dubi zakai 3

רכב/ בריון צנוע

מבחן משפחתי, סקודה פאביה סטייל, DSG, 1.2 TSI אוטומטית 7 הילוכים

הפתגם ׳אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו׳ מתאים לרכב הצנוע, סקודה פאביה. בימינו, כמעט כל רכב אפשר לקבל בשלל צבעים מתחלפים, צבע שונה לגלגלים, צבע שונה לגג, צבע שונה למראות ועוד, הפאביה של סקודה לא צריך להשתתף במשחק של פיתוי הלקוח, הלקוח צריך רכב לנסוע ולנסוע ולנסוע, רכב שישרת אותו ולא יעשה דאוואווינים צבעוניים על השכנים. פשוט לנסוע. (אם לדייק גם לרוכשי סקודה יש את האפשרות לבחור את צבע הגלגלים ואת צבע הגג וכו׳ אבל זה נראה מיותר כי עיצוב הרכב סולדי וממש לא מזמין את הצבעוניות המיותרת.)

קיבלתי את הרכב לנסיעת מבחן במגדל צ׳מפיון, המגדל החדש מתנשא בשולי בני ברק רמת גן, באפלולית החניה נראית הפאביה סתם רכב, עיצוב סטנדרטי, הצבע מעט חריג כחול מיוחד אך צורתו וגם העיצוב הפנימי, כאילו רומז לי ׳תדליק ותראה את יופיי הפנימי׳. הבנתי שלצורך הצגת הרכב אצטרך להציב אותו לצד תפאורה יפה, שדה חיטה, שקיעת השמש, או שדה של פרגים, זאת כדי לנער אותו מהפשטות המרובעת. בחרתי לרדת עם הרכב לכבישי הדרום, צפון הנגב או יותר נכון הנגב המערבי, אלה ימים שהחיטה גבוהה אך טרם הבישלה, שדות החיטה ממלאים את האופק וכבישים קטנים פולחים את הנוף, רובם כבישים די קופצניים. עד היציאה ממטרופולין תל אביב הרושם על הרכב היה אפרורי, כפקדיון עירייה חרוץ העושה את עבודות ללא זוהר מיוחד.

אולי הדבר הנועז ביותר ברכב היה עיגול ההגה שלא היה מושלם, חלקו התחתון קיצור את העיגול ותחם את ההגה לקו ישר ומוגדר כשובבות נחמדה. שהתייצבתי על כביש שש ופני דרומה, נראה שהחלק הקדמי, מתחת למכסה המנוע מתעורר לחיים, בריון קטן שעד כה היה כלוא נחבא תחת מכסה המנוע, 4 צילנדרים וטורבו חייתי. המרחבים היפים, פריחת האביב והכביש הישר, הפתוח, העירו לחיים את הבריון הצנוע. לחיצה מעט חזקה על דוושת המאיץ הטיסה את הרכב בזמן קצר למהירות לא מוסברת, מנוע 1.2 ליטר TSI, מנוע קטן יחסית, מלא בטורבו תוקפני שמספק 110 כ״ס, מספיק לחיצה קלה על הדוושה ומיד הכוח זורם לגלגלים והעוצמה שמסתתרת בצניעות מתגלה.

dubi zakai 1dubi zakai 2

בדרך כלל אנשי צ׳מפיון מוטורס, (פולקסוואגן, סקודה וסיאט) בטוחים במוצר ואיכותו, הפעם בקטלוג שמקבל כל מתעניין ברכב הבחנתי בהיסוס ובהסחפות אל הזרם המרכזי, את ה׳פאביה׳ אתה יכול לקבל את בשלל צבעים, אין צורך לאנשי הקונצרן להכנע ל׳מודה חולפת׳, את הרכב שלכם קונה מי שצריך רכב שיקח אותו ממקום למקום, בקלות ובנוחות מירבית ובלי בעיות.

צירפתי לנסיעה שלי ידידה, הנחשבת כרגישה ביותר לתגובות הרכב כגון: רעשים חיצוניים ופנימיים, ספיגת הבולמים לאחר עלייה על ׳במפרים׳, קפיצות ורעשי רוח במהירות גבוהה, רגישות של אנינים שיכולים לפתח כאלה שברשותם מספיק כסף לקניית רכב יוקרה. אבל זו, ידידתי מסתפקת בשיטוט בין היבואנים בוחנת כל רכב בטווח המחירים האפשרי לכיסה ובודקת כמה קרטריונים שהיא פיתחה לעצמה. היא שמחה להצטרף, כדי לבחון עוד רכב ולהוסיף לרשימה הארוכה של רכבים שהיא כבר פסלה. ״היא נורא פשוטה״ קבעה את דעתה ברגע הראשון למפגש בינה לבין ה׳פאביה׳, אך ככול שנסענו בכבישי הדרום דעתה קיבלה שינוי. ״היא בולעת יפה את ה׳במפרים׳, אין לה רעשים,״ (למעט רעשי המנוע שהרעש ממנו לא נורא אך נשמע בתא הנוסעים), היא מאוד נוחה לנהיגה למרות שהמושבים מעט קשים (הגברת רגילה למושבים המפנקים של הרכבים הצרפתיים). היות והיא נהגת משובחת, היא התמודדה יפה על כבישי הדרום, לחצה מעט על דוושת המאיץ ומאוד התלהבה מהזינוק המדהים, לפתע המכונית הופכת לסופה דוהרת במדבר. לא, הפאביה לא התווספה אצלה לרשימת הרכבים שהיא פוסלת אלא היא פתחה רשימה נוספת, לצד המכוניות הדחויות, והפעם מכוניות שיכולות לבוא בחשבון לקנייה.

בנגב המערבי יש כמה דרכים שהיו פעם לשימוש חקלאי האזור, הדרכים נסללו בצורה די חובבנית, בעיקר כדי לכסות באספלט את דרכי העפר שארגוני הטרור לא יוכלו להטמין מוקשים בדרכים. דרכים אלה שימשו בעיקר רכב חקלאי, שסר החשש מארגוני החבלה הדרכים הוזנחו, כיום הם נראים כאוסף של חורים שבסך הכל מרכיבים כביש. ה׳פאביה׳ נכנסה לאחד הכבישים האלה ללא חשש, למרות שהרכב נמוך יחסית לא הרגשנו, (כמעט), את הדרך שכאמור הייתה משובשת מאוד.

גיר רובטי כפול מצמדים, שבעה הילוכים שמבטיחים חסכון רב בדלק צריכת הדלק מחוץ לעיר למעלה מ-24 ק״מ לליטר, צריכת דלק משולבת, 21 ק״מ לליטר/ דרגת זיהום 4/ נפח תא מטען 305 ליטר/ עם קיפול המושבים 1125 ליטרים/  בקרת שיוט/ תיבת הילוכים: רובוטית, כפולת מצמדים 7 הילוכים.

סיכום: באמת רכב למי שרוצה להגיע, למרות המראה המרובע היא שובבה בביצועים, נוחה לנהיגה, המנוע מעט מרעיש, חסכונית מאוד בדלק, תיבת הילוכים שקטה וחלקה, תא מטען גדול ונדיב, הישיה מאחור נוחה מאוד

מחיר: 79,900- 104,990 שקל.

dubi zakai 4

 

Share Button


אודות


'רכב/ בריון צנוע' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11