תצלום: יחסי ציבור, אבירם פריג'

מירוץ מכוניות/ מסלול חרוך

פתאום, בלי שנרגיש, אנחנו מתחילים לגדל כאן ענף חדש ומצליח, מירוצי מכוניות, במקביל נולדו ופיתוחו כמה מסלולי מרוץ לספורט מוטרי

ככה זה אצלנו בארץ, לפני שנים, שהתחילו לקום יקבים והתחילו לשווק יין, תוך זמן קצר יחסית, ניטעו כרמי ענבי יין הוקמו יקבים, נולדו מומחים ליין ותוך זמן קצר זכו פה יקבים וייננים  במדליות רבות. ישראל הזדנבה אחרי ענקיות ביצור שמן הזית, יוון, ספרד, פורטוגל ועוד עם תעשייה דלה של שמן זית, תוך זמן קצר ישראל הפכה להיות אימפריה בשמן זית, כמובן קצרה את המקומות הראשונים בעולם במדליות מפוארות והעיקר שמן זית משובח, עוד לא הגענו להייטק, לתעשיות הביטחוניות ועוד ענפים שישראל מפתחת וזוכה בהצלחה, לא, לא שהכל כאן משובח אבל באמת אפשר לטפוח לישראל, (לא חזק) על השכם באמת נעשים פה דברים.

ופתאום, בלי שנרגיש אנחנו מתחילים לגדל כאן ענף חדש ומצליח של פיתוח מסלולי מרוץ לספורט מוטרי. במסיבת עיתונאים שהתקיימה ביום שלישי התבשרנו ש'נבחרת פוינטר' יוצאת לסבב אליפות מזרח אירופה למרוצי ראלי רייד ובאחה, המרוץ האחרון בסבב יתקיים בישראל כמחווה לרגל חגיגות ה 70 למדינה והפקתו נעשית על ידי עמותת מרוצי הראלי הישראלית.

נבחרת פוינטר עם צמד נהגי המרוץ רז והלל יוצאת לראלי יוון  כחלק מסבב אליפות מזרח אירופה למרוצי ראלי רייד ובאחה הכוללת מרוצים ברומניה, יוון, בולגריה וטורקיה והשנה גם מירוץ בישראל. בשנה שעברה זכו רז והלל מצוות פוינטר  באליפות הליגה בקטגוריית T1 ובמקום השני הכללי מבין 87 רכבים שהשתתפו.

השנה מתוכננים 6 מרוצים בליגה מתוכם יתחרה הצוות ב- 4. הצהובה תחל את המסע בשייט לאתונה כבר בסוף אפריל, בדרכה לנקודת הזינוק לראלי יוון (הראלי הראשון) – העיירה קסטוריה שעל הגבול הצפוני עם מקדוניה. לראלי שייערך ב- 17-20.5 יגיעו צוותים רבים מיוון, בולגריה, טורקיה, רומניה, סרביה, פורטוגל, צרפת, הונגריה, קפריסין, אוקראינה, איטליה וכמובן מישראל. שטח המרוץ יהיה בעיקר הררי ומיוער והרכבים יתחרו על שבילים מפותלים תוך שינויי גובה רבים. אורכו הכולל של הראלי הוא כ 1000 ק"מ, מתוכם כ 500 ק"מ של קטעים תחרותיים. (תצלום: יחסי ציבור, אבירם פריג')

לא הספקנו להתרגש מנבחרת פויינטר וכבר מתלחשים  שבשדה תימן, בדרום הארץ נולד מסלול מירוצי מכוניות חדש שעונה לתקן בינלאומי וכבר ביום שני הקרוב רכבי הספורט של מרצדס AMG "יקרעו" את המסלול. בינתיים מחממים מנועים לקראת יום שני הקרוב והכוונה לחרוך את המסלול.

תצלום: יחסי ציבור, יולי קיסלוב

תצלום: יחסי ציבור, יולי קיסלוב

לא הספקנו לנשום וכבר מתגלה לנו שאי שם בבקעה, בפצאל מתקיים מרוץ מעלה אבק של מכוניות קדילאק. זה המרוץ החמישי והאחרון של ליגת קאדילק Time Attack‎ שהתקיים במסלול המרוצים בפצאל ליגת המרוצים הראשונה לנהגים חובבים, במסלול מרוצים מורשה עם רכבים ממותגים שונים המורשים גם לנהיגה באופן חוקי בכבישים. אחרי המרוץ הרביעי שהתקיים בפצאל, ליגת קאדילק Time Attack הוקמה על ידי נהג ומדריך המרוצים לאון טאובס, חברת ״ספארקו ישראל״  ובשיתוף מותג היוקרה הצומח ביותר בישראל לשנת 2017, קאדילק. הליגה מאושרת על ידי הרשות לנהיגה ספורטיבית של משרד הספורט.

תצלום: יחסי ציבור

תצלום: יחסי ציבור

תצלום: יחסי ציבור

תצלום: יחסי ציבור

ובנשימות ההתרגשות האחרונות מתברר ששבוע הבא יחרכו את המסלול החדש שליד העיר ערד מכוניות פיז'ו 208 CUP RACING – מכוניות המירוץ הראשונות שמיובאות לישראל באופן סדיר ואליפות ישראל במכוניות המרוץ של פיג'ו בשיתוף עם בית הספר לנהיגת מירוצים פרודרייב של ראם סמואל.

אז כמו כל דבר בארץ מתחילים בקטן ואז בזמן קצר יחסית כובשים את העולם. לי לא נותר אלא לחזור אל ה-i20 הקשישה שלי, בעזרת הגיר הידני לדמיין שאני נהג במרוץ הצבים בפקקי התנועה המתארכים.

 

Share Button


אודות


'מירוץ מכוניות/ מסלול חרוך' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11