דובי זכאי 7

חו״ל/ פינת הוויכוח

גם באיי יוון הקטנים יש סדר מסויים, אמנם האיים מצטיינים בחוסר סדר, אתה יכול לנהוג בלי רישיון, לעבור קו לבן ללא חשש, (חוץ מהחשש הקל שתאבד את חייך), אתה יכול להניף שלט מחוץ לביתך שאצלך יאכטונרים יכולים להתקלח ולקבל באותו דיל שירותים נקיים, תמורה 2 יורו, אף ראשות מקומית לא תגבה ממך כסף עבור הצבת השלט, בקיצור די הפקרות אבל נחמדה. הסדר באיים דווקא ניכר בענייני המשפחה, למשל: המשפחה יוצאת לטיילת על שפת המרינה ביחד, האי קטן וגם המרינה קטנה אך מגיעות יאכטות, מה החדשות שהביאו, אולי לראות חתיכה או שתיים, סתם לראות אנשים אחרים חוץ מהקבועים של האי, בקיצור נשימה מהעולם.

וכך הם יוצאים חגורים במשפחה המצומצמת, אבא, אמא, וילד ולפעמים גם סבתא, כל החבילה יוצאים בערב אל מזח הבטון של המרינה הקטנה, עושים סיבוב ראשון, הליכה מתונה עם האישה והילד על הטיילת, מנידים ראש בסטייל אנגלי לברך בשלום את השכנים שגם הם יצאו לטיול ערב מצויידים בילד. המזח של האי לא ארוך, ולכן שמגיעים לסופו כל המשפחה מסתובבת באחת וחוזרים בטיילת. הנגלה השנייה מוקדשת לילד, עוצרים וקונים גלידה לילד, מחליפים כמה מילים עם המוכרת בנימוס מעודן, לוקחים נייר שהילד לא ינגב בחולצה הלבנה. וכך עוד נגלה ועוד נגלה עד שהם לומדים את ניחוח העולם שהביאו עמם אנשי היאכטות, מאושרים מהנגיעה בעולם חוזרים הביתה.

אבל יש קטע בקצה הטיילת, נקודה בה המזח פונה 90 מעלות לעבר המגדלור, שם חשוך (חוסכים בתאורה,) שם עוגנות כמה יאכטות אפלות, שבעליהן יצאו לסעוד. ממש מתחת למגדלור המסמן את הכניסה לנמל הקטן שם יש מקום מיוחד, שם נמצאת ׳פינת הוויכוח׳. בני זוג שקצת מסוכסכים, יכולים להגיע למקום ולפתוח בוויכוח נוקב, צעקני עם העלבות אישיות ואין איש בסביבה ששומע אותם. 

וכך, ישבתי באפלולית היאכטה  ושמעתי (ולא הבנתי) את הוויכוח בין הזוג שעלו על טורים, לפרקים תוך הנפת ידיים באוויר וצעקות רמות. אחרי דקות של קרב מילוליֿ האשה מתיישבת על אבן גדולה הבעל מסובב את פניו הפוך מהים, האשה עוד ממלמלת משהו ביוונית בשקט הוא לא עונה ואחרי דקות אחדות פוסעים הביתה ברחובות צדדים,  כועסים ושותקים, חפורים בתוך עצמם ולא עזר דבר, פינת הוויכוח המשיכה להיות  – פינת הריב. 

 

Share Button

אודות


'חו״ל/ פינת הוויכוח' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11