Opel-Insignia-Grand-Sport-305514

רכב/ כמו כלה לחופתה

אופל אינסיגניה, השם שקשה לישראלים לבטא מגיעה עם לבוש כלה חדש, בהחלט ראויה לכל מנהל

חלק מההכנות הנפשיות של אב המוליך את בתו לחופה היא התרגשות, כעין פרידה מהילדה. נראה שזו גם הייתה התחושה של חזי שייב, מנכ"ל אופל ישראל. חזי, בדרך כלל לבוש בבגדי ספורט אלגנט, היה הפעם חנוט בחליפה צמודה וענוב בעניבה סולידית. התחושה שהמעמד הבאת הכלה מחייב והוא יחזיק בלבוש זה עד קצה מסיבת העיתונאים, דקה אחרי יחזור לבגדים הנוחים לו. אך המעמד, כן המעמד, מחייב. מי שמכניס כלה יפה להציג אותה בפני הקהל חייב בכללי טקס מסוימים וה"כלה" במקרה הזה בהחלט ראויה למאמץ.

הגאווה על המוצר החדש שהוא מציג שהגיע מגרמניה הוציא ממנו את משפט הפתיחה: האמינות הגרמנית והעיצוב המדהים שלה אין לי ספק שהיא תהיה הלהיט הבא" ואמנם חברת 'ש.י.ר שלמה יבוא רכב' השיקה ברוב כבוד ועם הרבה תקווה את "אופל אינסגיניה" מכונית הדגל של אופל שנכנסת בקלות לנישה היוקרתית של רכבי המנהלים ורכבי היוקרה.

בסוף העשור הקודם השיקה 'אופל' את האינסיגניה שהציבה סטנדרטים חדשים של יוקרה ואיכות בסגמנט המשפחתיות הגדולות, מה שהעניק לה את תואר מכונית השנה באירופה לשנת 2009. האינסיגניה החדשה, כמו קודמתה, תציב סטנדרטים חדשים וגבוהים בסגמנט המנהלים עם מרווח פנימי עצום ותהיה מכונית הדגל של אופל בשנים הקרובות.

עיצוב אלגנטי ויוקרתי. האינסיגניה החדשה מעוצבת בסגנון עיצוב דינאמי, החזית, הגריל עם שכבה רוחבית חדשה ויחידות תאורה גדולות ובולטות, המתעקלות אל תוך הכנפיים הקדמיות.

תא נוסעים מרווח ואיכותי. הנדסת האנוש המתקדמת שיצרו מתכנני האינסיגניה יצרה פנים רכב מאוורר במיוחד, מעוצב ומותאם הן לנהג והן לנוסעים. מרחב תנועה ומושבים מרווחים, לצד תא מטען גדול בעל נפח 490 ליטרים הגדול ב-130 ליטרים מהגרסה הקודמת, מספקים תחושת נוחות, מרווח ומרחב מקסימליים.

 

חיסכון במשקל. מבוססת על פלטפורמת E2 שפותחה במרכז המחקר והפיתוח של אופל בגרמניה. המעבר לפלטפורמה החדשה אפשר לאופל להפחית ממשקל הדגם כ- 175 ק"ג לעומת הדגם היוצא – דגם הבסיס משקל של 1,400 ק"ג. אחד הרכבים המרווחים בקטגוריה, תהיה גדולה עוד יותר כאשר לדגם החדש נוספו 8.8 ס"מ לבסיס הגלגלים, והוא ארוך ב-5.5 ס"מ מהדגם הקודם. כמו כן לרכב החדש 3 תצורות נהיגה.

מנוע: מנוע 1.5 ליטר טורבו המספק 165 כוחות סוס, וצריכת דלק חסכונית.

מנוע 2.0 ליטר המספק 260 כ"ס,40.8 קג"מ בשילוב תיבת הילוכים אוטומטית בעלת 8 הילוכים, האינסיגניה החדשה מאפשרת לנוהג ברכב לבחור בין מצבי הנהיגה – מערכת להפחתת רעש אקטיבי  לנסיעה שקטה, לבין מערכת המספקת את צליל המנוע במלוא עוצמתו. בנוסף לכך גרסת ה 2.0 ליטר מגיעה עם מערכת הנעה כפולה 4X  4 המחלקת אוטומטית את המומנט בין הגלגלים הקדמיים והאחוריים ובין גלגל ימין ושמאל האחוריים, מוסיפה כוח לגלגלים וכך מביאה לאחיזת כביש טובה יותר ליציבות ובטיחות מקסימליות. המתלים הממוחשבים  FlexRide Premium מאפשרים מעבר חלק בין סגנונות נסיעה שונים, אשר בלחיצת כפתור ניתן לבחור בין נהיגה ברכב פנאי (TOUR) לבין נהיגה ברכב ספורטיבי, קשוח ואגרסיבי (SPORT). כל אלו משתלבים בתיבת הילוכים חדשנית וקומפקטית בעלת 8 הילוכים (AT8) המייעלת את עבודת המנוע.

בטיחות: האינסיגניה החדשה מציגה את חבילת הבטיחות אקטיבית מסוג  ה-OpelEye – חבילת מערכות בטיחות מקוריות ובין המתקדמות ביותר בתעשיית הרכב הנסמכת על מצלמת ומערך רדארים, באמצעותם מתאפשר ניטור של סביבת הרכב ויצירת מערכת התראות מקיף לנהג על סכנות בדרך. חבילת ה-OpelEye מגיעה כסטנדרט בכל רמות הגימור. מערכות בטיחות חלקן הגדול פרי יצור ותכנון של היצרן כחלק מהסטנדרט ברכב.

מערכת מולטמדיה: מערכת ה-Intellink, היא מערכת תקשורת ובידור שלמה, הכוללת תמיכה מלאה בממשק ה-Apple CarPlay/Android auto, זאת יחד עם הצגת ספר הטלפונים וההודעות בעברית על המסך. מערכת ה-Intellink כוללת מסך מגע חד ואיכותי בגודל 8 אינצ' ומשלבת קישורית Bluetooth מלאה יחד עם חיבורUSB  עבור נגני מדיה חיצוניים.

חלק מהאיבזור: בנוסף למערכת ה-Intellink כוללת האינסיגניה החדשה רשימת אבזור עשירה הכוללת כסטנדרט בכל הדגמים מערכת בקרת אקלים אלקטרונית עם שליטה נפרדת על הטמפרטורה לנהג ולנוסע, בקרת שיוט עם מגביל מהירות הנשלטת מגלגל ההגה, חיישן תאורה להפעלה אוטומטית של אורות הדרך, חיישן גשם להפעלה אוטומטית של המגבים ומראה מרכזית מתכהה נגד סינוור בלילה.

 

 

 

 

 

 

Share Button


אודות


'רכב/ כמו כלה לחופתה' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11