001 (2)

ספרים/ שלל פריז

ואיך אפשר להיות בפריז מבלי לחדור לאפלולית המבורכת של חנות ספרים. נכנסתי לחנות בסימטה קטנה, המעברים בין המדפים היו כל כך צרים ששמחתי שנכנסתי למקום לפני ארוחה הצהרים, לא הייתי מציח לעבור בין המדפים הצפופים. מתוך האפלולית מלאת התרבות הגיחה אישה צעירה, גבוהה ודקה, עדינה ולבנה כקריסטל משובח, ידיה ופניה לבנות כאילו מעולם לא הגיחה מאפלת החנות. היא הפנתה אותי למדפים הרלוונטיים, ספרי איור. אחר זזה הצידה שאוכל לעבור למדפים העמוסים, והתייצבה בעמדה שתוכל לראות את התלהבותי מהמבחר. אין ספק שעשיתי לה את היום, החיוך ההנאה הקריסטלי על פניה ליווה אותי גם שיצאתי מהחנות ועוד כמה שעות אחרי.

לא הרשתי לעצמי יותר מארבעה ספרים, (התקמצנתי), שהגעתי לקטע של החשבון, חלק מההנאה שלי היה לתת לה את התשלום ולראות איך היא מתמרנת על הרבע שולחן שעמוס בערימות ספרים וניירות, למצוא את מקלדת המחשב, להקיש את הסכום ולראות משהו גם במסך הזעיר. אגב המוכרת לא צרפתייה, אלא פליטה תרבות מהונגריה שחובבת את התרבות צרפתית.

סרקתי עבורכם את העטיפות, אני חייב לציין שזה אפס לעומת מה שנמצא בתוך הספרים, אני מגיש לכם טעימה משני המאיירים האהובים על ביותר.

002

 003

Share Button


אודות


'ספרים/ שלל פריז' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11