חו"ל/ שייט בין שמונים איים

לקראת הקיץ הקרב ועונת הנסיעות לחו"ל אני מעלה מחדש את הכתבה על השייט בלגונה של ונציה, אחד הטיולים היפים שערכתי, הפלגה לליבה של הלגונה הגדולה של ונציה. מסלול שייט נינוח בין שני נהרות, איי דייגים פשוטים וקסומים, איים אחרים שדרים בהם עשירים וספינה מפנקת שהשטנו לבד בין האיים. שמונה ימים של שכרון ונציה ואפילו לא צירך רישיון משיט. …

בלגונה הגדולה יותר מ-80 איים, חלקם בכלל לא מיושבים. התבוננות מהירה במפה מצטיירת וונציה כחצי אי המגיח אל מרכז הלגונה. העיר העתיקה של ונציה בנויה על כלונסאות שמחברות יחד 118 איים זעירים. התיישבות באזור המוקף מים החלה ב-400 לספירה. בתחילה, היו אלה המתיישבים החדשים, פליטים נפחדים שמצאו מסתור באיים המבודדים, מקום מסתור מוגן על ידי מים מאימת אטילה ההוני. המים שהקיפו אותם, הבוץ הטובעני הרחיקו את האויבים, וכך מתוך המים הרדודים והבוציים החלה לצמוח אימפריה להתפתח אימפריה ושבימיה הטובים שלטה על ימים ויבשות רבים. וונציה הפכה למלכת הים האדריאטי. במאה ה-16 דעך כוחה ואט אט נדחק מקומה מההיסטוריה.

הלגונה שמקיפה את וונציה מופרדת מהים האדריאטי בסכר טבעי של איים רזים, אלה איים צרים וארוכים, האי לידו למשל, מתייצב כנקניק ארוך, תפוח מעט בחלקו ניצב מקביל לוונציה. באי זה בדרך כלל דרים עשירי וונציה בבתים מרהיבים, חנויות שופעות טוב וניכר בו חיי עושר ורווחה של עשירי וונציה וגם של העולם. במעבר בין שני האיים לים האדריאטי נמתח אי רזה במיוחד, מזכיר במראהו מקורני, זהו אי הדייגים, 'פלסטרינה'. עוניים של תושביו ניכר במראות האי, סירות הדייג מיושנות מוכות חלודה, הבתים בנויים בגיבוב גרוטאות, בלב הלגונה ניצבות על כלונסאות בקתות ועליהן מגובבים גרוטאות חלודות, ואות לחיים מתוך הגרוטאות מזדקרות צלחות לווין לקליטת שידורי טלוויזיה. למרות העוני נח יופי על האי, כמה כנסיות מעוטרות במגדל פעמונים מסוגנן, הפשטות של התושבים ניכרות בחנויות ובמסעדות הדגים העממיות, הזולות הפזורות על כלונסאות בלב הלגונה, אפשר לעגון לידן, להקשר לעמודים ולהנות מארוחות דגים מעולה שהיאכטה שלך חונה בסמוך. בקצה הדרומי של הלגונה מזדקר כעוקץ עקרב החודר לים עיר הדייגים קיוג'ה. העיר היפה מרושתת תעלות שייט רבות ולכן היא מכונה "וונציה הקטנה". בעיר המיוחדת נמל גדול, מכאן יוצאת לחלקים העמוקים של הלגונה ולרחבי הים האדריאטי ספינות דייג גדולות למסעות דייג ארוכים. לכאן משייטות ספינות ענק שפוקדות את העיר, לשון יבשה ומזח יציב להובלות סחורות ליבשה. כיאה למקום בו התנועה ברובה נעשית במים כלי הרכב אלה סירות מנוע, רוב התושבים מתניידים בעזרתן ברחבי הלגונה. מעט מכוניות נמצאות על האיים ולכן רמת הזיהום יחסית נמוכה. כדרכם של בני המקום גם אנו התנהלנו בימות הגדולות, שכרנו יאכטה מצוידת היטב ומפנקת כדי לערוך מסע בלגונה המקיפה את וונציה.

תחילת המסע בעיירה זעירה, 'קורסייר', בצפון איטליה, על גדות נהר ה'סילי' בצפון הלגונה. הנהר הרחב גולש בזרם מתון אל מפרץ וונציה, עורך פיתול מרשים ואלגנטי ומוצא נתיבות להתחבר אל הלגונה בתעלות רבות. העיירה 'קורסייר' טבולה בנוף פראי, שמורת טבע נפלאה שאת יופייה גילו בתקופות שונות עשירי איטליה ובנו כאן חווילות נאות על גדות הנהר. הדשא גולש עד שפת המים ועליו תפנוקי עשירים, ברים מעוצבים, ציוד גן יקר בריכות ועוד. לפני כל חווילה רציף עץ, חנייה פרטית לקשירת סירות. מיקומה של 'קורסייר' כארבע שעות נסיעה מזרחית למילאנו. במרחק קצר ממנה, מדרום, העיר טרוויסו. על אחד מיובלי הנהר נחבאת חברת, 'לה בוט' (La Boat ), המזחים של החברה טבולים בצמחיה פראית, עצי ערבה בוכייה מלטפים את המים ומסתרים כניסות למעגן קטן. הצמחייה סבוכה ועצים והשיחים נושקים למים. בימי אביב קיץ על המים נחה שכבה לבנה, אלה אבקני הפריחה האביבית שנשרו מהעצים, זרם המים מסיע אותם במורד והאבקנים יוצרים כעין 'שביל חלב' שזורם במרכז הנהר. זו הנקודה ממנה יוצאות ספינות הנהר למסע ארוך בלגונה ובאיים שבה. הספינות הלבנות מצוידות היטב, יש להן כמה רמות וגדלים, יש מבניהן המיועדות לארבע וחמישה זוגות, יש קטנות יותר שמיועדות לשלושה זוגות (או משפחות עם ילדים). למרות גודלן המאיים, גודל יאכטה נאה, הספינות נועדו לנהיגה עצמית ואין צורך ברישיון משיט ואפילו רישיון נהיגה לא תופס כאן. חברי הצוות המיומנים של 'לה בוט' (La Boat ), מעבירים הדרכה בת שעה (או עד שאתם יודעים ומבינים מקצרים את הזמן) על התנהגות עם הספינה הגדולה, ואז מסתבר שכל אחד יכול להיות 'קפיטן', לנווט ספינה גדולה בנהרות ובלגונה ספינה בת כשמונה טון. כמה מסלולים לבחירה המשיטים, בדרך כלל ההשכרה היא לשבוע שייט נינוח מאי לאי, מכפר לכפר, שכל ה"בית" שלכם אתכם, כמו צב ים ענק התקדמת הספינה ועל סיפונה מתקיימים חיים לגמרי לא רעים, במטבח מכינים ארוחות לפי מיטב היכולת שלכם, המצרכים נקנים מחוץ לספינה ובדרך הם איטלקים משובחים. שלושה חדרי שינה (במקרה שלנו), שירותים צמודים ומקלחות בחדרים. הסלון המרווח הופך תוך רגעים לחדר אוכל, שני סיפונים ליאכטה, לשיזוף או סתם להתבטל בקריאה או מעקב אחרי הנוף שחולף ובקצה הסיפון עמדת הקברניט והגה להוליך את הספינה, שליטה על המנוע ומערכת שעונים, הפעלה הספינה נעשית גם מתוך המשך הסלון, עמדת הקפטן על כסא מוגבה. עמדה זו מקורה עם חלונות גדולים במידה ויש גשם או קר בחוץ. חברת 'לה בוט' (La Boat ),  מציידת אתכם במפות מפורטות, בהן מפורט המסלול, אתם יכולים לבחור את הנתיב הרצוי, לכם וכמה זמן להקדיש לכל מקום. מסלול אחד מאפשר לכם להרחיק עד לעיר הנמל היפה קיוג'ה. אפשרות נוספות להמשיך דרך נהר ה'ברנטה', מסלול ארוך ומרהיב ביופיו שחוצה כפרים קטנים, גשרים רבים ו'לוקרים' (אותם תאי ענק המכלסים את היאכטה ומעלים את מפלס המים) עד העיר פדווה. כמובן שהמסלול כולל מעבר בסמוך לוונציה ולאיים אחרים שנמצאים בדרך. בשבוע הפלגה אפשר להספיק את הכל למרות שמהלכה של איטי הספינה איטי, כ-15 ק"מ בשעה.

dubi zakai 12 (6)

דגם הספינה ששכרנו, 'אלגנט', כשמה כן היא, ברבור לבן מבחוץ ומבפנים ספונה בעץ מהגוני מטופח, כאמור, שלושה חדרי שינה + שירותים + מקלחות. מנוע דיזל חזק, (אך איטי) מוליך את הספינה היפה, בדרך אפשר לעגון במעגנות מוסדרות שם נקשרים אל אחד המזחים המיועדים לספינות הנהר, נועלים את הספינה וחופשיים כדרורים לפגוש מקומות ואנשים חדשים. בתחילת הדרך, במורד היפה של נהר הסילי, לומדים ומתאמנים כדי להכיר את נהיגת הספינה. תשכחו את הרעיון שאתם נחשבים נהגים מעולים על הכביש, בספינה הכללים אחרים, לכן כדאי לנצל את מורד נהר הסילי לטעימה ולימוד הולכת ספינה בימים עד שתגיעו ללגונה. בתחילה זה נראה מפחיד, להוביל ספינה כל כך גדולה ואתם חסרי ניסיון, אך אחרי כמה סיבובים בהגה ולימוד סבלני אתם מגלים שלהיות קפטן בנהר זה לא כל כך קשה, כל אחד יכול. מורד הנהר מכוסה בצמחיה פראית, כמות המים והצמחייה מעוררים קינאה בכל לב ישראלי. זו שמורת טבע ענקית בה משתלבים מי נהר, יובלים פעילים המזרימים מים צלולים לנהר. לאורך השייט על גדות הנהר ממתינים חווילות ענקיות, במבט קצר תוכלו לראות ולהבין שיש אנשים שחיים טוב. לצד כל חווילה מוסך נושק למים, לשם משייטת הסירה הפרטית. מסביב נמתחים שדות חקלאיים אל האופק זו העונה בה מבשילה החיטה ותחילת גידולי התירס, גדר חיה מרשרשת של עצי צפצפה רבים שמרעידים את עליהם ברוח בגווני ירוק ולבן, שדות חיטה וירקות. העצים ענקיים, נהנים מכמות המים הבלתי מוגבלת. בולטים ביופיים עצי דולב ענקיים שגדלים בדרך כלל במקומות שיש בהם מים רבים, עצי שיזף שמתפרעים באודם יפה, הצפצפות שהיו בימי החורף הקרים עירומות מתכסות אט אט בעלים והרוח מלחשת בהם ומרעידה בהם שירה ענוגה ומרפרפת. הזרם המתון מאפשר ההפלגה נעימה ואימון עוד לפני שמגיעים להפלגה היותר מסובכת שכוללת מעגנים ולוקרים. (הלוקר, תפקידו להעלות או להוריד את מפלס המים שהספינה שלכם בתוכו, הלוקר נועד להוות אפשרות תנועה רציפה מבלי להיתקל במפלים, כדי להשוות את גובה המים בים הנהרות ללגונה). לעיתים מגיחה מולכם ספינה נהר והמפגש מניב הרמת יד לברכה כמו שיורדי הים הקשוחים נוהגים לעשות, המקצועיים יותר מצטיידים בכובע של קפיטן ואז מצטרפת נגיעת יד  במצחיית הכובע. ליד הישוב הזעיר 'פורטגרנדי' נפרדים מערוצו המסודר של הנהר, עוברים אל מסתורי הלגונה הענקית של וונציה. המעבר מפגיש אתכם עם ה'לוקר', הברבור הלבן שלכם נכלא בין שתי דלתות ענק שמכניס לתוכו את הספינה ומוריד את גובה המים. הנהר גבוה יותר מגובה הלגונה וכדי לא ליצור מפלים ה'לוקר' קולט את ספינתכם בפני הנהר הגבוהים וכולא את הספינה בין שני שערים חסונים ולאט לאט משחרר את המים, ברגע שמשתווה הגובה, נפתח השער ואתם יכולים לצאת מ'הלוקר' להמשך הדרך, בקיצור זו מעלית לספינות. במשך שנים רבות הובלת הסחורות והנוסעים באירופה התנהלו בתעלות, בטרם מסילות הברזל וכלי הרכב. רוב ערי אירופה כיום מצוידות בתעלות שייט ובהם מעגנים ולוקרים  וחיים שלמים שצמחו סביב התעלות ונהרות, כיום רוב התעלות מנוצלות לצרכי תיירות של שייט בספינות נהרות מודרניות.

"… הלגונה נראית כמו אגם שלו, אבל בעצם היא בוגדנית מאוד. צריך לדעת הכל על הזרמים, הערוצים, השרטונים, הגאות והשפל, הגדלת המהירות, מה מסמנים המצופים ופנסי האיתות… בטוח שכל אנשי הסירות יבחינו בסירה זרה בלגונה – הם מכירים את כל הסירות…" (מתוך הספר 'עיר המלאכים הנופלים', ג'ון ברנדט, הוצאת כנרת זמורה ביתן, תרגמה מאנגלית, עדנה שמש).

אל הלגונה מובילים שבילי מים המסומנים בעמודי עץ כבדים. משיט הספינה חייב לנווט את הספינה בין העמודים, סטייה קלה מהדרך המסומנת מסתיימת בשקיעה של הספינה באדמה הטובענית של הלגונה. חילוץ מהבוץ כרוך בהבאת ספינה גרר גדולה של מכבי האש המקומיים, וכפי שאתם מבינים האיטלקים ממש לא אוהבים לעבוד עבודה מיותרת. האיטלקים יודעים לחיות טוב, מקפידים שיהיה להם מספיק זמן כדי לחיות טוב,  בשעה 12:30 הכל נופל להם מהידיים, הם זונחים כל עיסוק לטובת הפסקת צהרים, לעיתים הפסקה זו מתארכת עד שעה 16:00, אחריה יש עוד שעת עבודה אחת ובזה מסתיים להם היום. למרות חביבותם הרבה ושפת הגוף תזזיתית והעבודה קצת מפחידה אותם, לכן כדאי ללמוד להסתדר עד כמה שאפשר לבד, להגיע בזמן העבודה ללוקרים, להשתדל להידבק לספינה אחרת בדרך לפדווה, בדרך הגשרים שנפתחים עבור הספינות.

dubi zakai 122

נחש כחול מתפתל בלגונה זו דרכה של דרך המסומנת בין האיים הרבים, על האיים כפרים מיוחדים בדרך כלל האיים מרושתים בתעלות וספינות קטנות וגדולות ממתינו ליד הבתים. בשנים האחרונות מוסיפים האיטלקים איים מלאכותיים ברחבי הלגונה, הם מסבירים זאת כדי להעלות את מפלס המים, אך הסיבה האמתית צורך בעתודות נדל"ן יקרה סביב וונציה. השייט במרחבי המים המובילים לעיירה הקטנה על האי 'בורנו', בורנו סמוך לאי מורנו, (שם נמצאת תעשיות הזכוכית המפורסמת). האי 'בורנו' הפך להיות מוקד עלייה לרגל תחליפי למורנו, גל תיירים ממלא בכל יום את האי הצבעוני, לקראת ערב הנחיל ההומה של התיירים חוזר לוונציה בגלל שאין באי בתי מלון. מלב הלגונה בולט מזדקר המראה המיוחד של האי בורנו. כל בית באי צבוע בצבע אחר, צהוב חמה, הצמוד אליו חום כהה, לצידו אדום אש, מיד אחריהם מפתיע הבית הצמוד בכחול ים. מגדל הפעמונים המקומי צמוד לכנסייה נטוי על צידו, כנראה מתקנא בפרסומו הרב של במגדל הנטוי בעיר פיזה. הזווית העקומה שלו גורמת לעוברים לידו למהר ולעשות זאת. תושבי האי הקטן, בדרך כלל דייגים שלווים, מדי בוקר יוצאים אל מרחבי הלגונה מוקדם בבוקר, בשנים האחרונות רבים נוטשים את הדייג ועוברים לתעשיית התיירות המתפתחת גם בגלל ירידת כמות הדגה וגם בגלל הרווח הכלכלי. היאכטה שלנו עוגנת ברוב פאר בתעלה המרכזית באי, גשר עץ גדול מחבר שני איים והתעלה המרכזית מפרידה בניהם. מרחק הליכה של חמש דקות מהסימטאות היפות של בורנו ומאתרי התיירות השוקקים תיירים רבים.

את היאכטה קשרנו אל עמודי עץ הכבדים, בשולי התעלה. העמודים נעוצים עמוק באדמת הבוץ של הלגונה ומלווים את השטים לכל אורכה. גשר קשתי מחבר את האי 'מזורבו' לבורנו הסמוך. האי מזורבו שונה מאתר התיירותי המוצף בתיירים של בורנו. גשר עץ מפריד בניהם הוא גם קו הפרדה בין שני איים שונים לחלוטין, באי מזורבו בתים גדולים, חצרות מרווחות, כאן אין תיירים, אלא תושבים שמתגוררים במקום. בתי מגורים על שפת התעלות ואל עמודי העץ הגדולים קשורות סירות קטנות שמאפשרות לתושבים לנוע בעזרתן אל האיים הסמוכים. כל כניסה לבית מצויידת במחסום עץ או ברזל כהגנה מפני המים שגואים לעתים בתעלות ומאיימים להציף את הבתים. על שפת התעלה הגדולה בית קברות שנחשב לאחד היפים באיטליה.

dubi zakai 888

משני האיים יוצאים עם ערפילי הבוקר דייגים אל עבודתם, הערפל הכבד נח על הלגונה מדי בוקר ובספר עיר המלאכים הנופלים מיטב הסופר לתאר את התחושה של עיוורון, קשה לו להבין איך הסירות מנתבות את דרכן בערפל הכבד. התחושה של מי שמסתובב בערפל תנועה בעיסה סמיכה, בשעות הבוקר המוקדמות סירות הדייגים פולחת את ערפל הבוקר הקבוע. בשעה 7:00 מגיחה מתוך הערפל הבוקר ה'ופורטו', אוטובוס המים, זו ספינת ברזל מיושנת שמשמשת כ'אוטובוס' בין האיים. אל האי פורצים התיירים הראשונים והתושבים יוצאים ליום עבודתם בוונציה או מקום אחר. תנועת ה'וופרטו' מתקיימת בכל שעות היום וזו דרך נוחה להגיע. עדיף לשקול לנוע מכאן אל וונציה בתחבורה ציבורית, לא כדאי לשלם כסף רב (כ-55 יורו) למעגנים בוונציה ולא בטוח שימצא מקום פנוי במעגן.

מי הלגונה שוקקים כלי שייט, ממוניות ה'טרגטו', מונית לבעלי אמצעים, ועד ספינת הזבל החלודה שאוספות את הזבל מהאיים ואת דרכן מלווים עננה של שחפים. השייט בספינה האיטית שלנו מוליך אותנו לתחומה של וונציה, סמוך למעגן סן מרקו המים סוערים מתנועה רבה של כלי שייט,  אלה ממש לא מתחשבים בברבור הגאה שלנו שמשייט לאט בגאווה לבנה, המוניות והאוטובוסים הימיים חותכים בלי חשבון, כמו שהאיטלקים נוהגים על הכביש חסרי סבלנות ונהגים מעולים. לעיתים זו ממש סכנה וצריך להקפיד מאוד ולהיות עירניים בשייט. כלי השייט הרבים (שכוללים גם ספינות נוסעים ענקיות) מעלים אחריהם גלים גדולים ש"מעניקים" ליאכטה הגאה שלנו טלטלה נאה, נדנוד שאופייני לים הפתוח ולא ללגונה רגועה. הכניסה לוונציה מותרת רק ל'ופורטו', האוטובוס הימי ולמוניות השייט, הברבור הלבן עובר בסמוך, אנו רואים את וונציה מנקודת מבט מיוחדת, שכל חמודותיה נראים מהסיפון, ספינה שלנו עוברת קרוב, לוונציה שני מעגנים לספינות אך העגינה שם בתשלום. עדיף להשאיר את הספינה באי קרוב, כמו 'לידו' ולעבור בעזרת ה'ופורטו' אל וונציה ואל כיכר סאן מרקו.

המסלול עוד ארוך, עם עגינה בחופי ה'לידו' וגם באיים הסמוכים, ביקור בוונציה, וגם מסלול מיוחד של גשרים הנפתחים לקראתכם על נהר ה'ברנטה' בדרך לפדווה. חיי התרבות בספינה עשירים לפתע מסתבר שיש זמן לקרוא, להכין ארוחות  טעימות, שיחות עם חברים וסתם ישיבה נעימה על הסיפון לראות את השקיעה הנפלאה. מראות הטבע מסביב נפלאים, אפשר לעצור לאורך הנהר בנקודות שונות, יש מעגנים מסודרים לאורך הלגונה, להנות מהציפורים ובעיקר שלווה לנפש.

dubi zakai 125

כדאי לדעת על שייט בנהרות ובלגונה

  1. טיול בשייט בספינת נהרות, נינוח יותר, שלווה שהנוחות בה רבה, ה'בית' נמצא איתך.
  1. כדי להפעיל את הספינה נדרשת הבנה מינימלית בשייט. כדאי להקפיד ולשמוע את ההערות וההדרכה בזמן קבלת הספינה. החברה המשכירה מציידת אתכם במפות מפורטות ומסלולי שייט.
  1. בחשבון הכלכלי כדאי לערוך חישוב את דמי השכרת ספינה מול מחיר השכרת רכב , חדר בבית מלון כך שצריך לעשות את החשבון. מחיר השכרה לשבוע כ-2500 יורו שאותם מחלקים בין שלוש או ארבע זוגות.
  1. טנק דלק מלא מאפשר שייט של שבוע ללא צורך בתדלוק, חשבון התדלוק נעשה דרך שעות מנוע, ביום החזרה.
  1. כמעט בכל מקום אפשר מים כדי למלא את המיכלים, מיכל מלא מכיל כ-700 ליטר והם ניתנים כשרות, ללא תשלום, אם מלאתם מים באחד האיים עדיף שתעניקו לו כמה יורו בתמורה.
  1. אפשר ורצוי להכין ארוחות בספינה, (זה מה שעשינו), למעט יומיים שלא יכולנו לעמוד בפיתוי של מסעדות דגים ופיצריות איטלקית אמיתית.
  1. רוב המקומות העגינה ממש במרכזי הכפרים, כך שאין צורך מיוחד באופניים, אך אפשר לשכור אופניים ולהחזיק אותם על הסיפון.
  1. גיבושן משפחתי, מתאים למשפחת עם ילדים בוגרים או צעירים, יחד משיטים את הספינה, מתאים גם לחבורה של שלושה ארבע זוגות שמתחלקים בהוצאות. קיימות גם סירות שמותאמות לזוגות.
  1. רצוי לקנות הרבה יין, לרכז קניה אחת בסופר הקרוב, היין באיטליה זול ממים, מאוד טעים, עם מגוון ענק, נקניק גבינות המחיר סביר בהחלט. אפשר לקנות דגים אצל הדייגים השבים מהים.
  1. בארץ מרכזים את הטיול והזמנה שייט מסוג זה בחברת 'תשוט' (Tashoot ) שנמצאת במרינה בהרצליה. שם יש מחלקה מיוחדת שמציעה מסלולי שייט נהרות, (ללא צורך ברשיון), בלגונה, דרך חברה איטלקית 'לה בוט' La Boat)), באיטליה ושייט נהרות בכל נהרות אירופה. חברת תשוט, 09-9579391.
Share Button


אודות


'חו"ל/ שייט בין שמונים איים' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

dubi zakai 11