מקום/ מכאן הארבל יפה יותר

קרני חיטין. מראש ההר מתגלה בעונה זו מראה נפלא שדות מסודרים כשטיחים ו"שפיץ" של הארבל מגרד את השמיים

יש רגעים של התייחדות שקטה עם הנוף בפסגת קרני חיטין, לשבת מול הנוף בפריחה משגעת עם תצפית מרהיבה מסביב. בחלק הצפוני, מעל בקעת ארבל. סלעים כבדים מקשים על ההגעה לקצה, מי שהתגבר על המכשול מגיע לספסל, קטן ונסתר מהעין וברגע שהוא מניח ישבנו על הספסל כאילו נעצר מרוץ הזמן, ושלווה נפלאה נחה מול נוף עוצר נשימה. למטה פרושה בקעת ארבל, שורות של הרי הגליל שנדמים מכאן כגלים גבוהים המסתערים על בקעת ארבל הזעירה, השמש מטילה את צילם המנומר של העננים על הרי הגליל העליון הרחוקים, הר נטופה, רמת צלמון, הר רביד והר ניתאי קרובים יותר. ומשלים את המראה כמו ממטוס, הכביש המטפס ומסתיים ב"שפיץ" של הארבל.

ההולך מזרחה, על הסלעים, בין שדרת עצי הזית מגלה בכל צעד איך נגלה נוף יותר ויותר יפה. בחלקו המזרחי של ההר הנוף משתנה, בתי טבריה עילית כאילו מבקשים לזנק את הכנרת, פיסה כחולה מהכנרת נראית, אבל היופי טמון דווקא במסדר הצבעים של שדות חקלאיים, נדמה למי שמביט למטה שסוחר שטיחים זריז שחפץ למכור את שלל שטיחיו פרס לפניכם תצוגה נאה, בתקווה שתקנו. פה ושם גם נראית חלקת של נשירים שהחלו בפריחה ורודה.

קרני חיטין הר געש כבוי, המקום קיבל את שמו בגלל שתי בליטות בהר שנדמות לקרניים, ההר זכה לאזכור בגלל הקרב המפורסם שהתחולל כאן בשנת 1187, בו נגפו הצלבנים בידי סאלח א-דין, ומכאן התדרדר הכישלון עד נפילת ממלכת ירושלים.

קרני חיטין נקודה יפה במסלול "דרך ישו", אורכו של השביל 65 ק"מ, מתחיל בנצרת ומסתיים בכפר נחום על שפת הכנרת. בעונה פורחת זו מהלכים במסלול צליינים שמגיעים במיוחד לארץ לטייל בדרך. גם ישראלים גילו את המסלול היפה, לאחרונה סומן השביל על יד הוועדה לשביל ישראל, צבעו, לבן כתום לבן. השביל מופיע במפות החדשות של סימון שבילים של החברה להגנת הטבע. מי שרוצה סיוע, הקפצות, עזרה בלינה ופרטים על המסלול, יכול להיכנס לאתר: jesustrail.com,  השביל יוזמה של מעוז ינון בעל בית הארחה בנצרת ודיוויד לנדיס תרמילאי אמריקאי.

איך מגיעים: קרני חיטין בולט במראהו. מצומת גולני נוסעים מזרחה, על כביש 77 לכיוון טבריה. בפארק התעשייה הגליל התחתון פונים למעבר מתחת לכביש, אחרי המעבר, מימין מתחיל השביל, (סימון כחול), סעו בשביל כמה שתוכלו והיתר… ברגל.

 

Share Button


אודות


'מקום/ מכאן הארבל יפה יותר' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

dubi zakai 11