dubi zakai 35-7

 לכבוד פתיחת עונת הטיולים

רק שהשמש נכלאה מאחורי שורה של עננים קודרים, רק אחרי שחלפו להם החגים, רבים מאתנו כבר החלו בתכנון טיול הסתיו והחורף.

כמו שנהוג בשנים האחרונות רבו המטיילים ברגל או באופניים או ברכבי שטח. אמנם, ארצנו קטנטונת, אך ככול שהטיולים הופכים להיות רגליים וארציים, כך מגלה המטייל פיסות נדירות של הארץ שאפשר להגיע אליהן רק ברגל. גם החנויות והחברות לציוד למטיילים נערכות בהתאם, חלקן אף יוצאות במבצעים של 'טרום טיול', ואפשר להשיג הנחות בקניית ציוד. גם בחברת 'קל גב' לא נחים, אחרי שבישרו לי בצער שתיק הנסיעות 'מרקו פולו' אזל, (זהו תיק מיוחד, שמתאים לעלייה למטוס, לנסיעה קצרה בארץ. יש בו המון כיסים קטנים. והחשוב ביותר, יש לו סידור לאכסון המחשב הנייד. בקיצור תיק נסיעות מצויין. מי שהספיק לקנות את הבודדים שהגיעו לארץ אני מניח שנהנה. אגב, התיק הזה הגיע לארץ במספר מצומצם של יחידות, לצערי הרב לא מספיק, כי הוא נחטף מהחנויות עוד בטרם הגיע. לפני שנתיים הכרתי את התיק ומאז כל נסיעה בארץ או בחול התיק הזה מלווה אותי בנאמנות. אז תבדקו אולי נותר בחנויות). כאמור, חברת 'קל גב' כבר מביאה את מוצריה לקהל המטיילים והתלמידים. בתחילה היו אלה רק תיקים, אחר כך השתלבה החברה בשוק הציוד למטיילים ולשטח. למעלה משני עשורים 'קל גב' לצד המטייל, בציוד מיוחד, בדרך כלל פרי פיתוח של בעלי החברה, הייצור שלהם נעשה בארץ או בחו"ל, וכך, גם השנה, לקראת עונות הטיולים יצאו עם חידושים של ציוד שקל לשאת אותם וקל להסתדר אתם בנפח האיכסון. את המוצרים אפשר להשיג בחנויות ל'מטייל' ו'ריקושט' וחנויות לציוד למטיילים.

לא מתאים לרומנטיים

(שק שינה ULTRA LITE – קטן וקל במיוחד (דגם 545)

אז בכל שנה מגלים שמחירי שקי שינה הולכים וקטנים, וכך במחיר זול יחסית אפשר לקנות שק שינה טוב קטן, מכווץ ואינו מכביד. אמנם כל חובבי הרומנטיקה יאלצו לשיון בשק שינה נפרד מאהובת ליבם קצת קשה יהיה להידחק לשק שינה זה שניים. אך חוץ מרומנטיקה גם צריך לישון ומי שסוחב את כל הציוד על גבו בטיול חשוב שיהיה לו שק שינה קטן  מידות וקל.  השק שינה ULTRA LITE, מגלה את היתרונות שצריך, משקל 1.1 ק"ג. והוא מתקפל לשק דחיסה וחוץ מזה יש עוד רצועות כיווץ. שק השינה מתאים לכל עונות השנה ובארץ אין צורך בשק שינה שמתאים לטמפרטורה של עד 4 מעלות. לחובבי שביל ישראל יכולים להיעזר בו ובמזרון (ראה המשך), טיולי במסלול לאורך הגולן, שביל הגולן,  טיולים של תנועות הנוער, טיולים שנתיים, טיול בשביל ישראל ולמטיבי לכת אשר נושאים את הציוד על הגב.

לראות את הדרך עם פנס בראש

(פנס ראש קומפקטי וקל מישקל FIREFLY – דגם 1259)

הכל הולך ומזעיר, לא רק שהפנסים נעשים קטנים יותר אלא גם נעשו קלים יותר, מייצרים תאורה טובה יותר ונדדו מאחיזה של הפנס ביד לחיבור ישיר למצח. אני נוהג להחזיק בתרמיל שלי פנס, לא קטן, גדול, כדי שבעת הצורך ייתן תאורה טובה. פנס כזה עם שתי סוללות בינוניות מעניק חתיכת כובד לתרמיל, שבדך כלל אני נושא אותו על גבי לכל מקום. גם גרסת פנסי מצח קיבלה עברה שינוי יסודי ומפנס גדול וכבד נושא ארבע סוללות אצבע עברו לפני זעיר שמקור הנרגיה שלו סוללת מטבע קלה וקטנה. וכך יכלו לייצר פנס ראש קטן ויעיל שתופס כלום מקום ומעניק אור נגוהות נאה.

פנס ראש זעיר, משקל 28 גרם בלבד, נורת לד לבנה רבת עוצמה. נועד לשימוש רצוף של 16 שעות עבודה. אידיאלי למטיילים, נהגים, ולשימושים מגוונים נוספים.

לעשות את הטיול יותר נוח

(מזרון טיולים עם מערכת ניפוח עצמית SELF INFLATABLE דגם 538)

רבים מתחילים בימים אלה את התכונן של הליכה בשביל ישראל, חלק יסיימו את היום בשינה בצימר חמוד, אחרים יבלו אצל חברים, אבל רוב המטיילים יקימו אוהל קטן בצד הדרך וידחקו לתוכו להעביר את הלילה בטח לצד המסלול. מי שלא מורגל לישון בשטח יש סיכוי טוב שיקום בבוקר עם כאבי גב. עד היום הריפוד המוצע היה פיסת מזרון דקיק שהיה נפרס על הרצפה ולמרות שיש מזרון הישן היה חש כל אבן והקור מהאדמה היה מזדחל דרך המזרון הדק. בעלי רכבי השטח הצטיידו במזרון כבד למדי שניתן היה לנפח אותו בעזרת קומפרסור או בעזרת משאבת רגל,. תהליך מייגע שמרוב תשישות המטייל היה נרדם מיד. בגלל כובדו המטיילים היו מסתפקים במזרון הדקיק.

מזרון טיולים בעובי 3 ס"מ , בעל כושר בידוד גבוה עם מערכת ניפוח עצמית. את המזרון פורסים בשטח, פותחים את הפיה, והמזרון מתנפח בעצמו. בסיום הניפוח מומלץ לנשוף 2-3 נשיפות בסיום ולסגור את הפיה.  המזרון מתאים למטיילים שנושאים את הציוד על הגב או למטייל שאין לו מקום רב ברכב. המזרון הדק יוצר בידוד בין פני הקרקע לשק השינה. ומשקלו 800 גרם בלבד. המזרון נמכר בשק אריזה מיוחד לשמירה עליו ולנוחות הנשיאה בתיק. גודל המזרון 51×185 ס"מ.

Share Button


אודות


' לכבוד פתיחת עונת הטיולים' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11