רומנטי/ מתוך החשיכה

חירבת רגב. בכל לילה מתרוממת מהחשיכה עיר אורות  ועוד לא דיברנו על הבריזה

רגע לפני שהחום ממייס אותנו יצאנו בשעות אחה"צ למצוא מקום מתאים, בו אפשר להנות מבריזה נעימה, לצפות ממרום התל כמצביא על מחוז שלטונו. בתפר הצבעוני, בין אחה"צ לערב אפשר להתפרקד מול הנוף, לראות את מחול צבעי שקיעה השמש ואיך כגנב זריז מתגנב שחור הלילה, ואז, באותו רגע שאפילו הציפורים מפסיקות לצייץ מתעוררת מהחשיכה עיר שטופת אור, כאילו צצה באחת מן האדמה ששמיכת הלילה כבר נחה עליה. חגיגה של אורות קטנים, צהובים, לונהפארק אמיתי רק בלי המתקנים.

כדי לקבל את כל היופי הזה טיפסנו בקצה יום חם אל חרבת רגב, עמוסים בגזיה, עוגה, יין ושאר תופינים, תל רגב בשוליו הדרומיים של יער בן שמן. הדרך למקום לא קלה, מצריכה טיפוס נמרץ אך המאמץ שווה. הרוח שממתינה לכם בקצה הגבעה תייבש את הזיעה, אפילו עופות הטרף מדגימות כאן את יתרונות התרמיקה מעל התל. מי שמגיע לכאן מרוויח שלושה מופעים: שמש שוקעת, אורות העיר העולה עם חשכה ובליל ירח ירח עגול ומלא (גם מחצית הסהר יפה). הכל בכרטיס אחד משוחרר מתשלום.

חרבת רגב, נחה על גבעה הכי הגבוהה באזור, 202 מ' וזה מספיק להתנשא על מעל העיר לוד, רמלה, תל אביב, ליישר גובה עם מודיעין. ארכאולוגים גילו ברום הגבעה התיישבות חקלאית, פזורים במקום כמה בורות מים, (זהירות! כמה מהם פתוחים ולא מסומנים), תצפית שולטת, וכך מתאפשרת תצפית של 360 מעלות. חרבת רגב בולטת בשטח בעטרת עצי הזית שבראשה. שתי שורות של עצי זית המוקפות בגדר אבן. בין אבני הגדר מסתתרות אבנים שנלקחו מהמבנים שהיו כאן בתקופה קדומה. לצערנו, גם לכאן הגיע הישראלי המלכלך והשאיר כאן את חותמו המטנף.

וכך, שהשמש במערב מבהילה את הים בגווני האש ונעלמת במופע אדום מרהיב מתחילים לעלות אורות במישור החוף, על הגבעות מסביב, אלה מנקדים את הנוף עד הים, כמחרוזות עדינות שזורות כקורים צפופים והשמש האחרונה מעניקה להם אור אחרון וכאילו בתאום מופלא שהשמש שוקעת הם נדלקים באי סדר.

dubi zakai 245

אבל המראה המופלא עולה כאן מדי לילה מהחשיכה. באחת נולדת עיר של אורות, אורות אלה של מפעל המלט של 'נשר', ברמלה שמנקד את שחור הלילה בהמון אורות צהובים, לרגע אתם מרגישים שותפים לסרט בדיוני.

איך מגיעים: חרבת רגב נמצאת כק"מ וחצי דרומית לישוב גמזו. סימון שביל ישראל מוליך היישר לגבעה. השביל חוצה את יער בן שמן, ממצפה מודיעין, (על כביש 443) וגולש דרומה. רוב הדרך סבירה לרכב פרטי, בקטע האחרון יש לטפס ברגל, השביל משובש גם לרכבי שטח קלים. מפת טיולים וסימון שבילים מס' 9.

 

Share Button


אודות


'רומנטי/ מתוך החשיכה' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

dubi zakai 11