dubi zakai3

רכב/ מסע עם אהובה בלתי מושגת

נסיעת התרשמות משפחתית, כל אחד ואחת והדרישות שלו/ שלה.  הפעם על שולחן ההתרשמות פולקסוואגן גולף 1.4 ליטר, אוטמטית 125 כ״ס. קבלו אותה

אני ממשיך במסורת מבחן דרכים, או יותר נכון התרשמות משפחתית. הרכב, גולף 1.4 ליטר הופקד בידי לימים ספורים כדי לחוש ולכתוב לחוות על התרשמות המשפחתית דרך הצעירה, המבוגרת, אמא לתינוק, המומחה וגם אני, כל המשפחה ורכב אחד. כל אחד ואחת על פי הצרכים שלו. זוהי נסיעת התרשמות שבו אין בוחנים כל צילנדר, בורג וצמיג. ההנחה שאין כיום רכבים גרועים מאוד, יש טובים ויש טובים יותר וגם מצוינים. אתם מוזמנים הפעם לפגוש אהובה משפחתית, שלצערנו ברוב השנים הייתה בלתי מושגת.

הפעם אנו פוגשים שחקנית וותיקה, שבע דורות למשפחת גולף טרנדליין. מנוע טורבו 1.4 ליטר עשירה בטכנולוגיה. מספקת 125, כ״ס חסונים במיוחד. כדי ללגום ממש את הרכב, רגע לפני שהוא עובר לידי המשפחה. יצאתי ממגרש היבואן, צ׳מפיון מוטורס אחרי למסע קטן בכבישים כדי לחוש את הרכב. אחרי לגימה ארוכה של קילומטרים רבים הנה התרשמות ראשונית.

הנתונים מרשימים מנוע 1.4 שמפיק 125כ״ס, עם תיבת הילוכים 7 הילוכים אוטומטיים תיבה רובטית כפולת מצמדים שמנטרלים את ההשהייה בין הילוך להילוך. צריכת דלק מעולה ומנוע טורבו חדש יחסית מאוד מתקדם וגם הורדת משקל הרכב. כל יגלה שלא היתה פריצת דרך בעיצוב הקלאסי, ע״פ החברה נראה שאין צורך למעט שינויים קלים אבל התוכן, המנוע תיבת ההילוכים מושקעים בפריצות דרך רבות. חובבי הגולף הסולדיים יכולים להסתק גם בדגם עם המנוע 1.2 שהוא עם יכולות מעט פחותה ממנוע ה- 1.4 ליטר אך המחיר נמוך יותר וגם צריכת הדלק.

הישיבה, נשארה כשהייתה הרכב קרוב לכביש, אמנם, נוחה ומפנקת אך עדין לבחור קשיש בגילי נדרש להפעיל כמה שרירים שלא עבדו בשנים האחרונות כדי להיכנס, או נכון יותר לרדת למושב הנהג. אבל נראה שזו בעיה שמשך הזמן מתרגלים אליה באימון של השרירים הסרבניים. בתוך חלל הרכב הכל מפנק בהשיג יד, הגה נוח לאחיזה ואפילו יש הומור בצורתו, חלקו התחתון אינו משלים עיגול מלא חלקו התחתון שובר את העיגול בקו שמרחיק אותנו מצורתו של ההגה של פעם. שפע של טכנולוגיה מוצעת חנהג במחיר, איכות חומרים מצויינת נראה חסון מתמיד וכל חלק משודך למקומו ולא מגלה כל רצון לזוז משם. הנסיעה נפלאה, חרישית, מתחשבת בנהג ובצרכיו, ומתאימה לכל רגל. הנסיעה בעיר שקטה שנדרש כוח המנוע מקבל בזריזות. עם חלונות סגורים ומערכת קולית משובחת אתה נמצא בעולם משלך, מוסיקה טובה מוציאה ממך את השלווה אפילו בפקק מעצבן.

בנסיון לבדוק את הרכב בנסיעה מהירה טיפסתי חיש קל למהירות גבוהה בלי שהמנוע בכלל יתאמץ. בגלל קירבת חלקו התחתון לכביש דווקא כאן מגיע היתרון בנסיעה יציבה מאוד ופחות קופצנית. בבדיקה במעלה תלול, בכביש משובש הרכב טיפס בקלילות. אני דווקא בעד בולמים קצת נוקשים, בסגנון של טלטול אחד ודי, יש רכבים שמעדיפים את בולמי הזעזועים בסגנון הערסל, הרכב מיטלטל ברכות עד שמתייצב.

סיכום: מאוד אהבתי את הגולף.

dubi zakai 1

בעלת עגלת הילדים – התרשמות

בת משפחה, מטופלת בשלושה ילדים שניים בגיל שמסתדרים לבד עם חגורת הבטיחות ויושבים על בוסטר. תינוק אחד שנדרשת לו עגלה טיול גדולה וכסא מיוחד לתינוק מופנה לאחור:

״ … כן, אנו בבית חלמנו על גולף, ניסנו משך השנים לשכנע את אבא, (הכוונה אלי),לקנות גולף. אך המחיר הגבוה השאיר את הרכב אצל אחרים ואצל היבואן ולא במשפחתינו הסתפקנו ברכבים זולים יותר. כך שנקודת הפתיחה שלי כבוד לגולף. דבר ראשון בדקתי את הכנסת העגלה לתא המטען, הספיק לי בדיוק, העגלה הגדולה נכנסה בקלות, מקופלת כמובן. המבחן השני הצבת כסא והכנסת התינוק ובכן, בגלל שהרכב נמוך קצת יותר משלי, (גטס 2005), לגבי הכנסת העגלה אין בעיה כדי לקשור את התינוק צריך להתכופף וקצת קשה להכניס אותו. שני הילדים האחרים נחגרים בעצמם בקלות במושב האחורי וגילו הנאה בחגורת הביטוחות שזורמת בקלות (לא כמו אצלי ברכב), יש מקום גם להם וגם לתינוק והם ציינו שיש להם הרבה מקום. הנהיגה מאוד נוחה מאוד, שנכנסתי לחניה כמו לפי פקודה המראה הימנית כיוונה את עצמה כלפי מטה שאוכל היטב את הכניסה לחניה ואחר החזירה את עצמה למצב הרגיל. נסיעה שקטה, הרגשתי מאוד בטוחה עם הרכב, ויש לי שליטה גם על הילדים בתוך הרכב וגם על מה שנעשה בחוץ בזכות ראות טובה קדימה ולצדדים ומראות מדוייקות. מערכת הבלוטוס אפשרה לי ליצור קשר עם העולם ללא מאמץ.

בסך הכל: מאוד נהנתי חבל באמת שלא טעמנו את הגולף במשפחה, הנסיעה היתה קצרה מדי. …״

יציאה לקניות – התרשמות

״… כאם המשפחה אני דואגת לכנס את כל המשפחה בקצה השבוע, שישי בערב. ילדים עם בני זוגן, נכדים וגם לעיתים את ההורים הקשישים ואורחים. וצריך לצאת לקניות. ביום חמישי יצאתי להילחם על עגלה בסופר המקומי, יום חמישי כידוע לכל בעל משפחה עמוס במיוחד. בדרך כלל לקניות אני מגיעה עם רכב גדול, (גיפ יונדאי טרקאן 2005), שהוא גדול ונוח אך לא מתאים לחדור לחניה קצת רזה, כך שעם הגולף היה לי מאוד נוח. בכלל הנהיגה מאוד נוח ההגה מגיב היטב, לצערי הרכב נמוך ואיני רגילה לסוג זה של רכב. הגישה מאחור לתא המטען נוחה דווקא כאן הגבוה מצויין להעמסת שקיות המצרכים. בהמשך יצאתי לנסיעה מחוץ לעיר, נהנתי מאוד מהנהיגה, בעיקר מהשקט, (אני נוסעת בדרך כלל עם רכב דיזל טרטרני ורועד). הרכב נמוך, קצת מאמץ בגילי בכניסה לרכב. נסענו מחוץ לעיר, אספנו את הנכדים לטיול, הם לא תינוקות והם מאוד נהנו גם מהישיבה מאחור. נהגתי די הרבה, לא הרגשתי עייפות. נזכרתי שרצינו תמיד ׳גולף׳, התחושה שהוא רכב אמין מאוד. איני מכירה את הדורות הקודמים אבל הדור הזה מצויין אפילו פעם אחת לא הרגשתי את החלפת ההילוכים האוטומטיים.

סיכום: הייתי מתלבטת בהחלפת הג׳יפ הישן שלי שאני מאוד אוהבת. אין ספק שגולף מאוד נוחה אך היא נחותה בגובה, וזה בעיני קצת מכשול. צריכת הדלק הנמוכה (כ-16 ק״מ לליטר) פנטסטית ודי מפתה. …״

dubi zakai5

בשביל הכיף – התרשמות צעירה

״… אני נושקת את ה-26,, נהגת יחסית וותיקה, אוהבת מאוד לנהוג ונוהגת די מהר יחסית, מעדיפה תיבת הילוכים ידנית. יש לי בבית גטס 1.4 ליטר, 2004 ידני. במשך שנים אני מבקשת שהרכב המשפחתי שאוכל לקחת מההורים לפעמים יהיה גולף. תמיד ההורים אמרו שהרכב אמנם מצויין אך הוא יקר מדי לתקציב שלהם. הסתפקתי ב-ראיתי ורציתי. שנפלה לי ההזדמנות והיה בבית לזמן קצר ה׳גולף׳ ערכתי נסיעה ארוכה, הזמנתי שני חברים שלא הבינו למה אני מתלהבת מגולף, לטעמם זהו רכב לזקנים. כמה שהם טעו. אני להבדיל מהורי אוהבת מאוד רכב נמוך, אני מרגישה מחוברת לאדמה. נסעתי ממרכז הארץ לגלבוע, שם יש כביש רזה מאוד, ומפותל, לצערי חלקו משובש. את המהמורות הרכב עבר בלי בעיה, קצת תנודות אבל לא משהו שמקפיץ אותי לתקרה. המנוע חסון מהיר וזריז, גם ההגה מגיב נפלא במהלך קצר ורגיש. כל הדרך ביקשתי מהחברים שיחוו את דעתם. במשך הטיול הם שינו את דעתם.

סיכום: את הג׳יפ המשפחתי אני לא לוקחת, הוא גדול מסורבל ורועש. אם היה להורים רכב כזה אין ספק שהם היו רואים אותו מעט מאוד. אהבתי מאוד חבל שזה כל כך קצר. …״

הנהג המקצועי – התרשמות מומחה

״… אני ידיד המשפחה. אני נהג מקצועי על רכב כבד, הרבה שנות נהיגה אחרי, אני גם משמש כבוחן תלמידי נהיגה של רכב כבד. באמת, הגולף רכב ראוי לקנאה. גם במשפחתי המחיר היה המחסום לקניית גולף. נכון, היום המחיר יותר נוח והתמורה נראית גבוהה. המחיר בשנים האחרונות השתנה לטובת הצרכן. נסעתי ברכב בתוך העיר, וגם בין עירוני. הרכב מאוד נעים לנהיגה, תחושה טובה של העברת הילוכים שקטה. הפתיחה מרשימה, יש תחושה של משיכה עזה של כוח למרות שנפח המנוע קטן יחסית לרכב שכל דלת שלו כבדה מאוד. ההגה מאוד נחוש, אין שפיל מיותר, ההגה מדוייק גם במהירות גבוהה וידידותי בכניסה לחניה הופך לרך כחמאה. המערכות שמול הנהג מזכירות כבר תא טייס. אני לא חובבב טכנולוגיה עטירת פטנטים אך השליטה של כל המערכת מגלגל ההגה מצויינת וקילה על הנהג. התמכרתי למערכת השמע. מבחינת מנוע זו בהחלט פריצה טכנולוגית מנוע קטן יחסית עם השגים נפלאים של כוח ושקט.

סיכום: הנאה רבה. …״

Share Button

אודות


'רכב/ מסע עם אהובה בלתי מושגת' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11