יוון/ רכבת הבוקר של דיאקופטו

דיאקופטו עיירה זעירה שנמצא בחלקו הצפוני של הפלפונס, העיירה הקטנה נושקת לכביש על שפת ללגונת קורינתה הענקית. אם תמשיכו מזרחה לבטח תתחברו לכבישים הרחבים ההולכים לאתונה. דיאקופטו עיירה רדומה עם כבישון הנמצא בקצה העיירה ונושק לים צלול כבדולח, עם חופים נפלאים ורגועים ומעגן דייגים זעיר, עיירה שדומה להפליא לעיירות אחרות ביוון.

אבל יש ייחוד בעיירה הקטנה, בלב העיירה תחנת רכבת ישנה ששיני הזמן עצרו מלנגוס בה, היא נותרה קשישה ועם זאת רעננה וצנועה. מתחנת הרכבת נשלחים פסי רכבת על הגדות התלולות והקניון עצום שזורם בו הנהר vouraikos. בקצה המסילה הרכבת מגיעה לעיירה הזעירה ׳קאלאווריטה׳. בסך הכל 22.5 ק״מ המרחק בין שתי העיירות אבל הרכבת הזו שונה מכל הרכבות ביוון. פעם זו הייתה הדרך היחידיה להגיע אל העיירה קאלאווריטה והרכבת הזו היא רכבת הרים אמיתית שבמסלול נעזרת בשיניים שעוזרות לה לטפס ולהאיט. בשנת 1885 נבנתה הרכבת על ידי חברה איטלקית כדי לחבר את הכפר הקטן שנמצא בהרים, פסי הרכבת צרים מהפסים של הרכבות בימינו וחלק מהדרך הרכבת מתחברת לשיניים שעוזרות לה להתגבר על שיפוע של 700 מ׳. בזמנו, הוליכו את הרכבת קטרי קיטור שאדי המים הסתלסלו ממנה בענן לבן  ויצרו את תמונת היופי של רכבת המתפתלת בסיבובים, מנהרות, וגשרים שהיא מלווה בענן הלבן גדול.

dubi zakai 12dubi zakai 13

כיום הוחלפו הרכבות הציוריות ברכבות דיזל, אך היופי של המסלול נשאר, הרכבת הפכה להיות רכבת שמוליכה בעיקר תיירים. בדרך הרכבת עוברת בתוך נוף קדומים, הרים תלולים שמתרומים לגובה של למעלה מ- 1000 מ׳, הרכבת הזעירה עושה את דרכה בניהם בסדרת עיקולים שלמטה שוצף הנהר. בדרכה הרכבת עוברת בסדרה מנהרות שנשארים ס״מ ספורים רווח בין החלונות לבין קירות המנהרה, כמה גשרים ציורים שתלויים בקניונים צרים מעל הנהר, מדפי סלע כבירים שהרכבת עוברת מתחתם וסלעי ענק שהדרדרו במדרון רובצים לאורך הפסים ובערוץ הנהר. נתיב הרכבת בתוך יער צפוף של עצי אורן ענקיים, חלקם תלויים במדרונות התלולים וכאילו מבקשים עזרה ותמיכה. והנהר vouraikos שוצף לאורך המסלול ומפעם לפעם הרכבת מדלגת מעליו ועוברת לצידו השני.

המסלול עד קאלאווריטה עורך כשעה וחצי של נסיעה, בדרך יש תחנה קטנה בזאוכלורו, עיירה ציורית קטנה על גדת הנהר, בתחנת הרכבת יש עצי תות ענקיים שמצלים על מרפסת עץ ענקית שנשלחת מעל הנהר, ומסעדה יפה ורומנטית. (אפשר להסתפק בנסיעה ברכבת עד זאוכלורו, לשבת לאכול במסעדה ובית הקפה ולהמתין לרכבת בחזרה). חובבי הליכה בטבע פראי יכולים לנסוע עד לעיירה הציורית זאכלורו, לרדת בתחנה ולחזור ברגל במסלול פראי לצד הנהר עד דיאקופטו. הרכבת יוצאת בזמנים קבועים: 6:00, 9:00, 10:50, 11:50. בסופי שבוע מתוגברת הרכבת בעוד רכבות, כדאי לבדוק באינטרנט או בלשכות התיירות.

dubi zakai 14

 

Share Button


אודות


'יוון/ רכבת הבוקר של דיאקופטו' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

dubi zakai 11