DSCF0937

רכב/ הבריון של השכונה

אורחים הגיעו לארץ לפני כשנה, זוג רכבי יונימוג שנראים כגמל מודרני אך מלא טכנולוגיות חכמות. קבלו את הבריון שאפילו סלעים זזים לכבודו. הכתבה פורסמה בירחון הרכב טראק + מכוניות

לפני שנים, עת היינו צעירים, בעלי בלוריות ביילנו את ימיינו ובעיקר לילותינו ברביצה בחופי סיני, "אמפריית ישראל" שלטה ללא מיצרים על חופי חצי האי סיני, המוני צעירים ישראלים התרגלו לארץ ללא גבולות והתפזרו כבני ישראל המקראיים על חופי. אחד מחברי הקים חוות דייג על חוף הים, ליד שמורת המונגרובים, (לא רחוק משארם א- שייח). מדי יום היה הדייג שלנו, יוצא לים בחסקה עם מנוע, לדייג באזור מיצרי טיראן וחוזר עם שלל. את הדגים היה מעמיס על רכב מרצדס, 'יונימוג' שלו. הקשר בין חברי והיונמוג כמו הבדואי לגמל שלו, ואמנם אם בודקים טוב יש דמיון בין היונימוג לבין הגמל. מרווח הגחון של היונימוג טיפס למעלה מ-40 ס"מ, מכלולי ההנעה היו מוגנים וכמו הגמל גם הרכב פשוט לא היה עוצר. השנים חלפו, ישראל, חזרה לגבולות הרזים שלה, סיני הוחזרה, ה'יונימוג' העתיק העביר בעלות לבדואים, יש אומרים שעד היום נראה הרכב פולח את הדיונות בסיני כרועה גמלים. אגב, חברי נשוי עטוף בילדים רבים ואהובים אך מעל המיטה שלו ושל רעייתו יש תמונה ענקית של היונימוג הירוק.

וכך היה ברור שביום שינחתו בארץ שני היונימוג החדשים הוזמנתי לפגוש אותם אי שם בשממת נחל שילה, הזמנתי את חברי מלא הגעגוע לפגוש את מושא חלומותיו היונמוג שעשה עלייה (מצומצמת.) חברי שנשאר בדואי בנשמתו הגיע למפגש שלנו כיאה לשני היונימוגים, בבגדים זרוקים סנדלים מתקופת התנ"ך, אם איני טועה ענן של ריח מדורות אפף אותו. שהדור החדש של חובבי היונימוג יידע שהוא מכיר את הרכב לפני כל הצוציקים החדשים. את המפגש שלנו עם הרכבים ליווה המדריך ק. אדם בעל ידע רב, מאהב לטיני של הרכב, מפנק אותו מדבר אליו בגוף שלישי. המדריך ק. קיבל הרשאה מסוכנות מרצדס בארץ יבואני כל מוביל ומהאח הגדול בחו"ל להקפיץ כל עיתונאי שחפץ על הסלעים, אם בנהיגה עצמית וחסרי הרישיון שיושבים לצידו ויחד טוחנים סלעים.

dubi zakai 16dubi zakai 15

נחל שילה קיבל אותנו בזלזול של צמחיית החורף העשירה בירוק, חרגולים ושבלולים עייפים נאחזו בקושי על הצמחים והכריזו שהחורף הזה לא משהו. הנחל שזרם בשצף גם השנה הפך לנחל אכזב, השיטפונות האחרונים גררו אל ערוצו חלוקי נחל ענקיים, סלעים איבדו את האחיזה והתייצבו בהתרסה בלב השביל. מדרונות תלולים יורדים אל ערוץ נחל, עם קירות סלע חשופים ומדרגות סלע זוממות שמשאירות בבית ג'יפים מפונפנים. מול הטבע הפראי המתריס התייצבו שני יונימוגים האחד כתום, גמלוני, נראה כבנוי מאבני לגו, השני, הזכיר משאית כבדה, מעודפי הצבא של מלחמת העולם השנייה. כבד ומאיים צבעו אפור, שנקרא בשם הסקסי U500. תחת מכסה המנוע מסתתר מנוע עוצמתי, שילוב של שלל נעילות, נעילת ציר מרכזי, נעילות נפרדות לציר הקדמי בקיצור שלל טכנולוגיות שמאפשר לרכב לעבר כמעט בכל שטח.

חברי, הבדואי במיל' הסתודד עם המדריך ק. ושוחחו בחדווה על הימים המאושרים עם אהובה לשעבר, זאת שנטשה אותם ועברה עם ארבעת גלגליה לזרועות אחר. יחד התלהבו, ידיים עפו לצדדים בתיאור גודל אהבתם. תוך שניות צללו אל מרווח הגחון הפנטסטי של ה-40 ס"מ. המדריך ק. פנה אל כל מכלול בתואר כבודו יכול למלא אוויר בגלגלים תוך כדי נסיעה. כבודו יכול לעביר את ההגה מצד אל צד, בקבינה בדקה אחת. בעוד שני המאוהבים מספרים על ימי האושר עם האהובה וגם על הלילות אנו העיתונאים (ועיתונאית אחת שהגיע בטעות והיא בכלל כתבת אופנה), מתייבשים בצמא של יום חורף חם, סופרים את עונת הזיווג של החרגולים המעופפים מסביבנו.

היונימוג של מרצדס נולד בשנות הארבעים בגרמניה של המאה הקודמת. לאחר מלחמת העולם השנייה, גרמניה שיקמה עצמה מהרס המלחמה. הכוונה היתה לייצר רכב שיהיה מסוגל לנסוע בכביש בנוחות יחסית, ישמש גם כטרקטור גם רכב שטח, גם רכב לאתרי בניה וגם רכב שיתמודד עם שלגים. כאמור מרווח הגחון הגדול יאפשר לו מעבר בשטחים קשים, המכלולים נסתרים, מסוגלים לתת הנעה נפרדת לכל גלגל. אף רכב לא התקרב ליכול השטח שלו, חובבי הרכבים המיוחדים גילו אותו, בנוסף לרכב עבודה מעולה הפך לרכב שיש סביבו מועדון מעריצים, (גם בארץ יש מועדון כזה). ועוד יתרון, הרכב היה נוסע ונוסע ולא מתקלקל.

dubi zakai 10 dubi zakai 17

מובן שוויתרתי על מקומי ליד ההגה לטובת חברי, גם כתבת האופנה המעודנת נדחקה איתנו לקבינה, חברי נרגש כולו, מערכת מיזוג האוויר האכזרית שהקפיאה אותי לא ייבשה לו זיעת ההתרגשות. המדריך ק. עמד על המדרגה לצד דלת הנהג ונתן לחברי הוראות אחרונות, שירד מהמדרגה לא שכח לנקות עם מטפחת צחורה את הנקודות בהן אחזה ידו. הכלים החדשים מצטיינים בקצוות החכמים של הטכנולוגיה, כך למשל אחת ההדגמות הלא מובנות הטיפוס על מצוקי אבן בצורה איטית ומושכלת. כל הנעילות האפשריות משולבות, העברה למצב הידראולי שבו יש שילטה ידנית על רגלית התאוצה, העלה לטורים של 1600, במצב של נסיעה איטית, הרכב מטפס על הסלעים הכבדים, יורד עם גלגל אחד ועם הגלגל השני וממשיך לטפס ושום דבר אינו עוצר אותו. שילוב המצב ההידראולי מאפשר מצב שהרכב אינו מתדרדר לאחור. זרוע מוזרה (שמזכירה מנורת תאורת מפות בג'יפ מג"ד), בעזרת גלגלת קטנה היא מפקחת על הרכב שינוע קדימה, ישמור על מהירות קבועה, היא מורידה ומעלה את ההילוכים לבד, מבלי לערב את הנהג בהחלטה או מחשבה. לכזאת טכנולוגיה חברי לא היה מוכן, למרות שהמדריך ק. דיבר אישית עם קרבי הטכנולוגיה, יש כאן נהג, בדואי למחצה שאינו מתחבר לפעלולי מחשב, והמערכת, פעלה כמו גרמני מסודר. שעמדנו מול סלע ענק, המדריך ק. ביקש יפה מחלק מהאוויר שיצא מהגלגלים בעזרת ברזים בתא הנהג טפח לחברי על הכתף והפטיר באלגנטיות: "סע"

לרגע נראה שאם היתה אפשרות לסלע לסגת הוא היה עושה זאת, אחרי הסלע הענק המטרה הייתה לטפס במעלה התלול והתחוח של נחל שילה, עיתונאי מאחד מאתרי האינטרנט נידב עצמו לכיוון ידני של חברי, שישב מאחורי ההגה, ניסה לכוון אותו שיעקוף את הסלע הענק. המדריך ק. חייך לעצמו הוא מכיר את התכשיט שלו, אין צורך לעקוף, לנוסע ישר על הסלע, ואמנם היונימוג, למרות כובדו החל לטפס בנחת על הסלע, העיתונאי נעלם לנו מהעין, מהר מאוד גילנו אותו נרעד מהלם בצד השביל. העיתונאית העדינה והמאופרת נשבעה שהיא נשארת בתחום האופנה למרות שחשבה לפתח קריירה גם של עיתונאית רכב. אחרי שגלשנו מסלע חברי היה בהלם, יחד עם המדריך ק. צנחו אל גחון הרכב, שום נזק לא נראה ושוב נשלפה המטפחת הצחורה והמדריך ק. ניקה וניקה כל פריט בגחון.

dubi zakai 13dubi zakai 19

היונימוג( Universal-Motor-Gerät- Unimog)  מתאפיין במרווח גחון נדיב, ציר ההינע אינו בולט, הוא מתחבר לגלגל מעל נקודת המרכז שלו, וכך תיבת ההילוכים והדיפרינציאל ממוקמים גבוה,  הנעה נפרדת לכל ארבעת הגלגלים. היונימוג מחדש את העליה לארץ, היבואן "כל מוביל" הביא את הרכב זהו רכב יעודי, נרשמו כמה עיסקאות, כמו אתר החרמון, רשות הטבע והגנים קק"ל שבחרו רכב זה כרכב כיבוי לשטח. מגוון האפשרויות של הרכב מפינוי שלג, דרך כריתת עצים, מכוניות כיבוי ועד כיסוח הצמחייה בצידי הדרכים בתעלות, ניקוי קירות מנהרות הרים. מערכת משוכללת של חלקים לכל פעולה וההחלפה הציוד המותקן על הרכב לוקח כ-20 דקות בלבד. בחו"ל הרכב משמש למגוון פעולות.

ובתום הנסיעה כדרך גברים וגברת עצרנו אצל הג'ינג'י בכניסה לקיבוץ עינת לחגוג על ניגוב חומוס וקולה, בעוד המדריך ק. נשאר ליד הרכבים החונים להסביר בהרחבה לכל המתעניינים (הרבים אני חייב לציין) האם הגיע תחליף לנגמ"ש צה"לי.

DSCF0897

Share Button


אודות


'רכב/ הבריון של השכונה' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11