k70

מצלמות/ שינוי משחק הכוחות

יום מיוחד התקיים לעיתונאים ואנשי מקצוע בתחום הצילום. תחת גג אחד הציגו את המצלמות המשוכללות של 'פנטקס', ואביזרים כדי לעזור ולשדרג את החובב ואיש המקצוע בתחום הצילום

לפני זמן יצאתי למסלולי טיול על כתפי תלויה מצלמה טובה יחסית. על המצלמה היתה מותקנת עדשה פשוטה וטובה. בדרך כלל איכות הצילומים של המצלמה השביעו את רצוני. במהלך הטיול בקשתי מחבר לבחון את העדשה שלו במצלמה שלי, העדשה שקיבלתי ממנו הייתה של אותה חברה אך באיכות יצור משובחת, ארץ היצור – יפאן. לפתע התמונות שצילמתי עם העדשה של חברי היו באיכות כל כך טובה שהיה לי קשה מאוד לחזור לעדשה המקורית שלי. במקרה הזה למדתי על התמונות את החשיבות של איכות המוצר, ולכן להשתתף בהכרות עם מצלמות 'פנטקס' הוותיקות וללמוד על ההתפתחות האדירה של מוצרים נוספים בתחום הצילום כפי שהוצגה על ידי היבואנים.

היבואנים של יצרנית המצלמות הנחשבת, היפאנית, Pentax  הציגו במסיבת עיתונאים את מוצרי החברה הוותיקה. 'פנטקס' התחילה את יצור מוצרי האופטיקה, עוד בשנת 1919 תחת השם Asani Pentex, רק בשנת 1957 החלה לייצר מצלמות והעניקה למצלמות את השם Asani Pentex. לאט לאט קבעה החברה את מעמדה כיצרנית מצלמות בין הטובות בעולם. עולם הצילום התקדם וחברת 'פנטקס' והחלה להוציא עדשות מדויקות וסדרת מצלמות K. בשנת 2011 שמצלמות החברה כבר משמשות את מיטב צלמי העולם נרכשה פנטקס על ידי היצרן היפאני Ricoh ומשנה זו מצלמות מדיום פורמט/ פורמט מלא ופורמט APSC ומגוון רחב של עדשות יוצרו כדי לשמש את הצלמים למגוון צילומים.

k1

במסיבת עיתונאים חגיגת הציגו שתי חברות גדולות בשוק הצילום בארץ פוג'י פילים שמייצגים קבוצת שמעוני וחברת 'ארגול' שחברו ביחד להציג את מצלמות פנטקס ושלל אביזרים שיעזרו לצלם המקצועי והחובב.

במסיבת העיתונאים הוצגה המצלמה וכמה פיתוחים חדשים בסוג הזיהוי של צבעי העור וצבעי הירוק באיכות חדשה ורזולוציה גבוהה מאוד. תכונות מיוחדת בהתקנת רכיב במצלמה שמפחית משמעותית את תנועות ורעידות המצלמה. 380 פרטי עדשות שחלקן שימשו לפני שישים שנה ומתאימות גם היום למצלמות 'פנטקס'. מצלמות מיוחדות שמתאימות לתנאי מזג אוויר קשים, גשם ואבק והמצלמות עמידות כולל המבזקים. עם עיצוב קומפקטי וקל במשקל.

במהלך מסיבת העיתונאים הוצגו גם תצלומים שנעשו במצלמה בתנאים שונים: בתנועה, בלילה, צילומים שנדרש בהם טווח דינמי רחב, עומק ושדה, וגם דוגמאות שעיקר הדוגמא בצבע מעולה.

בימים אלה שכל טלפון נייד הוא עמדת צילום חברות הצילום מנסות בצד אחד להעניק לאנשי המקצוע, צלמים איכות מיוחדת ומצד שני לצלם החובב עוד מכשירים שיתנו לו תמונה טובה יותר וגם יתחברו עם הטלפון הנייד כדי להוציא תוצאה טובה יותר.

אחד המוצרים שמשכו את תשומת הלב Ricoh Theta מכשיר קל להפעלה שצורת מזכירה שלט טלוויזיה ומעניק מתמונות סטילס ועד סרטי ויידאו ארוכים, בלחיצה פשוטה מכניסים לצילום 360 מעלות באיכות צבע ואיכות צילום מעולה. הצילומים יכולים להיות מוקרנים מיד בעזרת מתאם בטלוויזיה.

גם כל חובבי ה'סלפי' למיניהם יעברו שידרוג בעזרת המתקן המיוחד של Smooth , הסיסמא שלהם כל כך נכונה: "תזוז כמו בסרט". תכונות של המייצבים מבית Zhiyun המוט הפשוט של הסלפי הופך להיות מוט משוכלל שמנתר את הקפיצות בעת הסרטת סרט, בעזרת מערכת חכמה של מייצבים, 3 מנועי שאחראיים על צירים, המנועים בעלי כיוונן אוטומטי לכן לא יורגשו רעידות, ג'ויסטיק מובנה לשימוש, שימוש בזמן ארוך, נוח ועוד  מעניקים לנייד שלכם יכולת של מצלמת סרטים. בעזרת מתקן חכם שניתן לשליטה מהידית מעניק למצלם סרט יציב ולא קופצני.

מערכות גדולות יותר מסוגלות בקלות יחסית ליצור סרט אפילו מהמצלמה כשכל הפונקציות נשלטות מהידית. כל מחזיק טלפון נייד יכול להיות צלם חדשות בעזרת המכשיר החדש וכל מחזיק טלפון נייד יכול להיות צלם קולנוע.

שתי חברות גדולות חברו יחד להציג את המצלמות והאביזרים, 'קבוצת שמעוני' הוותיקה שמייצגת בין השאר את 'פוג'יפילים' וקבוצת 'ארגול' מחולון.

scan0001 (3)

k70

Share Button


אודות


'מצלמות/ שינוי משחק הכוחות' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11