עם הילדים/ טרמפ על גל

לקראת החופש הגדול. מתקנאים בגולשי הגלים? מדריך לגולש הצעיר על גלישה בגלשני השכיבה. קורס קיץ לחובב הגלים. ללא תשלום

בין הפיתויים הרבים של החופש הגדול יש אחד שמצטנע, הבילוי בו אינו עולה כסף רב וההנאה בו רבה. מקום לכיף לגדולים ובטח לקטנים, חוף הים.

אפשרויות הבילוי בו רבות, אפשר לשבת על החוף, לשחק בצדפים, לבנות ארמונות. אפשר לטבול בים (כמובן בחוף מוסדר עם מציל) עם אבא או אמא, לדלג יחד מעל הגלים ומי שיודע לשחות גם להרחיק מעבר לגלים. אבל ישנה דרך להעצים את ההנאה מהים ולטעום מעט מכוחו. קצת השקעה והרבה הרבה הנאה. בתחילה כמה מילים על גלי הים, ובכן, גלי הים נוצרים כאשר הרוח דוחפת את המים בכיוון התנועה שלה. הגל יכול לנוע על גבי הים קילומטרים רבים, עד שהגל מתקרב לחוף. כשעומק המים חצי מגובהו של הגל, הגל נשבר. שקרקעית הים רדודה יחסית, הגל אינו יכול להשלים את העיגול ונשבר בסערת קצף לבן. האדם, כדרכו, למד לנצל את כוחו של הגל בדרכים שונות, את אחת הדרכים אפשר לראות לאורך חופי הארץ. שהים סוער וגלים גבוהים מגיעים מהאופק, רואים שורה של גולשים המתייצבים בעומק, לפני קו שבירת הגלים וגולשים בכוח הגלים, חלקם מפתיעים בפעלולי המשחק על הגלשן, שווי משקל ועליות וירידות עם הגל לפני שהוא נשבר. בצעירותי היה לי גלשן, את מרבית ימי החופש בליתי בים, בגלישה, אני והגלשן שלי.

את "ביצועי" הגלישה הראשונים עשיתי שהיית בכיתה ה' ו', זו היתה תחילת ה"התמכרות" שלי לים ולגלים. באותם הימים, לקראת הקיץ, היו ילדים זריזים מחפשים פלטות של 'קלקר', אותם לוחות לבנים של חומר קל שנשלפים מהקרטונים של מוצרי החשמל, הם נועדו לשמור על המוצרים בעת ההובלה. הילדים ניהלו מלחמה עיקשת על כל פלטת קלקר, הזוכים המאושרים היו מעגלים את החרטום ומכינים לעצמם גלשן שכיבה לתפוס גלים. גלשן שכיבה מיועד לתפיסת גלים אחרי שהתנפצו. הגולש מחזיק את הגלשן צמוד לבטנו, שמגיע קצף הגל, מזנק קדימה, שוכב עם בטנו על הגלשן ודוהר עם הגל עד לחוף. גולשי הגלים הגדולים התחילו כילדים בגלישת כזו.

כיום לוחות הקלקר טובים וגדולים, קל למצוא אותם בכל קרטון שנזרק לאחר שהוציאו ממנו את המכשיר החשמלי. וכך שתוכלו להכין לעצמכם גלשן שכיבה בקלות. אם אתם רוצים דווקא נוחות בתשלום תוכלו למצוא בכל חנות ספורט גלשן שכיבה במחיר סביר, היקרים מצוידים בשני סנפירים בחלק התחתון, (אין צורך בהם וחבל על הכסף), גלשן השכיבה הקנוי מצויד בחבל אותו מחברים לרגל או ליד כדי שהגלשן לא יברח מכם אם לא תצליחו לתפוס את הגל.

פתאום יש המון מה לעשות בים, לא רק לדלג מעל הגלים עם אמא ואבא אלא לנצל את כוחם להנאה שלכם. את הילדים הקטנים כדאי לצייד במשקפי שחיה, כדי שמי המלח לא יכנסו להם לעיניים. מי המלח צורבים, העיניים הצורבות מפריעות להנאה שלהם.

בתחילת הלימוד כדאי לתפוס את הגלים ממש קרוב לחוף. אחרי שהגל נשבר הוא עושה דרך ארוכה לחוף, במים מאוד רדודים. בתחילה עוזרים לילד בדחיפה קלה, אחר כך הוא לומד ודוהר כבר בכוחות עצמו. אם הילד יתמיד, בבוא היום יעבור לליגה של הגדולים, לגלישת גלים עם גלשנים גדולים. בחילת הדרך מלווה ההורה בצמידות, וכמובן רק בחוף רחצה מוכרז, עם מצילים.

 

Share Button

אודות


'עם הילדים/ טרמפ על גל' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

dubi zakai 11