קונה 1

רכב/ השלווה של הוואי וכוח איש הברזל

יונדאי מתחילה את שנת 2018 עם רכב חדש KONA אנשי כלמוביל מקווים שרכב זה יוביל את המכירות בשנה הזו, בינתיים היצרן הקציב רק 1000 מכוניות לישראל

קונה, (KONA ) עיירת חוף קטנה ומקסימה באיי הוואי, כעין מעצמת תיירות קטנה, עם בתי מלון בוטיק וים טורקיז צלול, מקום נפלא, כך אומרים המומחים ממנו אפשר לחזות בשקיעות השמש מרהיבות בקצה היום. התיירים שמגיעים אל חופי הטורקיז מתמכרים לרומנטיקה, לצלילה בשנורקלים בשוניות האלמוגים, לעיתים יצטרף לצוללים דולפין שובב. אפילו קפטן קוק האגדי מקבל בעייריה 'קונה' ייצוג בדמות פסל  גדול, כבוד לבריטי הראשון שהגיע לאיי הוואי.

לא היינו מזכירי את 'קונה' אם לא הרכב החדש של 'יונדאי', הרכב שאל את שמו מהמקום הפסטורלי בהוואי, אך לא רק את השלווה והשקט מייצג המקום באוקיינוס השקט, מסתבר שבחופים השלווים מתקיימים מדי שנה תחרויות בינלאומיות של ה'טריאתלון' והתחרות הקשוחה בעולם של 'איש הברזל'. אנשי 'יונדאי' שחשבו טוב על בחירת השם לרכב החדש ה-KONA שמאוד מתאים לרכב החדש. מצד אחד את השקט והיופי ומצד שני את הכוח והנחישות של הטריאתלון ואיש הברזל.

מנהלי 'כלמוביל' בישראל התגאו להשיק את הסנונית הראשונה ברכבי יונדאי לשנת 2018. רכב הפנאי-שטח החדש בקטגוריית ה- SUB-Compact SUV שמיוצר על גבי פלטפורמה חדשה של היצרן, וכל פרט בו מייצג על פי תפיסת החברה דור חדש ופורץ דרך בכל הקשור לעיצוב, בטיחות ביצועים ואבזור.

יונדאי KONA רכב הפנאי שטח החדש עם מערכת הנעה 4×4 קבועה, מצויד במנוע טורבו, Gamma 1.6T-GDI המשודך לתיבת הילוכים DCT בעלת 7 הילוכים. שילוב זה מייצר 177 כ"ס ב-1500 סל"ד. נתונים אלה, יחד עם מערכת הנעלה כפולה חכמה מספקים ל KONA -נתון האצה של 7.9 שניות בזינוק מ-0 ל- 100 קמ"ש (למי שזה חשוב). שלושת מצבי הנהיגה ב- KONA (ספורט, רגיל ואקו) הופכים את ה- SUV מותאם לכל דרישות הנהיגה. מצב ספורט יספק ביצועים נטולי פשרות, לצד נסיעה יום יומית רגועה במצב "רגיל", וחסכון מקסימאלי במצב "אקו".

ה- KONA עם רמת הבטיחות ומגוון מערכות בטיחות אקטיביות כסטנדרט בשתי רמות הגימור,  Premiumו- Supreme, בנוסף כוללים שני הדגמים 6 כריות אוויר, ESC– מערכת בקרת יציבות אלקטרונית, TCS–  מערכת בקרת משיכה, ROP– מערכת מניעת התהפכות, DBC– מערכת בקרת בלימה במורד, ABS – מערכת למניעת נעילת גלגלים בבלימה, HAC– מערכת סיוע לזינוק בעליה ESS ,- איתות בלימת חירום, TPMS– מערכת לניטור  לחץ אוויר בצמיגים עם תצוגה חכמה לכל גלגל בנפרד ו-EBD, מערכת אלקטרונית לחלוקת כוח בלימה.

FCA– מערכת בלימה אוטונומית במצבי חירום הכוללת מערכת להתראה טרום התנגשות חזיתית.

DAW – מערכת התראת קשב לנהג (Driver Attention Warning). מדובר במערכת חדשנית אשר מזהה ספקטרום רחב של מאפייני נהיגה כגון תגובות היגוי חדות, בלימות פתאומיות וסטיות נתיב תכופות אשר מעידות על עייפות הנהג וחוסר ריכוז.

מערכות נוספות, LKA הנעזרות במצלמה הקדמית כדי לשפר את הבטיחות והנוחות: באמצעות זיהוי סימני הכביש מסייעת המערכת במניעת סטייה מקרית מהנתיב על ידי תיקון היגוי והזזה אוטונומית של הגה הרכב.

צריכת הדלק על פי היצרן 14.9 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת, עירונית ונסיעה בינעירונית

ה- KONA ישווק בישראל במחיר של 133,900 ₪ לדגם ה- Premium המגיע עם רמת הבטיחות הגבוהה ביותר.

Share Button


אודות


'רכב/ השלווה של הוואי וכוח איש הברזל' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11