,דובי זכאי צרטה 1

עם הילדים/ שלולי

עם בוא הגשמים שלוליות החורף חוזרות, קורס הכנה מזורז לראות את החיים בשלולית

הגשמים האחרונים (המועטים לצערי) גרמו לנו (המבוגרים), להיזכר בגעגועים בשלוליות החורף שנקוו במגרש השכונתי. לקראת ימי הגשמים הקרבים אפשר להתכונן עם הילדים לביקור בשלולית. מגפיים, מעילים וכו' אני מניח שכבר הכנתם, אבל בשלולית מתקיימים "חיים הסוערים", נספר לכם מעט ממה נראה. כמעט בכל שלולית בשדה הפתוח מתפתחים יצורים מעניינים למשל: ה'דפניות' שמקפצות במים, ה'כדוריות' שכל הזמן מסתובבות. ה'ציקלופים', יצורים זעירים בעלי עין אחת, רעה במיוחד. אולי תפגשו את ה'פלנריה', שמתפתלת בריקוד בטן ארוך על דופן הצנצנת. תוכלו לראות את זחל זבוב הבוץ, ששולח מעל המים כמו שנורקל ארוך כדי לנשום אוויר.

כדי לראות את העולם הנפלא אין צורך לצלול במי השלולית, אלא להצטייד בשתי צנצנות, גרב ניילון ישנה, (תבקשו יפה מאמא, ואפשר גם גרב עם רכבת). ממלאים מי השלולית באחת הצנצנת, שופכים את המים דרך גרב הניילון. היצורים הזעירים נשארים באפיסת מים על גרב הניילון. מהר מהר תמלאו את הצנצנת השניה במי השלולית ותעבירו את היצורים החלושים למים העכורים (הם רגילים).  עכשיו ממתינים שעכירות המים תרד, מצמידים זכוכית המגדלת לחלק התחתון של הכלי, אז תוכלו לגלות בעזרת זכוכית המגדלת את היצורים המעניינים שסיפרנו לכם עליהם.

יש כמה שלוליות חורף שאפשר להגיע אליהן בלי שום בעיה, צריך להמתין בסבלנות שירדו גשמים בכמות כזאת שהשלוליות יתמלאו. בינתיים תסתפקו בהכנת הציוד ותתאמנו על השלולית ליד הבית. כשהחורף ממש ינוח על ארצנו נלך (ביחד) לשלוליות הגדולות.

טיפ קטן: אפשר לעשות תחרות של החלקת אבן על פני מי השלולית, המפסיד סוחב את צנצנות מי השלולית הביתה.

 

Share Button


אודות


'עם הילדים/ שלולי' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11