DSCF8816

רכב/ הנערה והבריון

נסיעת התרשמות. קח נערה, בחורה עדינה וחביבה, קטנה ורזה, תכניס אותה לג׳יפ בריוני מיצובישי דזארט ואת כל החבילה תכניס לשטח קשה על גבעות רמת יששכר. אה, שכחנו לציין הבחורה יודעת לנהוג אבל על פרייבט

רמות יששכר, רמת צבאים ורמת כוכב הם שטח ענק, שטח חקלאי שצופים במזרח אל גבול ירדן, בדרום, השטח תחום בכביש 71 שמוליך לבית שאן ועמק בית שאן. במערב נושקות הגבעות לעמק יזרעאל, בצפון סוגרת את השטח שמורת נחל תבור וקיבוץ גזית. באזור של הרמות מתנשא לגובה של למעלה מ-300 מ׳ מעל פני הים. איזור יפה שכמעט ואין בו סימני ציוויליזציה, עמודי חשמל, ישובים וכו'. מרום הרמות יש תצפיות מרהיבות, מזרחה אל ישוב עמק הירדן ואל ממלכת והרי ירדן. בדרום אל הגלבוע ועמק חרוד, זהו שטח חקלאי שמגדלים בו בעיקר חיטה, תירס, חומוס ועוד, אחד המקומות שהמטייל יכול להרגיש בו שהוא בלב הטבע ללא חציצות.

DSCF8858DSCF8852

מעט אחרי קציר החיטה יצאנו לשטח, הפעם מצוידים בג׳יפ בריוני, רכב שטח אמיתי הכולל נעילות, יחס העברה נמוך ומנוע ג'ון בריון, בקיצור ג׳יפ אמיתי. מיצובישי פאג׳רו עדין נראה כמו ג׳יפ אמיתי, לא נכנע לתכתיבים מודרניים של חמוקיים שפוזלים להתפשרות עם הרוח החדשה של העיצוב. זהו רכב מרובע, שומר בקפדנות על גזרה של ג׳יפ אמיתי, (למעט איזה תקופה שמישהו בהנהלת מיצובישי להוציא את ה'קינג' המעוגל. לדעתי מהר מאוד הבינו שטעו וחזרו לבסיס הטוב). מיצובישי פאג׳רו נושא בגאווה ניצחונות רבים בראלי פאריז דאקאר ועוד ניצחונות מרשימים, בקיצור זהו ג'יפ גם מעוטר. עדין הג׳יפאי האמיתי מעדיף ג׳יפ את זה או את הטיוטה לנד קרוזר.

תא הנוסעים גדול ומרווח, אבל מפנק ברמה של גיפאי מתן, לא מוגזם, המתלים עצמאיים לכל הגלגלים, היצרן משך את תחום הנוחות דווקא אל הכביש, הנסיעה על הכביש נוחה ויחסית מפנקת, ומעט קופצנית בשטח. מנוע הדיזל מספק 200 כ״ס וכמעט אין מכשול שעומד לפניו. ואחרי כל המילים הגיע הזמן לדעתה של נערה/ בחורה שזו לה פעם הראשונה בשטח כנהגת. גיל 28 נוהגת על יונדאי I10

כאמור יחידת השטח הענקית מציב לפני הנהג אתגרים רבים, בפרט שחלק מהשבילים המסודרים פלשו אליהם הטרקטורים בעתה חריש השדות לאחר הקציר, וכך שלא מן הנמנע שהפג׳רו יפגוש בדרך כמה אתגרים. גם את השבילים המסודרים הגשמים חרצו אותם לנתיבי פלגים קטנים של מים שחרצו היטב את השבילים: קודם כל אני קטנה, בגובה, ההגבהה למושב לא מספק אותי, נעזרתי  בכרית קטנה שהוסיפה לי גובה, מעולם לא נהגתי ברכב שטח, אבל לצידי איש שטח ושנגיע לקטעים הקשים אני מניחה שהוא יתרום מניסיונו.

DSCF8842DSCF8833

הכניסה לשטח היתה בירידה גדולה מהכביש, מדרגת שטח שירדתי מאוד בעדינות כי עדין לא הבנתי שאני בג׳יפ שהוא גם טרקטור. ואמנם הזדרזתי לשלב ארבע על ארבע הכי גבוה אבל איש השטח הרגיע אותי, אין צורך בכלל לשלב. כבר בתחילת הנסיעה פגשתי דרך חרוצה בשביל שהגשם חצב בו עמוק. כאן עצרתי לרגע לשלב בארבע על ארבע ואיש השטח תיקן אותי שאין צורך אפשר לשלב תוך כדי נסיעה, רק ב-low צריך לעצור. הרכב טיפס בקלילות רבה ולא נדרשתי בכלל ללחוץ על דוושת המאיץ.

נסיעה על שבילים מהירה מאוד, אני מאוד נהנית, אבל צריך לשים לב במידה ויש שקעים עמוקים או גבעות קטנות על השביל הנוסעים יכולים לקפוץ ולא נעים להקפיץ את היושבים מאחור. בשלב מסוים הגענו לשביל תלול מאוד עם אדמה לא יציבה, המון דרדרת וכמו שהנחה אותי איש השטח, גז קבוע, הנעה קדמית משולבת, והמנוע הבריון פשוט בלע את העלייה. לכבוד הירידה התלולה שילבתי ב-low, ירדתי באטיות כמעט ללא שימוש בבלמים רק בעזרת בלימת המנוע. חלק מהשביל יש בו סרפנטינות רבות, רדיוס הסיבוב של הג׳יפ טובה. למרות שהיינו שלושה ג׳יפים לא פיגרתי אחרי החבורה, למרות שאין לי ניסיון.

סיכום: היה אחלה, רכב קשוח קצת קופצני אבל אפשר לסמוך שייקח אותי לכל מקום, גם על הכביש מאוד נהנתי בנסיעה, ג'ון בריון ותחושה שהג׳יפ הזה ייקח אותך לכל מקום שתבקש, תחושה אתה יושב בכלי מוגן, וגדול, וגבוה להבדיל מה-i10 שלי.

DSCF8682

 

Share Button


אודות


'רכב/ הנערה והבריון' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11