רכב/ הסלון אתך

איך קורה שכמעט ואינך מרגיש מעבר מהסלון המפנק בבית למכונית הסלון? מה אומר זוג צעיר שרכב החתונה שלהם הוא 'אופל אינסיגניה'? ואיך מרגישה מכוניות יוקרה ביער אפלולי וזומם?

דמיינו שאתם גרים בווילה נאה, מהחלון הגדול אתם צופים אל נוף יפה, יושבים יחד בסלון מפנק עם כוס קפה ושוקעים בכורסאות הרכות. במצב הזה אתם משחררים אנחת רווחה על מזלכם הטוב בחייכם ולוחשים תודה לבורא עולם. אבל, כידוע, החיים לא מסתיימים בסלון ביתכם החדש, כדי לחיות טוב צריך חוץ ממזל גם לעבוד, ואיך אתם עוברים למקום העבודה בתנאים שהכי דומים לסלון ביתכם? פשוט מאוד אתם עוברים לרכב מפנק שמזכיר לכם את הסלון והנוחות הביתית. לרכב כזה נכנסתי, תכירו אופל אינסיגניה החדשה.

טוב, אני כמובן לא עשיר כמתואר, וסלון ביתי נוח אך לא ברמה של פינוק על, אבל קיבלתי בתוקף תפקידי כעיתונאי צ׳ופר מענג, נסיעת מבחן/ התרשמות ב׳אופל אינסיגניה׳ חדשה 2018. לפני הסיפור שלי הנה כמה פרטים על אופל אינסיגניה החדשה, מנוע 1.5 ליטר טורבו, הדגם המפואר ביותר עם מנוע 1.5 טורבו ה- INNOVATION. המנוע מספק 165 כ״ס. האינסיגניה החדשה מבוססת על פלטפורמה חדשה של ג׳נרל מוטורס, שינוי הפלטפורמה הוריד מהמשקל העצמי של הרכב כ-170 ק״ג, אבל הוסיף לחלל הפנימי כ-92 ס״מ, כך שהישיבה והמרחב במושב האחורי לנוסעים נוח יותר. המרווח בין בסיס הגלגלים עומד על 2,829 מ״מ, המנוע משודך לתיבת הילוכים של שישה הילוכים שמעניקים העברה חלקה כחמאה, תוך שקט מירבי.

DSCF7366

האינסיגניה החדשה מגיעה לצריכת דלק נאה (על פי היצרן), נסיעה מעורבת בעיר ומחוץ לעיר נדרש ליטר אחד של בנזין ל-16 ק״מ. העיצוב החיצוני סולידי, מרשים נקי וזורם, בהחלט מתאים למכונית מנהלים מכובדת, הרכב רחב ונמוך. החזית קצת חורגת מהסולידיות, נועזת עם שני פנסים צרים שנמתחים לצידי הרכב, סמל אופל הועלה לחלק העליון של הגריל כדי לתת מראה מעט יותר דינאמי. משלים את המראה החלק התחתון שנראה ככונס רוח שטוח והשני הצדדים כונסים מעוצבים שמוציאים מעט שובבות מהמראה המאופק. החלק האחורי גם הוא מאופק, למעט פס עליון שמזכיר ברמז דק את דגמי הקופה ומוסיף שובבות קלה לחלק האחורי. שני פנסים אדומים עם עיצוב פנימי מיוחד נמתחים לצידי הרכב הפנסים האדומים מזכירים את המבנה הצר של הפנסים הקדמיים, צרים ונמתחים לצידי הרכב. עיצוב הפנים מאופק ונקי, איכות החומרים טובה וגם ההרכבה, המושבים נוחים, מפנקים, היושבים מאחור לא שוקעים אל נוחות עמוקה שבקושי יכולים לראות את הנופים בחוץ, אלא מושבים נוחים מפנקים והיושבים מאחור שותפים מלאים לנסיעה ולא נעלמים שקועים במושב האחורי, יושבים גבוה. עיצוב הפנים נקי, מאופק ורווח נאה יש לרגליים ליושבים מאחור.

DSCF7356 2018-02-26-PHOTO-00000073

קיבלתי את הרכב לנסיעת המבחן/ התרשמות ולמחרת היה אמור להיות יום מיוחד ומרגש עבורי וכמובן עבור בתי הקטנה (בת 28). ביום למחרת הילדה שלנו אמורה להתחתן עם בחיר ליבה. שהגעתי עם הרכב הביתה, חשבתי לעצמי למה לא להיות נהג של הזוג הצעיר ברכב היפה ולגייס למבצע את ה׳אופל אינסיגינה׳ החדשה, להוביל את הזוג ברכב מפואר שמתאים להסעת חתן וכלה ביום חתונתם, הצעתי להם את שירותי, כאב הכלה וגם כנהג של הזוג, והם שמחו, וכך בפעם ראשונה בעיתונות העברית חלק ממבחן הדרכים יהיה גם של חתן וכלה המוסעים לחתונתם ברכב, נספר גם על תגובתם על הפינוק באוטו במושב האחורי. למחרת על הבוקר לקחתי את האוטו לקישוט לכבוד החתן והכלה, קישוט מאופק ומינימלי, (כדרישת בני הזוג) והתייצבתי לשירותם. למרות ההתרגשות, הצלם, המאפרת, הספר וכו׳ הם הספיקו להגיד כמה מילים על האוטו.

חתן: "אמנם לא נסענו מרחק גדול, כמה עשרות ק״מ ורובם בתוך העיר, אבל הרכב באמת מפנק חתן וכלה, גם החבר שליווה אותנו לא הפסיק להתפעל מהאוטו, לצערי קצת זנח את ההתפעלות מאיתנו. מילא אני, חתן, יכול לנוע בקלות עם החליפה שלי להיכנס לאוטו ולצאת ממנו ולהתיישב בנוחות במושב האחורי. אבל הכלה עם השמלה וכו׳ חששתי שיהיה מסובך. נהנתי מכל רגע למרות ההתרגשות הנסיעה השקטה והנעימה עם מוסיקה שזרמה אלינו מכל פינות הרכב נתנו לנו רוגע. המושבים מאחור הם כורסאות מפנקות, הנסיעה חלקה ושקטה לא קופצנית, כל הרעשים מבחוץ נשארו בחוץ. הרכב היה מקושט וצפרו לנו בשמחה כמה מכוניות. שמחתי שהחלטת לקחת אותנו ברכב המפנק, גם קישטת אותו נאה למדי."

כלה: "כמעט ולא שמתי לב מרוב התרגשות, ברור שהתחליף לקחת אותנו ברכב גדול ומרווח הייתה החלטה נכונה, במקום ה-i20 הקטנה שלנו. נכנסתי למושב האחורי בקלות, עם שמלת הכלה ועם הזר, נסענו ללא רחש לצילומים לפני החתונה. האמת שאם לא הייתי הכלה בטח הייתי מבקשת לנהוג, המכונית כמו מרחפת, שקטה וגם יפה מאוד ושמחתי להצטלם לידה. כמה מהחברים חשבו שהגענו במרצדס מפוארת. הדלת של הנוסעים מאחור מרווחת ונוחה לכניסה גם של הכלה, עם שמלה וזר."

DSCF7349DSCF7344

הנסיעה שלי עם הזוג הצעיר, כנהג הייתה קלה, כמה עצירות ליד מקומות בהם הצלם הורה לעצור. הנסיעה בעיר מאוד נוחה, מוסיקה מעולה מהמון הרמקולים, אפשרות לשלב בערוצי מוסיקה של ׳יוטיוב׳ ואז ממש לא מעניין אותך אם יש פקק או מה קורה בחוץ. בפנים כמו בבית שלך.

תנוחת הנהיגה מאוד נוחה, ריפודי עור (בדגם המפואר), המושבים מפנקים, כיוונון חשמלי  וגם חימום של המושב שמתאים לאירופה הקרה או לנהגים ונוסעים מאוד מפונקים. הדלתות כבדות, (הרבה פח) נסגרות בקלות, ההגה מתכוונן ללא מאמץ. גם בנסיעה בכבישים שראוי שישופצו הרכב לא מושפע מהרעידות והקפיצות, הכל נספג בגוף בקלות ובעיקר בשקט. הנסיעה מלווה ברחש נעים של המנוע, הרמוניה בין המבנה האווירודינאמי לבין רחש המנוע. חלק מלוח השעונים מוקרן על השמשה הקדמית ואני חייב לציין שמאוד נוח, קריא אפשר להגביר ולהחליש את התאורה ואין צורך להוריד את העיניים ללוח השעונים הכל פשוט בגובה העיניים.

יש מקום, יער גדול למדי, לאורכו ולרוחבו כמה כבישים צרים מאוד ומפותלים, בדרך כלל אני נוסע עם רכבי המבחן ליער לבחינת יום ובחינת לילה, אלה לא כבישים תיקנים אלא כבישים שנועדו למטיילים, כאלה שנוסעים לאיטם ומחפשים מקום נאה לפיקניק. ביער שהוא גם אפלולי גם בשעות היום יש עליות תלולות סיבובים חדים, ירידות מפתיעות ועוד תופינים שחובבי נהיגה נהנים מהם. שם אפשר להכיר ממש את הרכב, את התנהגות, את העברת ההילוכים ואת רכות ההגה. רק חובבי הנהיגה יכולים להבין אותי, הנסיעה ביער היתה הנאה צרופה. חזרתי לשם בלילה רק כדי לראות איך האורות של הרכב פשוט הפכו  את היער האפלולי וזומם ליום.

האינסגניה החדשה מאובזרת במערכות טכנולוגיות ואוטונומיות: מערכת בקרה אקטיבית. שמירה על מהירות הרכב והמרחק מהרכב שמלפנים. מערכת המקרינה על שמשת הרכב את נתוני הנסיעה כגון: ניווט, מהירות, צריכת דלק ועוד. מערכת מתקדמת לעזרה בחניה של הרכב.

 

Share Button


אודות


'רכב/ הסלון אתך' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

dubi zakai 11