דובי זכאי 16

חדשות/ חווה על גג דיזנגוף סנטר

חווה חקלאית על גג דיזנגוף סנטר מאפשרת לכל אחד להפוך לחקלאי

מתחיל פרויקט חדש, ירוק וייחודי בדיזנגוף סנטר, המציע שיטות גידול של ירקות וצמחי תבלין בסביבה עירונית בכל דירה תל אביבית. במסגרת הפרויקט יתקיימו סדנאות עיוניות ומעשיות לכל הגילאים. אנשים רבים מפנטזים על הרעיון לגדל בעצמם ירקות בביתם, אך רעיון זה לרוב שמור לבעלי גינות פרטיות. העניין הציבורי באורח חיים בריא ואורגני, רק הולך וגדל, לצד הרצון לשלוט במרכיבי המזון שאנחנו צורכים.

בדיזנגוף סנטר, המקדם את תפיסת הקיימות העירונית, החליטו להירתם לנושא ובתחילת שנת 2015 יחלו בפרויקט חדש ירוק, חשוב וטרנדי – חקלאות עירונית, פרי שיתוף פעולה עם חברת ליווינג גרין. במסגרת הפרויקט " ירוק בעיר", יוקם על גג הסנטר מתחם חקלאות עירונית על בסיס השיטה ההידרופונית. במתחם מוצגות מערכות אישיות, משפחתיות ומסחריות של גידול ירוקים וירקות (חסות, תרד, תבלינים ועוד). את התוצרת החקלאית ניתן יהיה לקנות בהמשך בדוכן מיוחד ב'שוקיסטה'- שוק איכרים אובני שמתקיים מדי יום חמישי בדיזנגוף סנטר.

מדי שבוע יועברו במתחם סדנאות לקהל הרחב בהן ילמדו המבקרים על חקלאות עירונית, יסיירו במתחם בו יוצגו הגידולים ואף יתנסו במערכות עצמן, בשתילה ובקטיף. בסוף הסדנה יקבל כל משתתף יקבל ערכת גידול אישית לגידול ירוקים (חסה, בזיליקום וכיוב') .

השיטה ההידרופונית מאפשרת לגדל צמחי מאכל על גבי מים, ללא שימוש במצע כלשהו, כאשר חומרי התזונה של הצמחים מומסים במים. בשיטות אלו לא נדרשת אדמה, ולכן ניתן לגדל גם במרחב העירוני בשטחים שאינם מנוצלים (גגות, מרפסות וכו'). המערכות פשוטות לתפעול כמות המזיקים משמעותית קטנה יותר, אין שימוש בהדברה כימית וקיים חיסכון אדיר במים ואנרגיה.

מתחם דיזנגוף סנטר החל מינואר.

Share Button

אודות


'חדשות/ חווה על גג דיזנגוף סנטר' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11