dubi zakai 345

רומנטי/ אהבה בצילו של עץ

ט"ו בשבט אמנם חלף, ואחרי יום ההולדת החיים ממשיכים, העצים נשארו איתנו, חלקם אפילו לא קיבלו ברכה ליום חגם, נזמין אתכם מעט באיחור לברך כמה עצים ליום הולדתם, נוסיף לברכה שנים של בריאות ופריחה ועד 820 ועוד. נכיר לכם שלושה עצים, יפים ומיוחדים, מתחת להם נולדו סיפורי אהבה קטנים, אגדות מקומיות, שמועה קטנה, ואם תרצו סיפור רומנטי.

dubi zakai 100

אלון התבור – הזר שהגיע באיחור

מפגש בצפון – (מתחת לאלון התבור בצומת חורשת טל). כאן נולד סיפור אהבה קטן ומקומי. עץ האלון הענק עתיק למדי, תחתיו ספסל, מטיילים נוהגים לפקוד את צילו ולברך על יופיו. לתושבי האזור העץ היה מוכר כנקודת ציון למפגש אוהבים. והנה סיפור קטן: "…קבעו את המפגש, כאן תחת העץ, הוא חקלאי מישובי הסביבה היא נערה נאה מקיבוץ באזור. בשעה היעודה היא הגיעה. מחלפות שערה קלועות בסרט חינני וצבעי השקיעה הוסיפו זהב לאשד שערה וליופייה, אפילו העץ הענק הניד את ענפיו להטיב לראות את פניה. והוא?… לא הגיע, המתינה ארוכות ולבסוף השאירה פתק: "אוהבת וחוששת", דקה לפני שהלכה הגיע טבול בבוץ, רטוב, והושיט לה זר פרחים ענק, "שקעתי בבוץ בדרכי לחממה, הלכתי/ רצתי כדי לא להחמיץ את המפגש". עד היום העץ ניצב מתנשא לגובה של כעשרה מ'. ועד היום, אני מאמין, נרקמים סביבו ובצילו מפגש אוהבים.

איך מגיעים: בקריית שמונה, צומת כביש 99 וכביש 918 פונים מזרחה לכיוון דפנה ומוסעים עד צומת טל. העץ מימין לצומת.

dubi zakai 2 )

קטלב – העץ שחלה

מפגש במרכז – (קטלב, בבית הקברות הבריטי על הר הצופים). במשך שנים ניצב עץ קטלב ענק בין המצבות, גזעו החלק צבעו כדם. רבים מכירים את האגדה שנרקמת על עץ הקטלב, האגדה מספרת על אב ובן שנלחמים על ליבה של אותה אהובה. הבן הכה במקל את האב והרגו, מהמקל צמח עץ, גזעו אדום כדם, והעץ שלנו, בבית הקברות הבריטי בירושלים נצר הוא לאותו סיפור, העץ מוסיף יופי לבית הקברות המיוחד.לפני כמה שנים חלה העץ, חציו החל להתייבש ולהשחיר, יופיו הועם. מנהלי המקום חשבו שהגיע זמנו של העץ להפוך למאכולת אש. אבל צוות של 'רופאי עצים' נלחם על חייו של העץ, סדרת טיפולים, הרבה ביקורים ובעיקר המון אהבה. כיום ממשיך הקטלב להוסיף יופי לבית הקברות, אמנם קצת נפגע, אבל ממשיך להיות סמל לאהבה לאישה ולקנאה בין אב ובנו.

איך מגיעים: בירושלים עולים להר הצופים, מיד אחרי מלון היאט מצד שמאל הכניסה לבית הקברות המרשים, העץ נמצא אחרי הכניסה, מימין.

dubi zakai678

אשל – בין ענפיו החסונים

מפגש בדרום – עץ האשל הקשיש. ענק רדום, ענפיו החסונים נחים על הקרקע, כאילו פותח את זרועותיו לקבל אתכם. הרוחות החזקות לימדו את העץ הענק להישען עם ענפיו הענקים על האדמה כדי להגן עליו מהרוח הסוחפת. מאחורי העץ נחבא ספסל אבן, לקראת קצה היום חלפו על הכביש בני זוג, לרגע עצרו בצד הדרך, הוא הוליך את המכונית אל צידו האחורי של העץ הענק המוסתר מהכביש. היא המתינה בסבלנות, הוא פרס מפה לבנה, הוציא מהסלסלה בקבוק יין אדום, לחם טרי, מעט גבינות וקופסא קטנה עטופה בזהב וקשורה בסרט, והזמין אותה לשולחן. השמש צמצמה עצמה לכדור זהב זוהר, ניסתה להידחק בין הענפים הסבוכים. שנקשו כוסות היין אנחנו הצופים, החשאיים עזבנו את המקום, להשאירם ביחידות. עד היום אנו לא יודעים מה היה בקופסא הקטנה, עטופה בזהב וקשורה בסרט.

איך מגיעים: נוסעים על כביש 222 מצומת צאלים לכיוון דרום מזרח. אחרי צאלים מצד שמאל עץ אשל ענק, מאחוריו נחבא ספסל.

משהו צומח – תבלין על אדן החלון

קחו לכם אדנית קטנה הניחו אותה על אדן החלון, שתלו בה כמה צמחי תבלין, תזכרו להשקות במים, ותעשו לכם ט"ו בשבט שימתח על פני כל השנה.

Share Button


אודות


'רומנטי/ אהבה בצילו של עץ' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11