רכב/ זוג במושב האחורי

נסיעה ארוכה בפיז'ו 5008 דגם הדיזל, אחרי שעות של נהיגה לא הרגשתי עייפות, הפעם תגובתם של זוג שישב במושב האחורי

התגובה הראשונה: ״וואוו, איזה אוטו.״ (התפעלות). התגובה השנייה שנכנסו לרכב: ״איזה נוח לשבת, ממש נעים״ (שהם זזים במושב ובודקים כל חלק). לפעמים, אני מבקש מזוג חברים שיכנסו במחילה למושב האחורי, כדי לשבת שם ולדווח לי בזמן אמת (תוך כדי נסיעה) את הרגשתם, איך זה לשבת מאחור. גם הפעם הזמנתי לנסיעה ארוכה יחסית ביקשתי מזוג חברים שיתכנסו מאחור למושב האחורי, אני הנהג והם יכולים לדבר ולהגיד לי מה הם חושבים על הרכב. אחרי שהבהרתי להם שהרכב הוא הפינוק החדש של פיז׳ו, דגם הדגל, ה-5008. המספרים לא עשו עליהם רושם, הם ישבו ודיווחו:

״ תשמע ממש מרווח לרגלים ענק, יש מקום, נוח מאוד לשבת המושבים הם כמו כורסאות״ הבעל שהוא יותר מעשי ציין כאחד הדברים הראשונים, ״מתאים מאוד לזוגות צעירים, כאלה שאוהבים להתחבק, מה זה נוח כאן לזוג.״ אחרי כמה דקות נסיעה שאלתי: " תגידו מרעיש לכם משהו? אתם שומעים את המנוע? משהו מפריע לכם בהעברת ההילוכים האוטומטית?״ הפעם האישה השיבה: "בדרך כלל, במכוניות מסוימות אני מרגישה את העברת ההילוכים, פה זה ממש חלק, אנחנו יכולים לשוחח בנחת כי כמעט ולא שומעים את המנוע. ואמרת לנו שזה מנוע דיזל. ממש חרישי, גם לא שומעים את הרוח שהאוטו נוסע, והחלונות סגורים״

DSCF9071DSCF9086

״אתם יושבים מספיק גבוה? החלונות גדולים אתם רואים טוב מהחלון?״ שאלתי.

״מצוין, יושבים גבוה רואים היטב את הדרך דרך החלונות, הם טיפה כהים וזה משנה במעט את הצבעים האמיתיים״

ואחרי שעתיים נסיעה שאלתי: ״נו, ואיך עכשיו, נוח לכם או אתם כבר בתנוחת של חצי רביצה?״ ראיתי אותם דרך המראה, שהם יושבים זקוף כל אחד בצד אחר: ״לא, לא, אנחנו יושבים זקוף כי המבנה של הכיסאות כמו כורסא נוחה.״

ואחרי שעצרנו להפוגה עם תצפית על הנוף שאלתי אותם: ״איך נראה הרכב, יפה? מיוחד?״

״ הוא מזכיר במבנה שלו ג׳יפ, רק קצת יותר יפה, רכב מרשים, גבוה״ והאישה הוסיפה: ״הייתי שולחת אחריו מבט.״

משהו טוב קרה לקבוצת הרכב לובינסקי, מאז המעבר להיכל לובינסקי בראשון לציון עשה טוב נראה שגם לעובדים. החברה פורחת גם באיכות המקום שנבנה וגם עלו במכירות. בשנים האחרונות משרדי החברה ואולמות התצוגה נטשו את העיר בני ברק הצפופה, חסרת האוויר, ועברו למעוין שורק בראשון לציון, לאולמות מרווחים ומלאי אור, בדרך לפלמחים. חברת דוד לובינסקי קמה בשנת 1936 אחת הוותיקות ביבואני הרכב. לאחרונה פתחה בראשון לציון אולמות תצוגה מפוארים ומרווחים בהם מציגה את פיז׳ו, סיטרואן, MG, קטנוע פיז׳ו אופנועי השטח המצויינים KTM ולאחרונה הצטרף גם האופנוע הענק האמריקאי ה׳אינדיאן׳. החברה הדינמית התחילה לטפס במכירות, ויחד עם הרכבים החדשים היצרן הצרפתי (שבלע לפני זמן את חברת אופל) והפך למס׳ 2 באירופה, לאחרונה יצאו מצרפת כמה מרכבי פנאי 2008, 3008 ועתה התייצב גם ה-5008 ה-SUV הגדול והיוקרתי. בהמשך להצלחה המרשימה שרשם ה-3008 ולפריחה בפלח רכבי הפנאי הגדולים, פיג'ו 5008 החדש אשר מציע עיצוב, טכנולוגיה מתקדמת, מערכות בטיחות אקטיביות, שבעה מקומות ישיבה ואבזור כבר ברמת הבסיס (מתוך שלוש רמות), מגוון יחידות כוח ומחירים תחרותיים במיוחד בסגמנט. ה-5008 החדש יוסיף לחזק את משפחת דגמי הפנאי של פיג'ו, ה-3008 החדש וה-2008 שעודכן לאחרונה.

ה-5008 החדש ישווק בישראל עם שלושה מנועים לבחירה, שניים מהם מנועי דיזל ומנוע בנזין יחיד – כולם משודכים לתיבה אוטומטית עם 6 הילוכים מבית AISIN היפנית ולכולם מערכת Start&Stop לכיבוי והתנעת המנוע בעמידה לחיסכון בדלק. בנוסף לכך, שני מנועי הדיזל ידידותיים במיוחד לסביבה הודות למערכת אוריאה להפחתת פליטות ה-NOX.

הרכב שנסענו בו 1.6 טורבו דיזל HDI BLUE, אני חייב לציין שהנהיגה שלי כארבע שעות רצוף ולא הרגשתי בשום עייפות, ישיבה נוח, נוח מאוד לנהוג. צריכת דלק על פי יצרן 20.4 ק"מ לליטר. במדידה שלי צריכת הדלק עמדה על 19.0 ק"מ לליטר, בקטע של המדידה בנסיעה על פי החוק.

DSCF9071

 

Share Button


אודות


'רכב/ זוג במושב האחורי' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

dubi zakai 11