טוסקנה למתקדמים (2)

ספר, עיון מחדש/ בשבח הקנאה

לקראת עונת הטיולים בארצות רחוקות אני מעלה כעיון מחודש את הספר 'טוסקנה למתקדמים' לחובבי האיזור שרוצים להפיק קצת יותר מהאיזור היפה. משך השנים למדתי שספר יש לו חיים פעמיים. פעם ראשונה בעת שיוצא לאור, טווח חיים קצר ואחר כך בילוי ארוך ומאובק במדפי הספרים. פעם שנייה, הספר מתעורר לחיים שחוזרים לעיון ארוך ומאוהב לקראת ביקור באיזור. כך קרה לי עם הספר 'טוסקנה למתקדמים'. לקראת עונת הטיולים מומלץ לחזור לספר הנפלא.

קנאה ועוד פעם קינאה, זו התחושה שפתחתי את הספר 'טוסקנה למתקדמים'. לרגע, במבט לאחור, עולה ומתבשלת תחושה של החמצה. כך קרה לי שאחזתי את הספר 'טוסקנה למתקדמים', משהו שברגע שפתחתי את הספר בפעם השנייה רציתי לקפוץ כולי לעמודים הצבעוניים, להתמזג בתוכם, לחוש, להריח והתיאבון כבר הגיע, עלעול ארוך יותר בספר ציער אותי שלא עשיתי את הטיול מוקדם יותר. בפעם הראשונה שראיתי את הספר שיצא לאור לפני כמה שנים. מבלי לקרוא מילה הוקסמתי מהצילומים, הרגוע ששפוך על העמודים וכמובן הפורמט המשונה מרובע, גדול ועבה, לא בדיוק הספר המתאים לתא הכפפות. הספר מוגש בפורמט אלבומי, מצויד בכריכה רכה שמעניקה לספר את הביתיות הנעימה. הנייר, לבן מאט והצילום והטקסט הופכים ליחידה אחת נעימה לעין. העריכה הגרפית נקייה, פשוטה וברורה. הדפים הראשונים בספר נותנים את הכבוד הראוי לצילום, 12 עמודים (דווקא הם על נייר מבריק), פותחים את הספר, והחגיגה היופי מתחילה, חגיגה צבעונית שממלאת את העמודים, חסר קולות והריחות שעם חושים מספיק מחודדים אפשר לחוש אותם. מי שזמנו וכספו בידו יכול מיד אחרי הפתיחה המרשימה למהר ולתפוס את המטוס הראשון, ולעוף (עם הספר הכבד משהו) היישר לטוסקנה.

הצלם, יוסי ריבק, יצא בעקבות הכותבת למסע צילומים בן שישה שבועות, במסלולים שמופעים בספר, במהלך הסיור גם הצלם נלכד ביופי הפורץ והפך שבוי מאוהב של המקומות הקטנים. לחיצת כפתור שלו על המצלמה מעניקה ליושבי הכורסא בבית את הדרייב הראשון להזיז את הישבן ולצאת למסע. גם צילומי האוכל מחדדים חושים נוספים. בפתיח, בקדמת הספר ממליצה המחברת, לא לפחד, להיכנס לטעום, לדבר עם הידיים, בין השאר מזכירים לנו שהאיטלקים עם חביב, חם ומכניס אורחים. בין צילומי הנוף המרהיבים, אנשים, טיפוסים, כפריים שאין להם עניין לעזוב את המקום המופלא שנקרא 'טוסקנה'.

בת' אילון, הכותבת, מעניקה לספר את האמינות, מקום מגוריה בבית עתיק בטוקסנה, בכפר קטן, 120 איש בקושי, הכפר קפא על בזמן אי שם בקצה המאה ה-17, ומושך בעדינות ולאט את החיים הפשוטים לתוך המאה ה-21.  בת' ילידת ארה"ב עלתה לישראל, נישאה לעיתונאי ישראלי והתגוררה בירושלים. במשך השנים בנתה את ביתה וחייה בכפרים בסביבה, הסתובבה למדה מהתושבים, למדה את סודות האנשים הפשוטים, את סדר החיים הנקי והפשוט, למדה על המקומות הנסתרים וחדרה לעומק המטבח הטוסקני.

הספר מחולק לעשרה מסלולים, מקומות שרובם אינם מוכרים לתייר הרגיל. בפתיחה כל פרק מפה מפורטת, (מצויירת בחן הפשטות, אין לסמוך עליה כדי להיעזר גם במפה רגילה ורצוי GPS), המתארת את המסלול, המטייל עובר יחד עם הכותבת והצלם בכפרי האזור, מסעדות אוכל ועם השמות כפי שקוראים להם שם, הספר מבקר בחנויות זעירות של מכולות, מוליך לכבישים צדדים. בסיום כל פרק נפרסים שפע של מתוכנים מאותם מקומות שמופעים בספר. 101 מתכונים שמעניקים לספר גם מקום מכובד במדף ספרי הבישול במטבח.

בטיול השני בטוסקנה טיילתי בעקבות הספר, גם חברים שלי יצאו בעקבותיו, והיופי יצא מהעמודים וחוויתי אותו, והפעם עם הריחות המראות והקולות היו אחרים, הרגשתי שהתקדמתי כתייר בקצת.

טוסקנה למתקדמים, בת' אילון. צילומים: יוסי ריבק, תירגם וערך מתכונים: גיל חובב, דניאלה די-נור מוציאים לאור, שנת הוצאה 2008.

Share Button


אודות


'ספר, עיון מחדש/ בשבח הקנאה' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11