dubi zakai 1

הצעה/ מיוחד לנשארים בארץ

הפעם אנו חוסכים לכם את הצורך להגיע לפנות בוקר לשדה התעופה, חוסכים לכם את התור המעצבן לבידוק, את השאלה האם ארזתם לבד? וגם כסף זר. תישארו פה, נפעיל את הדמיון ונחפש מקומות שמזכירים במעט את חו"ל. להרגיש עם (חו"ל) ולהיות בלי (חו"ל).

הצעה 1/ כמעט השוורצוולד

קחו למשל, את ה'שוורצוולד' (היער השחור), על גבול גרמניה צרפת, יער קסום, אפלולי עטוף יופי מסתורי. בחורש הצפוף נחבאים כפרים וכבישים מתפתלים.גם לנו, בארצנו הקטנה יש פאה קטנה של השוורצוולד – יער ביריה בצפון הארץ.

מתחילים בחצור, על כביש 90, בכניסה הצפונית (לאזור התעשייה), נוסעים מערבה, כביש קטן מתפתל ומטפס ליער קק"ל, יער ביריה. קרוב יותר לחצור קברו (המשוער) של חוני המעגל (אין כזה דבר ב'שוורצוולד'). הכביש הרזה מוליך לקברו של יונתן בן עוזיאל, שם מבקשי פרי הבטן ושידוך נאה מוזמנים להשתטח על קברו (אין דבר כזה בשוורצוולד). ממשיכים לטפס בחורש האורנים היפה, חורש צפוף של ארז הלבנון. כל פינה שווה עצירה. רוצים כפר יפה? בתוך החורש נחבא הישוב 'עמוקה', אפשר לעשות סיבוב וגם יש מה לקנות לראות ולאכול. ממשיכים לטפס ותגיעו לחוות רכיבה 'בת יער', גן הרפתקאות על חבלים לילדים, מסעדה משובחת ותצפית נפלאה על עמק החולה. אם חסרה לכם מצודה, תמשיכו עד לקצה הר הנועזים ותגיעו למצודה עתיקה, מצודת ביריה, אתר משוחזר על ידי קק"ל שם תראו סרטון קצר על ההתיישבות במקום, מוזיאון קטן והפעלה בעזרת מחשבים. מגובה של 910 מ' יש תצפית נפלאה על עמק החולה ובקצה התמונה גם החרמון הלבן. רוצים מעיינות? בדרך נוף יער ביריה, ממול לעמוקה נמתח שביל (מתאים לכל רכב) לעומק יער ביריה, מעיינות בוסתנים, ואפילו בית כנסת עתיק. מקומות לעצור לטייל ברגל או לשבת לאכול. חוץ מדלק וארוחות ביניים לא עלה לכם פרוטה.

איך מגיעים: כביש 90 בצומת מחניים פונים לחצור ומשם בכביש הקטן המטפס הר ביריה ויוצא בצפת. אפשרות נוספת בדרך הנוף היפה שיוצאת מול פארק עין זיתים על כביש 886 ואפשר לסיים בכביש הצפון עד מטולה.

dubi zakai 2

 

 

הצעה 2/ כמעט תאילנד

חובבי האיים המקסימים בתאילנד סמוך לחופי קראבויי, מוזמנים להפעיל את הדמיון בטיול לאורך החוף בין דור לנחשולים, שלושה איים צמודים ועוד כמה מפוזרים לאורך המסלול. חוף פראי ומפורץ ומקום לאוהבים ב'מפרץ האהבה'. שעתיים הליכה לקראת השקיעה משכיחים את מראות תאילנד.

איך מגיעים:על כביש 4 מחלף פורידיס, ממשכים צפונה ונכנסים שמאלה לפי השילוט נחשולים דור עד חוף הים משאירים את הרכב בחניה שעה וחצי עד הבונים וחזרה.   

dubi zakai 3 

הצעה 3/ כמעט סיני   

חובבי מרחבי סיני חייבים מול עיניהם את התזכורת המלצה חמורה, איסור על מעבר לסיני. חוץ מזה המצרים לא בדיוק מחבבים את התייר הישראלי, אז למה להידחף? במקום התור במעבר הגבול (ואולי גם מעבר על החוק) נציע לכם מקום בלי מסוף גבול שמזכיר את סיני – אבל בקטן. שמורת חולות זיקים. דיונות חולות רכות ובתוליות. דקלים חסונים, בוסתנים ושבילים בין הדיונות, בקצה הדיונות גם יש חוף ים, עם חול רך ומזמין כאן תוכלו להסטלבט ולהרגיש ליום אחד כאילו אתם בסיני.

איך מגיעים: על כביש 4, ממשיכים דרומה אחרי צומת אשקלון, פונים ימינה נכנסים לאיזור התעשיה, נוסעים עד השער הדרומי של תחנת הכח רוטנברג, ממול שביל שמוביל לחולות, (יש איזור חניה מסודר) להחנות את הרכב וללכת משם ברגל.

Share Button


אודות


'הצעה/ מיוחד לנשארים בארץ' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11