dubi zakai 29.6.14-7

יונדאי i20 – שומרת האיכות

 יונדאי i20 1.4 ליטר אוטומטית.

ה'גטס' הקטנה שלנו צבעה טורקיז, בדרך כלל חונה גאווה ליד ביתנו . גטס חביבה, גמעה כבר למעלה מ-200,000 ק"מ ועדין ששה לקחת אותנו לכל מקום. יד שלישית מסוחר מכוניות. ה'גטס' שומרת על עלומיה, בעזרת שמנים טובים וטיפול הוגן, אנו משפרים את חייה ובתמורה היא משפרת את חיינו, מתודלקת ונוסעת. גיר ידני, ידידותי, חוסך כסף ודלק. בקיצור רכב חביב שמשרת את משפחתי ולעיתים גם אותי. שהגעתי עם היונדאי i20 החדשה לסופשבוע של בדיקה, לא היתה לי כוונה נסתרת בהעמדת החדשה הנוצצת ממש צמודה לישנה. כמו שתי נשים שמתחרות על ליבו של גבר, גם שתיים אלו התקוטטו. אמנם בלי מילים, אבל המתח היה ניכר באוויר. ואמנם ה'יונדאי' החדשה מעוררת קנאה, מעוצבת בקווים יפים וזורמים של עיצוב, ריח החדש מרחף בחלל תא הנוסעים (ולא נתייחס נדבר לריח של הישנה).

dubi zakai 29.6.14-5

היו ימים שהגברת הקשישה משנת, 2004 גם היתה יפה ורייחנית, אך חלפו הזמנים, היום כבר דור חדש מככב ביונדאי, דור ה-i. אבל, חברת יונדאי, הקוראנית, חייבת הרבה ל'גטס' הקשישה והטובה. באותם הימים הרכב היה שיא האמינות ותמורה הוגנת למחיר, גם בזכות ה'גטס' יונדאי קבעה את מעמדה כמובילה במכירות בשנים האחרונות בארץ ובמקומות אחדים גם בעולם. כך נולדה ההצלחה גם בדגמים החדשים. לפני כשנתיים מתחו את פניה והדגמים החדשים שוחררו לאוהבי הרכב בארץ, הדגם החדש של ה-i20 .

נזנח לזמן את היונדאי 'גטס' הוותיקה שלנו ונעדיף על פניה, לסופשבוע אחד, את היונדאי i20 . מתיחת הפנים שלפני שנתיים, החרטום קיבל רכות מול החרטום הקודם, יישר קו עיצובי עם הדגמים האחרים של יונדאי, איכות החומרים של תא הנוסעים שופרה, הכל נראה חזק ויושב טוב. עיצוב סולידי ולא מתחכם. כמה קווי עיצוב להדגיש את האישיות. כאמור פנסי החזית מיישרים קו עם האחיות הבוגרות, ה-i25  וה- i35, וכך נוצר חרטום כמעט אחיד בין הדגמים. בגירסה המחודשת יונדאי פוזלת גם אל קהל לקוחות שרוצה אוטו טוב במחיר טוב יחסית, בדמותה של "אחות" הקטנה והזולה, ה-i20, 1.2 ליטר ידנית. דגם נועד לפלח השוק של אנשים שזקוקים לרכב ואין ביכולתם לטפס לדגמים היקרים יותר. מנוע של 1.2 ליטר וגיר ידני. (מחיר כ-75,000 שקל), לצערי לא היה אפשרות לבחון דגם זה.

 dubi zakai 29.6.14-6

ה-i20 שנסעתי עליה אוטומטית, רמת אבזור בסיסית, יש בה הרבה פינוקים כסטנדרט, גג שמש (אפשר לוותר), חישני אור וגשם (גם אפשר לוותר), בקרת שיוט וכו' כך שמי שמתאמץ יכול לחסוך כסף גם בקניית הדגם הבסיסי.

המנוע של ה-1.4 ל' מפיק 100 כ"ס ב-5,500 סל"ד, שקט מאוד, אמין, וגם צרכן דלק סביר, בדגם האוטומטי צריכת הדלק מחוץ לעיר 18 ק"מ לליטר בנהגיה שפויה, (היצרן מכריז על 20 ק"מ לליטר), בתוך העיר צריכת הדלק עומדת על 13 ק"מ לליטר צריכה סבירה למדי.

את המבחן עשינו בהרכב מלא, ארבעה מבוגרים שדוהרים אל ירושלים. בעליות הקשות (הקסטל וכו') מגלה המנוע חולשה, ארבעה מבוגרים ומזגן קצת גדול עליו, לא שהוא הופך להיות עגלה איטית, אלא זקוק לתמרוץ בהורדת הילוך על ידי כפתור בידית ההילוכים, אם עדין המנוע חלש, מספיק לנתק את המזגן, (ולהשאיר את המאוורר) והרכב יזנק בחדווה ויבלע את המעלה במסלול השמאלי. (תזכרו מנוע 1.4 ל', וארבעה מבוגרים). הדיווחים שהגיעו מהיושבים בספסל האחורי ישיבה גבוהה ונוחה וכניסה נוחה למושבים האחוריים.

לנהג יש תנאי נוחות, כסא נוח מתכוונן, הגה מתכוונן קדימה אחורה למעלה ולמטה. גלגל ההגה נוח לאחיזה ובמידה הנכונה, ראיה מרחבית טובה החוצה אם כי העמוד המסגרת השמאלי של חלון הנהג קצת עבה מדי לטעמי ובעת סיבוב צריך הגברת העיירנות.

ובאשר לגטס 2004, שחזרנו אליה בתחילת השבוע, המצבר שבק חיים, כעין נקמה קטנה של אהובה שננטשה.

הערה: לחובבי היונדאי i20 שהמחיר מרחיק אותם מהרכב כדאי לשקול נסיעת מבחן על הדגם הפשוט יותר ,i20  עם מנוע קטן 1.2 ליטר

יונדאי i20 מנוע: 1.4 ל' הספק 100 כ"ס ב-5.500 סל"ד מחיר: כ-97,800 שקל.

Share Button

Tagged:


אודות


'יונדאי i20 – שומרת האיכות' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11