבל לעומת זאת מפנק את הנוסעים במיתלים, בעיקר במיתלה האחורי המתקדם שמשאיר את כל הבורות והקפיצות נחלת הכביש או הדרך. המתלה מעניק נסיעה די שלווה ופחות קופצנית מרכבים יקרים ממנו.

לקחנו את הרכב לשולי רמת הגולן, ולאורך דרך הנוף הירדן ההררי. כרגיל במבחנים המשפחתיים הפעם היינו ארבעה נהגים מהם שתי נשים ואלה דברי הנוהגים:

דאצ'חיה 2דאצ'יה 3

נהגת (בגיל למעלה מחמישים) נוהגת בג'יפון של רנו

דבר ראשון שמתי לב, עוד שישבתי מאחור, שהרכב מתנהג בכביש מצוין, פחות קופץ מרכבים אחרים, אפילו בדקנו את התנהגות הרכב בנסיעה על במפרים. בנהיגה בכביש הרכב נוסע מדויק מאוד, מרעיש מהרוח בחוץ במהירות של למעלה מ-100, גם המנוע נשמע בתא הנוסעים בעת מאמץ, הרכב חזק ואפשר לסמוך עליו בעקיפות שייתן מלוא כוח למנוע כדי להשלים את העקיפה. ההגה קצת נוקשה, דבר שאני מעריכה מתרגלים אליו. יש המון מקום ומאוד נוח וגבוה לשבת במושב האחורי.

בסך בכל: נהנתי מהנהיגה, רכב גבוה יחסית, לא קופצני ונראה הגיוני למחיר.

נהג: (בגיל למעלה מחמישים) נוהג בשברולט

צריך לנסוע מעט כדי ללמוד את יכולת השטח שלו, בעליה לרמת הגולן, באחד השבילים, הוא התחיל להתחפר, שילוב של ארבע על ארבע, הזניק אות לצאת מההתחפרות. הישיבה נוח מאוד, חסר קצת את התפנוקים של השברולט וגם את ההגה הרך, אבל ההגה קשיח ומאוד מדויק גם בנסיעה בשטח. תא המטען גדול ויכול להכיל ציוד טיולים מגוון או להבדיל אופניים של הילדים, המנוע חזק מאוד, מעט מרעיש. הנסיעה על השביל המשובש מאוד של הירדן ההררי הרכב בלע את רוב המהמורות והניח לנוסעים נסיעה רכה יחסית. בניסוי במעלה תחוח יחסית בעליה לרמה הרכב גילה התנגדות עצלה למעלה, אך בעזרת שני גלגלים מחוץ לשטח הבעייתי הצליח לטפס את המעלה.

לא הגענו עם הרכב לקצה היכולת שלו אבל נראה שבשטח יש לו עוד יכולת.

בסך הכל: נהנתי בנהיגה, אני אוהב לטייל לכן במחיר הזה כן הייתי מחליף את הרכב המשפחתי לרכב במחיר הגיוני עם יכולת שטח.

נהגת (למעלה מחמישים) – נוהגת על ג'יפ יונדאי ישן

אני מודה שנהגתי עליו רק בכביש, עבורי הוא קצת נזירי, אפילו שהרכב שלי הפרטי קשיש (בן שתים עשרה שנה) עדין יש בו יותר פינוקים מאשר הג'יפ של דאצ'יה. הישיבה גבוהה, וההגה קצת קשה, הפריע לי. יצאתי עם הרכב למסע קניות בסופר הקרוב והכניסה והיציאה ממנו מאוד נוחה, גם תא המטען הנדיב איפשר לי להכניס את כל הקניות ולהשאיר הרבה מקום. גם הכניסה לחניה נוחה, שנאתי את הגיר הידני, (הבנתי שיש גירסה אוטומטית שאני מניחה שהייתי מעדיפה. לקחתי את הנכדות שלי לנסיעה ובגלל שהרכב גבוה קל לקשור תינוק לכסא הבטיחות, וקל לנכדות הגדולות לעלות לרכב והן יושבות נוח וגבוה מספיק כדי לראות את הדרך מהחלונות.

בסך הכל: רכב נחמד קצת קשוח, אבל לא נראה לי שהייתי מחליפה איתו את הג'יפ הישן שלי.

המסלול – 

דרך נוף ירדן ההררי מגשר בנות יעקב דרומה, ועד הישוב כרכום, הדרך עבירה לרכב גבוה, אחרי גשם השביל בוצי, כדאי להיזהר.

המחיר: דגם הדיזל טורבו, מנוע, 1.5 ליטר, 4×4 – כ-127,000 שקל.

דאצ'יה 1

 

Share Button


אודות


'רכב/ מעורב רומני' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

dubi zakai 11