מקום/ פיסת ירדן וכחול הכנרת

יער מנחמיה. הנץ המרחף בשמיים חודר במבטו את נפתוליו המרובים של נהר הירדן הדרומי, כאן, נאבק בפיתולים נואשים אפיק הנהר, חורץ את דרכו כנחש חרישי בין מטעים ושדות חרושים. הנץ המרחף בשמיים בודק כל קפל קרקע בעין חדה, בקטע בו מתיישר מתרומם הנץ בתנועה איטית, נאחז בזרם האוויר העולה, דוחה את הרעב מול הנוף המשכר, סוקר את בתי מנחמיה שנאחזים במדרונות התלולים של הרי יבנאל. עוד רגע והנץ ידאה חרישית אל סלע גדול, ברחבת התצפית בראש ההר.

אל נקודה התצפית הזו גם אנו עושים את דרכנו, לא בשמיים בדרך כורכר נוחה כדי לראות מה רואה הציפור במעופה. התצפית והסלע הכבד עליו נחה ציפור הטרף לזכרו של לוי אשכול ראש הממשלה השלישי של מדינת ישראל. נקודת התצפית מעל היער. מכאן רואים היטב את הקצה הדרומי של הכנרת, רמת הגולן, בקעת הירדן, הרי גלעד. בתי הישובים למטה מזכירים קוביות משחק של ילדים. זה המקום, חברי המטיילים, לפתוח את הגזייה לכוס קפה משובח, להשקיע במראות, בשקט וביופי שלווה, כאן יש סיכוי שקהל המטיילים ידלג על מקום זה.

dubi zakai 3

חובבי ההליכה יכולים לטפס מכאן למצפה אלות. חובבי הרומנטיקה יכולים להמשיך בקטע סלול עד מגרש חניה ושביל אוהבים המוליך אל מעיין קטן (שכיום הוא מטפטף) 'עין אנין' שם ממתינה בריכת איגום קטנה שהכנו אנשי קק"ל ואל שני ספסלי אוהבים הנשענים על עץ אקליפטוס ענק. מכאן רכבי השטח יכולים להמשיך בשביל ההולך עד יבנאל.

איך מגיעים: נוסעים על כביש 90 בדרום הכנרת, מטפסים לישוב מנחמיה (אפשר להשאר למוזיאון בית הרופא) יוצאים ממרכז הישוב מטפס שביל אל יער מנחמיה השביל מסתיים באנדרטה ובתצפית. אגב, בכניסה למנחמיה מכביש 90 מימין כניסה לתל דלהימה, ואל הירדן, פינה קסומה שנקראת תעלת האפס שקשורה למפעל המים בנהריים.

 

Share Button


אודות


'מקום/ פיסת ירדן וכחול הכנרת' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

dubi zakai 11