dubi 1

רכב/ זיכרונות על גלגלים 

סיטרואן ג׳מפי החדשה כבר בישראל, דור חדש של רכב מוצלח שצמח והתפתח בניכר ובא אלינו מוכן ומחודש. חזרנו הרבה שנים אחורה לזיכרונות טעימה מהג׳מפי לפני שנים וטעימה מהג'מפי החדש

פעם היו ימים מאושרים, בהם הסתפקנו במועט כי היה מעט, ואמרנו תודה גדולה על מה שיש. לפני עשרים שנה (מלא זמן במושגים של התפתחות כלי הרכב) ירדנו לאילת, קבוצה של חברים רכובים על הג׳מפי של סיטרואן, אז הרכב היה יחסית חדש בתחום המסחריות (הגרסה הראשונה הגיעה לארץ בשנת 1995), הרכב שלנו היה עמוס בתשעה מבוגרים )כולל נהג, אני במקרה זה(. כל מי שהיה ברכב הזה זוכר את הנסיעה הנפלאה לאילת. נכון, היה כיף באילת, אבל החברים מאותם הימים זוכרים גם לטובה את הג'מפי החדשה. תחשבו על היתרון לרדת לאילת מלווה בקבוצת חברים טובים כולם מכונסים ברכב אחד. אני כנהג, חששתי, תשעה אנשים ברכב, עם מנוע חלש יחסית בטח בעליות הרכב יתפגר, יזדחל כמשאית עמוסה. אבל התבדתי הג׳מפי, כשמו כן הוא, דילג בשובבות עם תשעת הנוסעים, בדרכו עקף גם רכבים פרטיים שנראו לו איטיים מדי. מאותו יום נולד בי יחס מיוחד לג׳מפי, נפגשתי עמו שוב בנסיעה לחו"ל בשנת 2007, בה שודרג הרכב. הוא התאים לי ואני, (כנראה) התאמתי לו, רכב מצוין שעושה את העבודה וגם אפשר להתמודד עם המחיר שלו. באיזה שהוא שלב הפסקתי לעקוב, הרכב נמכר בסדר לא התגלו חידושים מסעירים עד שהגיעה הבשורה, הג׳מפי החדש מגיע לארצנו להתחרות כיאות על מקומו המכובד בין הרכבים המסחריים, הגעתי למסיבת העיתונאים בה הוצג הרכב החדש, ועם מעט סבלנות זכיתי גם לנסוע עליו, הפעם עמוס בשמונה נוסעים (כולל אותי).

לרכב נכנסו שמונה מבוגרים (כולל אותי) וציינו שהכניסה לרכב, גם לכיסאות האחוריים נוחה מאוד, נסענו צפונה כולם ישובים חגורים וממושמעים בסיטרואן ג‘מפי, התגובה הראשונה של החבורה שהישיבה נוחה מאוד, (ההתקנה של המושבים והארגז נעשתה בארץ). הישיבה הגבוהה מאפשרת לראות היטב את הנוף דרך החלונות הגדולים. הנסיעה שקטה, רעשי המנוע לא חודרים לחלל הנוסעים, כך שאפשר לנהל שיחה נעימה עם הנוסעים וגם עם הנהג, הנסיעה לא קופצנית. יחודית, המזגן נפרד (מותקן בארץ) אף שהיה שימוש מועט מיזוג האוויר היה טוב. וגם המוסיקה התנגנה סביר לאוזני השומעים.

הדגם החדש עבר שינויים בעיצוב, הרכב שנסענו מסחרית בגודל בינוני, שהגיעה לישראל בשנת 2017, העיצוב הפך ליותר מודרני ומוקפד, עם רמיזה לעיצוב עכשיו של רכב פרטי, הרכב גבוה, החזית נראית חסונה יותר. הג‘מפי מוצע ב-3 מידות גודל שונות. במסחרית בדלת המרכזית ניתן להעמיס משטח תקני באמצעות מלגזה בדלת רחבה מספיק. נסיעת המבחן הייתה עם רכב הנוסעים, תשעה מקומות, שישה מאחור ושניים לצד הנהג ומקום גדול למטען מאחור. מנוע 2.0 ליטר בגרסת הטורבו זה הרכב עליו נסענו אוטומטית. רשימת האבזור סטנדרטית כמקובל בחלק מהרכבים מסחריים, אך גם המחירים נמוכים בהתאם, והג'מפי מוצע במחיר סביר לעומת המתחרה משמעותית מזה של פולקסווגן טרנספורטר. תנוחת הישיבה הגבוהה לנהג מאפשרת תמרון עירוני נוח.

dubi 3dubi 1

מותג סיטרואן מתחזק ברכב חזק במחיר סביר ואת נוכחותו בפלח כלי הרכב המסחריים בישראל (4,666 כלי רכב מסחריים ו-40 אחוז נתח שוק).

סיטרואן ג'מפי החדש שמבוסס על פלטפורמת ה-EMP2 החדשה, זו הפלטפורמה מחוזקת ומשודרגת. ה-הג'מפי מזכיר לנהג ולנוסעים מכוניות פרטיות, הנהג זוכה לסביבת נהג של מכונית פרטית. חזית הרכב קיבלה יחידות תאורה חדשה, מאורכת, מכסה מנוע שטוח, משתפל כלפי מטה כדי לתת אפשרות ראיה טובה יותר לנהג לחלק הקדמי. ה-ג'מפי החדש תוכנן להציע יותר שטח אכסון ממדים נדיבים, בעיקר אלה הפנימיים עם נפח הטענה של עד 6,100 ליטר. הדלתות האחוריות נפתחות ל-180 מעלות והגובה מהכביש נמוך, מה שמקל על ההטענה, במקרה של נוסעים אפשר לעלות בקלות יחסית מזוודות. מערכת מולטימדיה עם מסך נוח לנהג ומצלמת רוורס.

הפעם, למוד ניסיון לא חששתי מכוחו של המנוע שאולי יתעייף בעליות הצפון הקשות. הסיטרואן ג'מפי התייצבה גאה לנסיעת המבחן עם המנוע 2.0 טורבו שמספק 177 כ"ס צרפתיים, לא עצלנים. אלה משכו אותנו לכל אורך הנסיעה בקלילות כאילו שמונות הנוסעים המבוגרים בכלל לא קיימים. הן בתחילת הנסיעה, הן בטיפוס בכבישים תלולים בצפון הארץ והן במעבר הלא מורגש בין ששת ההילוכים של הג'מפי.

אני כנהג הרגשתי מצוין, יושב גבוה, שולט מצוין על הדרך וגם מרגיש קלילות בנהיגה, יש גם קשר קולי (וגם ראות דרך המראה) עם הנוסעים. אני חייב להודות שנהגתי לכל אורך הדרך משהו כמו שבע שעות נהיגה כמעט רצופה (למעט כמה עצירות וטיולים רגליים) וחזרתי הביתה ממש לא עייף.

צריכת הדלק בנסיעה סבירה, לרוב מחוץ לעיר כ-14-15 ק"מ לליטר.

הג'מפי מוצע בשלוש גרסאות מרכב:
גרסה ארוכה (LARGE) יעמוד האורך על פני 5.30 מ'
בגרסת הביניים (MEDIUM) יעמוד האורך על 4.95 מ'
ובגרסה קצרה (SMALL) המיוחדת לרכבים אלה 4.60 מ'

גרסת הרכב שנסענו: נוסעים, 2.0 דיזל טורבו 177 כ"ס אוטומט, שישה הילוכים.

Share Button


אודות


'רכב/ זיכרונות על גלגלים ' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11