dubi zakai 1

רכב מסחרי/ הביאו את ההורים

אלפי מכוניות יונדאי שעשו עלית יבוא מקבלים בימים אלה 'מבוגר אחראי' כעין הורה בדמות מסחרית חדשה, ה-H350 כבר נמכרת ונכנסת לנישה הצפופה של המסחריות, המאבק המתפתח ירוויחו הקונים

רבים הרכבים הפרטיים של היצרנית יונדאי בארצנו, כמעט כל רכב שחולף על פניך הוא בן למשפחה הקוריאנית הגאה. רק בשנה האחרונה נוספו ״למשפחת יונדאי הישראלית״ עוד 39,000 מכוניות. אבל מסתבר שאת התותחים הכבדים המבוגרים האחראיים השאירו בקוריאה ויצאו לאירופה וצפון אמריקה: כל הסוגים של המסחריות, משאיות, אוטובוסים, מיניבוסים עושר גדול של תוצרת שלא נחשפנו אליה בארצנו הקטנטונת. כאילו גדודי המכוניות הקטנות נשלחו לארץ כחלוץ, להתאזרח, לתפוס נוכחות. לחברת יונדאי פעילות ענפה ביצור גם הרכב המסחרי והכבד. חברת כלמוביל החליטה לא להסתפק במעמד המכובד של מקום ראשון במכירת כלי רכב פרטיים, בהחלטה משותפת של ההנהלה בקוריאה וכלמוביל ישראל החליטו לשלוח מסחרית כעין ניסוי לבדוק האם השוק הישראלי יקבל גם מסחרית אח גדול ל-i800, ההיסטורית והגיע בדמות של יונדאי H350, מסחרית חדשה.

שוק המסחריות בארץ רווי יצרנים: ׳פיאט דוקאטו׳ מובילה במכירות, פורד טרנזיט, רנו מאסטר, פיז׳ו בוקסר, מרצדס ספרינטר, פולקסוואגן קראפטר, שברולט סוואנה, וניסאן NT400. קבוצה גדולה מגובשת של רכבים המתחרים על כל לקוח, עם הבדלים בעיקר של נפח הובלה וכולם במחיר די שווה. אל השוק רווי היצרנים הצפוף נכנסת 'יונדאי' H350, עם מחיר דומה למתחרות,  וחבילת צ'ופרים שבראשם חמש שנות אחריות ועוד כמה צ׳יפורים שהם בחבילת הסטנדרט של ה-H350.

מערכת הבטיחות של כלמוביל  ConnectedCar מערכת מוצלחת מאוד שנותנת אינטרנט לכל הנוסעים, דיבורית בלותוט׳, מסך מגע של 8״, תחנות רדיו אינטרנטיות וכמובן אפליקציה מובנת של וויז׳ ופנגו. היונדאי החדש מצויד במנוע דיזל 2.5 150 כ״ס בגרסה החלשה, ובגרסה חזקה 170 כ״ס (הגרסה עליה נסענו בנסיעת ההתרשמות), בינתיים הרכבים שהגיעו לארץ מצוידים בגיר ידני, שישה הילוכים, נוחים מאוד להעברה, ידית ההילוכים במיקום נוח. (היבואן מבטיח שבעתיד יגיע רכב גם עם הילוכים אוטומטיים.

הגרסה שהגיעה לארץ בשני אורכים, הקצר יותר 5,515 מ׳ (בסיס גלגלים קצר 3,435 מ׳) או הגרסה הארוכה 6,195 מ׳ (עם בסיס גלגלים 3,670). תא המטען בגרסה הארוכה יכול להכיל חמישה משטחים סטנדרטיים, נתון זה נחשב כיתרון יחסי של היונדאי הארוך, בתא המטען 14 נקודות עיגון, שקע ל-12 וולט, דלת הצד רחבה במיוחד, מה שמקל על הטענה עם מלגזה. קשתות הגלגלים האחוריים, חודרים לתא המטען ואינם מפריעים להעמסה. עוד יתרון חלל ההטענה נמוך יחסית שמקל על העמסה.

duni zakai 3DSCF6134

העיצוב יפה נקי, קרוב מאוד לסביבת נהג כמו של המכוניות הפרטיות, בחזית סמל יונדאי במקום בולט על הגריל הקדמי. מערכת פנסים קדמיים משלימים את מראה החזית המעוצב. בחלק הקדמי התחתון יש שתי גומחות קטנות, מכל צד שמאפשרות לנהג להכניס רגל כדי לנקות בנוחיות את החלון הקדמי וגם נוחות גישה למנוע. המשקל העצמי בגרסה הארוכה, 2.284 טון, כושר העמסה שנותר, 1,330 טון, אך הרכבים המסחריים מתבססים בעיקר נפח הובלה ופחות על משקל.

רכב המבחן צויד בארבע מושבים נוספים בשורה השנייה כעין קבינה כפולה, (סך הכל שבעה נוסעים כולל נהג), המושבים, הרצפה והדלת חשמלית מותקנים בהתקנה מקומיות. לנוסעים מאחור יש חלון גדול, ובמרכזו חלונות הזזה קטנים. הנוסעים במושבים האחוריים יושבים נמוך מדי ואם ילדים יושבים במושבים הם אינם מגיעים מספיק גבוה כדי לראות דרך החלון. רשת הפרדה גמישה יוצרת כעין מחיצה בין תא הנוסעים לתא המטען.

עיצוב סביבת הנהג מזכיר מכונית פרטית, כסא נפרד לנהג ושני כסאות נוספים לנוסעים. הראות לנהג מצויינת, חלון קדמי גדול לנהג וחלונות צד גדולים ומערכת מראות טובה. מושב הנהג נוח מאוד, ניתן לכיוונים המזכירים כסא מפנק של נהג משאית, גם מושבי הנוסעים נוחים, מרווח גדול לרגליים. מערכת תאורה רכה בלילה, תאי אכסון רבים, הגה מתכוונן פנימה למעלה ולמטה.

כלמוביל נכנסה למגרש של הרכבים המסחריים, כאמור המובילה במכירות, פיאט דוקאטו, רבים רכשו את הפיאט שנחשב וואן טוב ואמין. כלמוביל נכנסה באומץ ובזכות המותג 'יונדאי' שנחשב כרכב אמין ומערכת שירות טובה. המסחרית מוצעת במחיר דומה לאחרות וכאמור חמש שנות אחריות ועוד כמה צ׳ופרים נועדו להקל על הקונים לרכוש דווקא את יונדאי H350. אמנם כושר העמסה שלו מעט נחות, אך ה-H350 מציע כושר גרירה גבוה, ומערכת Connected שהיא חלק מהסטנדרט.

הנסיעה: את המסחרית קיבלנו במרכז 'כלמוביל' בראש העין בגרסה הארוכה והחזקה יותר 170 כ"ס. מערכת של כעין קבינה כפולה עם ארבעה מושבים מאחור, אחרי כיוונים מתבקשים המושב, מערכת הבלוט', המראות הדיבורית יצאתי לדרך, הנסיעה לצפון הארץ. תכננתי נסיעה ארוכה חלקה בכבישים מהירים, חלקה בכבישים צרים ומשובשים נסעו עמי מבוגר ושלושה ילדים. האטרקציה שהלהיבה את הילדים הדלת האחורית הנפתחת בלחיצת כפתור. הילדים שישבו מאחור התלוננו שהם נמוכים, ואינם מגיעים לראות את הדרך מהחלון. בכל דרך שנסעתי (כולל דרך עפר) היה מאוד נוח, הרכב חזק, החלפת ההילוכים קלילה, דוושת המצמד רכה, נסעתי הלוך וחזור והרגשתי מצוין ללא עייפות בכל שלבי הנסיעה. הרכב נוסע מצוין, אין קרקושים של חלקי פח שזזים מהחלק האחורי, הנסיעה שקטה יחסית למעט רעש שחודר שיש עליית הטורים מתאמצת. העלייה למושב הנהג נוחה מאוד לקראת חלק המעמסה נמוך ונוח להעמסה. וואן טוב מתאים לנסיעה בעיר להובלת סחורת נפח, קל להיכנס לחניה, בהילוך אחורי.

מחיר: 248,500 שקל. המחיר מתחיל מ-230,000

 

Share Button


אודות


'רכב מסחרי/ הביאו את ההורים' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11