משהו רומנטי/ שביל אחרי גשם 

טיול ביער. בארץ יערות רבים, אפשר לנוסע דרכם מנקודה לנקודה, בדרכי עפר נוחות. תודות לקק"ל

 על המקום: רוחות של קדם חורף כבר חולפות ביערות. עלה יתום שלפני רגע נפרד מהעץ, נהדף לחייו החדשים, מתערבל בענן אבק קל, עולה בסערת הרוח ומוצא עצמו הרחק מהעץ עליו גדל. שיירות של עננים נעים כגדודי חיילי צמר גפן, מטפסים ממישור החוף, מכתימים את השמיים בכתמי לבן אפור. לעיתים בשעות הבוקר עושים העננים הפוגה מעורפלת בין צמרות העצים, קרני השמש חודרות בערפל הרך ומוסיפות מסתוריות ליער. חום הקיץ המעייף נשכח. הצמרות העצים כופפות ראשן ברוח הקדם חורף, מהעצים נשלח מבט מתחנן לשמיים, עוד גשם, עוד גשם שישטוף את הארץ ויחלחל למי התהום. כך נסוג הקיץ לטובת רוחות הסתיו. זה הזמן לערוך מסלול נסיעה יפה ליער. לתוך שבילים ארוכים שחודרים עמוק ליער ויוצאים מצידו השני. מדי שנה נוספות לנו 'דרכי נוף' בתוך היערות, בדרך כלל הדרכים מתאימות לכל רכב, מצופות בשכבת כורכר. בדרך עוברים מסלולי נוף יפים ויש נקודות שאפשר לעצור ולערוך טיול קצר ברגל. התנועה בדרכים אלה ללא תשלום. ישראל משתבחת בדרכים פתוחות לקהל באורך של לעיתים יותר מ-30 ק"מ ואין הרבה מדינות כאלה בעולם. נפנה אתכם לרשות והסמכות, ל'קרן קיימת לישראל'. אנשי קק"ל טורחים לתחזק את הדרכים, לסדר מעבירי מים, שילוט מסודר, פינות ישיבה במקומות מסוימים עם דגש לטובת הנכים.  בוחרים עבורכם את נקודות התצפית היפות וכדאי לנצל את הסתיו לערוך מסע ביער.

מידע עדכני תוכלו לקבל ב'קו ליער' של קרן קיימת לישראל 1-800-350-550.

רצוי לצאת עם מפות מסודרות ומידע על אתרים לאורך המסלול. טעיתם בדרך? רק רווח, טעות מובילה למקומות חדשים. אז בהחלט זו הזדמנות להגיד מילת תודה ל'קרן קיימת לישראל'.

משהו רומנטי: יש משהו יותר רומנטי מלצאת בזוג לטיול בטבע ביער מיד אחרי הגשם? האוויר הצלול, הראות החדה השביל והעצים הרטובים, כל אלה תוספת חיונית למרקחת נאה לתבשיל האהבה. תנסו ותווכחו.

Share Button


אודות


'משהו רומנטי/ שביל אחרי גשם ' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

dubi zakai 11