dubi zakai 66

מבחן משפחתי/ שהטיול יהיה יותר נוח

יצאנו בחברת משפחה לנסיעה לצפון הארץ לטייל ולבחון את הג'יפ לנד קרוזר של טיוטה. האמת, על פי תגובת כל בני המשפחה היו מסכימים שהרכב יישאר שלהם. חסכנו מכם את התיאור שחזרו לרכב שלהם

יש משפחות שהחלוקה הפנימית בין הילדים יוצרת קואליציות מוזרות, המשפחה שלפנינו שותפה לנסיעת המבחן המשפחתית, במשפחה שתי בנות בגילאים קרובים, (כיתות ד׳ וכיתה ב׳), שתי הבנות יצרו קואליציה זוגית שמרחיקה מהקבוצה את האחות הקטנה (האחות הקטנה בת שנתיים). לכן, אפשר להבין את השמחה שגילו שבטיוטה לנד קרוזר יש שורה שלישית של מושבים, ושם יש שני מושבים נוחים עבורן, וכך נולדה הפרדה פיסית מרחיקה מהאחות הקטנה, מרווח של שורה והן לבד מאחור, עם המשפחה אבל גם לבד. האחות הקטנה במושב האמצעי בין סבא סבתא.

״איזה כיף, תראי תראי״ אומרת הגדולה בין השתיים ״יש לנו שני מושבים… ולבד,״ אחרי שאב המשפחה פתח את המושבים בשליפה קלה, הבנות קבעו להן את ״האימפריה״ שלהן מאחור, סידרו את שלל הבובות בין הכסאות וכל זאת מול מחאת הילדה הקטנה שרצתה חלק בממלכה שלהן. התחלנו את נסיעת המבחן המשפחתית בצרחות של אפליית הקטנים. הפעם אנו כולנו (שבעה, ארבעה מבוגרים ושלושה ילדים), מדובר בטיוטה לנד קרוזר חדשה, שנת 2017, מנוע בנזין. הצטרפו למשפחה הבוחנת.

dubi zakai 69

dubi zakai 1

כבר שנים טיוטה מובילה במכירות של רכבי השטח היותר קשוחים, מערכת הנעה 4×4 קבועה לכל הגלגלים, מערכת בקרת משיכה ועוד מערכות אלקטרוניות שמתווספות בכל שדרוג הדגם המוצלח. תא הנוסעים יותר מפואר, מוקפד מאוד הכל יושב במקום ללא רעידות כל דבר במקומו, המושבים האחוריים נוחים בעיקר לילדים, נשלפים בקלות ועם קצת ספורטיביות גם מבוגר יכול לשבת במושב האחורי בנוחות יחסית. הג׳יפ 4×4 קבוע שמחשב משנה את חלוקת המומנט בין הגלגלים הקדמיים האחוריים, (התנאים הרגלים דורשים חלוקה של 40:60 בין גלגלים האחוריים לקדמיים) הלנד קרוזר החדש מאפשר טווח מ-50:50 ועד ל- 30:70 כדי לענות על הצרכים בכל תנאי שטח. אחיזת הכביש חכמה, מחלקת את המומנט לגלגלים בודדים ומוסיפה ליציבות, תנאים חשובים מאוד לכבישים חלקים, אחרי גשם ותנאי בוץ. רדיוס סיבוב טוב 5.8 מ׳ לדגם הארוך. שורת המושבים השניה מתקפלת או מתפצלת למצב ממש שטוח, ושורת המושבים השלישית מתקפלת לתוך הרצפה, כך שאם אתם רוצים להוביל משהו הרכב הופך לתא מטען גדול עם רצפה שטוחה. המושבים האחוריים יוצרים את הממלכה לילדים, הם בתוך הרכב אך בנפרד, רוצים הם שותפים לנסיעה, לא רוצים יכולים להיות בעולם שלהם.

משפחתי: שתי בנות בגיל עשר ושמונה במושב האחורי

״זה ממש לא בעיה לעבור למושב האחורי, אפילו לא ביקשנו מאבא לקפל את הכסא. המושבים מאוד נוחים, גם חגורות הביטחות נסגרות היטב, בקלות. אני חושבת שאני יכולה בקלות לפתוח את הכסאות לבד, אף על פי שאבא פתח עברנו את המושבים. המושבים לא מחוברים כך שיש רווח בניהם ושם סידרנו את כל הבובות שלנו. אנחנו יושבות גבוה, ורואים היטב את הנוף בחוץ, יש מכוניות שאנחנו יושבות ואנחנו בקושי מגיעות לחלון.

בסך הכל: הלוואי ואבא יקנה אוטו כזה, זה כיף לשבת במכונית גבוהה.

משפחתי: אב לשלוש בנות (נוהג ביונדאי סטיישן i30)

התואר בוחן רכב זה ממש לא אני, אני נהג רגיל, במכונית מאוד רגילה, והפעם נהנה מצ׳ופר של נסיעה לטיול עם משפחתי (רעייתי ושלושת בנותיי וגם צרפתי את הסבא וסבתא, כך שהיינו ברכב שבעה. במושב הקדמי ישבנו רעייתי ואני, מאוד נוח ומרחב הנהג מאוד נגיש לכל הכפתורים, וגם המושב מעור, תפור היטב, נוח, מתכוונן חשמלית, (אישית אני מעדיף מושבים שהם לא מעור), גם רעייתי אהבה את המושב ליד הנהג ועוד דבר שהיא ציינה, מאוד נוח להסתובב את הקטנה שישבה במושב האמצעי בכסא בטיחות בין סבא וסבתא שגם הם ישבו בנוחות. לסבתא היה מעט קשה לעלות לרכב (בגלל הגובה), פתרנו בעזרת שרפרף פלסטי קטן שאיפשר עליה נוחה לסבתא, והונח לנחותה לפני הדלת. שתי הבנות הגדולות היו מאושרות במושב האחורי שפתחתי (בקלות) עבורן.

dubi zakai 68

הנהיגה: נסעתי ונהגתי בג׳יפים גם בצבא וגם של חברים, עדין לא ישבתי ברכב חדש ומופואר כמו ה׳לנד קרוזר׳ ולכן הצפיות שלי היו גדולות ממנו. הוא נוסע נפלא, אחרי הכיוונים לא נותר לי אלא להתרווח במושב, להנות מהגובה, האפשרות לראות בנוחות מסביב, אם כי בעליה הקשה והארוכה של כביש 89 (נהריה – צומת סאסא), הוא עלה מהר יחסית אך נראה היה בעיה הארוכה שחסר למנוע עוד טיפונת כוח כדי להעביר את ההילוכים קדימה בקלות. היות ואני לא איש שטח מובהק, שמחתי לדעת שיש ׳אח גדול׳ המפקח על הרכב בשטח, אותו ׳אח גדול׳, המחשב של הרכב, קובע למה לתת כוח קדימה או אחורה, נסענו בשטח קל-בינוני וההרגשה היתה שאין מכשול שלא נעבור. מערכת המתלים קלטה את רוב תחלואי הדרך ואפילו סבא וסבתא ציינו שהם חששו מהקפיצות ושמחו להיווכח שהקפיצות נשארות על השביל.

במידה ופותחים את המושב השלישי נותר מעט מקום, לתרמילים. במידה והמושבים מקופלים יש המון מקום לאופניים, מכונית לילדים וכו׳

משפחתי: אם לשלוש בנות (נוהגת ביונדאי גטס שנת 2008)

טוב, לעומת הרכב שלי זה רכב גדול מאוד, ולקח לי זמן להתרגל ולא לפחד להוביל את הרכב הענק הזה, אבל לטוב כנראה מתרגלים מהר, התחלתי להשתמש במראות, לנצל את יתרון הגובה בג׳יפ של טיוטה. אני גם לא מורגלת בחידושים של הגה רך במהירות נמוכה ובכניסה לחניה והגה שהולך ונהייה קשה ככול שמגבירים את המהירות. לי מאוד חשוב איך הילדים נכנסים ואם הם מסוגלים לחגור את עצמם. הילדה הקטנה שלי בת שנה וחצי ואני מודה שהרבה יותר נוח להושיב אותה על כסא בטיחות בג׳יפ, בגלל הגובה ולא צריך כמעט לרבוץ על הרצפה ברכב שלי.

מערכת המצלמה האחורית והמסך מאוד הקלו עלי בנסיעה לאחור וחניה, אחרת לא יודעת איך הייתי יכולה להיכנס לחניה. חשוב לי לראות האם נוח להכניס את הילדה הקטנה למושב הבטיחות ואם קל לקשור. להבדיל מהרכב שלי היה לי מאוד נוח כי הג׳יפ גבוה ולא היה צורך להתכופף בצורה מאוד לא נוחה כמו ברכב שלי.

מאוד נהנתי מהנסיעה למרות שלי, כנהגת עירונית, הרכב הגדול הזה מיותר. כרכב משפחתי לצאת לטיולים הוא נהדר. דברו עם בעלי.

dubi zakai 70

מקצועי: נהגת, מדריכת טיולים מדריכת טיולי שטח (בעלת לנד קרוזר בן 10)

אין ספק שהטיוטה לנד קרוזר חיית שטח, אני מעדיפה את מנוע הדיזל אך אני מכיר כמה חובבי טיולי שטח שאוהבים דווקא את מנועי הבנזין, (מה לעשות לא כולם מושלמים, סתם!). הטיול נעשה בתנאי שטח בינוני, לפעמים היו קטעים קשים במסלול. יצאנו למסלול בשטח צמוד לשני נחלים בצפון הארץ, תחילת המסלול בנחל גוש חלב וממנו מתחברת הדרך לנחל דישון הפראי. בכניסה לנחל גוש חלב, שני מעברי פרות על השביל ששם קפצנו קצת, (אם לא נקפוץ קצת איך נרגיש שאנחנו בשטח) רוב הדרך הג׳יפ יושב טוב ועבירות מצויינת. המבחן שלי היה ביציאה מנחל דישון, יש עליה קשה מאוד עם דרדרת, ליתר בטחון שילבתי את הילוך ה-LOW והג׳יפ עלה ממש ללא מאמץ, במורד התלול שוב שילבתי ב-LOW  ושילבתי של מערכת DAC למניעת הידרדרות הרכב לפנים בירידה. הג׳יפ האישי שלי (בן 10 לנד קרוזר) עלה את העליה  בהילוך ראשון low ומשך את העליה, בג׳יפ הזה יכולתי לרוץ קדימה עם ההילוכים. הגה כח מדוייק גם בשביל משובש מאוד בנסיעה על כביש בקרת זרימה משתנה (VFC), מערכת חכמה בנהיגת שטח (רק בשילוב עם Low) ההגה עובר התאמה ונותן תחושה של אחיזת הצמיגים בשטח, הרגשתי מאוד בטוח לרדת במורד מאוד תלול עם דרדרת, יכולתי לעזוב את ההגה וגם ללא שימוש בדוושת הבלם.

סיכום: נהנתי מאוד מהנהיגה, גם בשטח וגם בכביש, אני לא מרגישה את היתרון של מנוע בנזין, הוא צורך יותר דלק לעומת הדיזל. אני מעדיפה את גירסת הדיזל. גם אני וגם הנוסעים מאוד נהנו.

 

Share Button


אודות


'מבחן משפחתי/ שהטיול יהיה יותר נוח' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11