נסיעה משפחתית/ היופי הפנימי

הגברת רנו קאפצ'ור מצטיינת בעיצוב מיוחד וצבעוני. בנסיעה המשפחתית בדקנו אם העיצוב והצבע זה הכל. מה עם היופי הפנימי?

תמימי דעה חלק גדול מחובבי הרכבים, אין ספק רנו קאפצ׳ור נראה מצוין, יש בו משהו, בקאפצ׳ור של רנו שמושך את העין לעומת הג׳יפונים האחרים, אולי זה השילוב הצבעוני החביב, צבעי הגוף והגג השונים, אולי אלה חלקים אחרים שנצבעים בצבע עז, סממנים שמעידים על הנהג שיש לו ראש צעיר. הרכב בולט בשטח, ובאמת, הגברת קאפצ׳ור מכונית קצת גבוהה מאחיותיה הרגילות ועם חלומות להקרא ג׳יפ, בעגת הנהגים העירוניים היא נקראת ׳ג׳יפון עירוני׳, וכדאי לנוהוג בה לא להגזים עם הירידה לשטח, גם המתכננים לא התכוונו שתנסו אותה בשטח קשוח, שם תגלו את העובדות האמתיות. השטח מן הסתם נועד לרכבי שטח. (כאן אני חייב לספר משהו שיערער את הקביעה שלי: חבר שלי הצטרף לטיול ג׳יפים, לא קשוח עם הרנו קאפצ׳ור הפרטית שלו, הרכב עבר את כל המסלול ולפעמים טוב מהג׳יפים המקצועיים). הגברת קאפצ׳ור היא כעין התפתחות של ה׳קליאו׳, רכב גבוה יותר עם מנוע 1.2 ליטר שמעניק 120 כ״ס, תיבה רובוטית של שישה הילוכים ומצמד כפול. שתי גרסאות לקאפצ׳ור, האחת עם מנוע 0.9 ליטר שמייצר 90 כ״ס, (יש גם גרסה ידנית), אנחנו נסענו עם הגרסה החזקה יותר, מנוע ארבע צילינדרים, 1.2 ליטר. שמיצר 120 כ"ס, המנוע ותיבת ההילוכים האוטומטית משודכים היטב ומעניקה רצף העברת ההילוכים.

dubi zakai 3

העיצוב החביב מושך ומעניק בדרך גם לנהג חלק מההילה, נוסיף את התחושה שהנהג מרגיש כצעיר נצחי שמתייצב בשורה אחת עם מכוניות שעומדות לצידו ברמזור כמו המכוניות הקלאסיות ״המרובעות״, הקאפצ׳ור לא מנסה לגלוש לעיצוב דומה למראה המוזר של ג׳וק (של ניסאן), שם, לטעמי, המעצבים הלכו רחוק מדי, עיצוב של הקאפצ׳ור שובב אך עדין נותר בגבולות היופי שיכולים להכיל דורות שונים, מבוגרים וצעירים, ״חצאית״ מקיפה את הרכב ונדמה שהרכב עולה מתוכה שהכתר דווקא בחלק התחתון. הנהיגה כיפית, בגלל המראה הצעיר גם נהג קשיש כמוני מרגיש שנח עליו לרגע קסם הנעורים, השתובבתי בנסיעה קצת חורגת מהמקובל, כי הרכב קליל וממש מזמין את הנהג לחוש אל החוויה.

היופי הפנימי מינימלי, יפה ומספיק, הדשבורד מזכיר את ה'קליאו'. הישיבה לנהג ולנוסעים נוחה, למרות שמושב האחורי יכולים להיכנס בנוחות שלושה בוגרים רזים. כל מערכת המתגים פרוסה לפניך בעיצוב צבעוני, מסך נגיעה של שבעה אינץ׳. סביבת תא הנוסעים  משלבת כתשעה מקומות שהצבעים החיצוניים חוזרים גם בתא הנוסעים. על המושבים יש כיסוי מיוחד שניתן להורדה בעזרת רוכסן, לכביסה, לרענון ולריח של ניקיון, הקווים של הדשבורד מזכירים את ה׳קליאו׳ אותה מתיחה ארוכה מתחת לחלון הקדמי. הישיבה לנהג ולנוסע נוחה מאוד, כראוי לרכב צרפתי וגם מפנקת, כאמור מאחור קצת יותר צפוף ואם החלטתם לקחת שלושה מבוגרים יהיה להם קצת צפוף אבל למזוודות שלהם יהיה מאוד נוח, תא המטען גדול יחסית. תצרוכת הדלק על פי היצרן 18.5 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת וזו צריכה חסכונית.

בגלל המצב העדין של הרכב שמתחזה לג׳יפ לא היכנסו אותו לאתגר מסע מיוחד, בחרנו עבורו דרך שמקסימה בכל עונות השנה, כביש ארוך מפותל למדי עם מראות נוף נפלאים, עליות קשות, וירידות מאתגרות משהו כמו 22 ק״מ של כביש יופי בצפון. דרך נוף 'רכס תורען' שנע על המדרונות התלולים שיורדים לבקעת בית נטופה. לצידי ישבה גברת מכובדת, גילה עובר את החמישים, בדרך כלל נוהגת על ג׳יפ מסוקס, כאן היא ישבה לצידי בסבלנות ואחרי שאני נהגתי היא לקחה את ההגה ואלה דבריה:

dubi zakai 2

נהגת (50 פלוס) נוהגת בדרך כלל על ג׳יפ טיוטה

טוב, לשבת ברכב כזה לעומת שלי זה כמו לרדת קומה בבנין דירות, אבל איני משווה ביכולת ובגובה, כי הרכב הזה, קאפצ׳ור (איזה שם משונה) מאוד יפה, נראה שובב גם בעיצוב החיצוני וגם התחושה בפנימי. נהגתי בו כמה שעות ובהחלט נהנתי, ההגה ממש מדויק, נוח לאחיזה, הישיבה גבוהה (יחסית) ונוחה, הנהיגה קלילה הראות החוצה טובה, למעט קורה מצד שמאל שמעט מפריעה את הראיה החופשית לצד כנראה קורת צד גדולה ונטויה מדי. הרכב מגיב יפה ללחיצה על דוושת המאיץ, החלפת ההילוכים לא מורגשת, אף שיש שישה לא הרגשתי בהחלפה אפילו של אחד מהם. נגשתי מאחור לתא המטען, גדול מרווח ונוח. הבנתי שהמושבים האחוריים מתקפלים לתא מטען גדול. גם ללא קיפול המושבים נראה לי שמאוד נוח להגיע איתו לסופר ולהעמיס את כל השקיות בנוחות. את עליות הרכב סחב נהדר, המנוע שקט ועם עוצמה, את הירידות בלמתי גם בעזרת ידית ההילוכים שבתזוזה קלה הופכת את תיבת ההילוכים לידנית. בסך הכל: אחלה רכב, אך רק לא הייתי מחליפה את שלי בקאפצ׳ור.

נהגת (38) – נוהגת בדרך כלל יונדאי i30 סטיישן

בדרך כלל הבדיקה שלי מתחילה בכסא לתינוקת, בתי בת שנתיים, ההרכבה של הכסא בדרך כלל קשה ומנטרלת מושב אחד מאחור. אחרי שבעלי הרכיב את הכסא עבורי אני בודקת איך זה להכניס את הילדה בת שנתיים לכסא הבטיחות והאם שתי הבנות הנוספות שלי יכולת לשבת בנוחות שהן חגורות מאחור. אז אחרי שהצבעים והצורה גרמו לשתי הבנות הגדולות להגיב: ״איזה כיף אמא, תקנו כזה אוטו, בבקשה אמא״, הכנסה של הבת הקטנה קלה, כי הרכב גבוה יחסית, הדלת מאחור מספיק רחבה כדי להשתחל עם מחצית הגוף כדי לקשור את הקטנה לרתמה. שתי הילדות נכנסו בלי בעיה עם רווח מתאים וקשירה מהירה ונוחה של החגורות. הנסיעה רכה, אין הרבה קפיצות גם בכביש משובש אני מבינה שבולמי הזעזועים עושים את העבודה, הרכב גבוה מהרכב שלי, במידה ויש לפני פקק אני רואה מרחוק את הסיבה לפקק. נסעתי עם הרכב גם לקניות והוא מאוד נעים, שקט, נוח בכניסה לחניה וגם בהטענה של הקניות, תא המטען גדול. בסך הכל: רכב כייפי, יפה, אפילו חתיך, נוח מאוד ונוח עם הילדים. אהבתי, הייתי מחליפה ברצון עם המכונית שלי למרות שבמימדים הוא קטן יותר.

אני – נוהג בדרך כלל על ג׳יפ יונדאי גדול

הצמיגים היחסית גדולים והמבנה המוגבה מאפשרים להרגיש כמו בג׳יפ אך פחות מג׳יפ, כולם מדברים על הצורה החיצונית ובאמת רנו יאמר לזכותם כבר המציאו כמה עיצובים ששינו את התפתחות המכונית, מספיק להיזכר ברנו 4 האגדית, או במוצר היפיפה והממזרי, רנו 5, שבזמנו הציף את המדינה. יפה שגם אחרי שנים הצליחו להגיע לעיצוב נאה ומיוחד, לא מוגזם ושהוא נקרא בשפת המעצבים: ׳עיצוב מזמין׳. מרווח הגחון 17 מ״מ מאפשר להיכנס לשבילי קק״ל דחוסי כורכר, שם הג׳יפון שלנו מרגיש כבבית ואפילו נהנה מתחושת הג'יפ שאחריו מהלך ענן אבק. קשה להתעלם מהגימיק המוצלח של הצבעים החיצונים שחוזרים כהד צבעוני בחלל תא הנוסעים לפחות 9 פעמים. אם לא נתייחס לג׳ימיקים ונתייחס לנסיעה בלבד, הנסיעה נוחה מאוד, בולמים טובים ומכילים את תחלואי הדרך. אני לא מתייחס לגימיקים מוזרים של בדיקה כמו זינוק ברמזור, את זה לא בדקתי ואני מניח שזה לא הקטע של הקאפצ'ור. אבל בהחלט זהו רכב כייפי, זריז וקל לכולם. רנו נותנים גם פתרונות לאלה שמסתפקים במועט, רנו קאפצ׳ור 0.9 ליטר (90 כ״ס) מנוע שלושה צילנדרים (כ-100,000 שקל) מחיר קצת גבוה מול אלטרנטיבות בשוק. לאלה שאוהבים יותר יש את הגרסה של 1.2 ליטר (ארבעה צילנדרים) שמייצר 120 כ״ס. (כ-120,000 שקל).

בסך הכל: חמוד, ידידותי, כייפי, נוסע היטב ונוח מאוד. הבעיה לרוכשים פרטיים במכירה אחרי שלוש שנות שימוש. 

 

Share Button


אודות


'נסיעה משפחתית/ היופי הפנימי' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

dubi zakai 11