dubi zakai 88

דעה/ האם ביבי יעצור את הקטל בדרכים

יוני קלרמן לא משאיר לכם שביב של תקווה שיהיה שינוי לטובה בנושא הכואב, תאונות הדרכים. עוד ועדה ועוד ועדה לא אומר שתרגישו בטוחים יותר בכבישים

זהו! נמצא הפיתרון לעלייה בקטל בדרכים, שנמשכת זו השנה הרביעית: תוקם ועדת שרים בראשות ראש הממשלה! אם זה לא היה כל כך פתטי, זה היה מצחיק. אבל שום דבר שקשור לנושא התאונות הדרכים אינו מצחיק באמת; אין דרך לאמוד את מידת הסבל שגורמת אזלת היד הממשלתית בטיפול בתאונות דרכים.

על המלחמה בתאונות הדרכים אמורה להיות אחראית הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, אך זו מקרטעת בשנים האחרונות. הרפורמות שניסו ליישם בה לא צלחו, היא פעלה – לדברי היו"ר הקודם, פרופ' יעקב שיינין – בחוסר יעילות משווע. לאחר ששיינין התפטר, היא פעלה במשך קרוב לשנה עד ממש לאחרונה, ללא יו"ר דירקטוריון, ועם 5 חברים בלבד במועצת הרשות, במקום ה-15 שהיו אמורים להיות. הצעד הראשון של היו"ר החדש, שלקח את עצמו את התפקיד בהתנדבות כמו כל קודמיו, היה לבקש ולקבל משכורת של 20,000 ש”ח לחודש. הידיעה אומרת שהכסף לא ישולם מתוך תקציב הרשות עצמה אלא על-ידי משרד התחבורה, אבל כך או כך הנה עוד רבע מיליון ש”ח שהיו יכולים ללכת לטיפול בבטיחות בדרכים הולכים כעת לטמיון.

בסמיכות עניינים מעניינת הודיע לפני מספר שבועות ראש אגף התנועה, ניצב ירון בארי, על התפטרותו מהתפקיד אחרי פחות משנתיים. הנימוק הרשמי היה שהוא "מיצה את עצמו". אבל עוד טרם פרישתו מהתפקיד, נשמעו קולות מתוך צמרת המשטרה שהתייחסו בצורה שלילית למינויו מכיוון שהוא לא בא מתחום התנועה, אלא מתחום משאבי אנוש.

אני ראיינתי את ניצב בארי ביום שבו הוא הודיע (למפכ"ל, לא לי) על פרישתו. הוא לא הזכיר את הפרישה במהלך הראיון, ולא נשמע כאדם שמאס בתפקידו. נהפוך הוא – מצאתי אצלו ביקורת גלויה וסמויה על התנהלות האגף בעבר, ורעיונות מעניינים לעתיד. אבל עכשיו ימונה מן הסתם מישהו "מהתחום", דבר שאינו מבשר טובות, לפחות לטעמי.

אבל למזלנו הוא לא לבד. תהיה ועדת שרים, וראש הממשלה בעצמו יעמוד בראשה, והיא בוודאי תיכנס מייד לפעולה ותתחיל לפעול במרץ. ועדת שרים קודמת באותו נושא, אגב, פעלה בראשית העשור למשך ארבע שנים, נפגשה שלוש פעמים, קיבלה שתי החלטות (אחת מהן על הקמת הועדה…..) וההחלטה האופרטיבית היחידה שהיא גיבשה לא ממש מומשה.

האמת, הייתי די מופתע מההודעה, כי לא מתאים לביבי להתעסק במשהו שלא מניב תוצאות חיוביות באופן מיידי. אבל לא הייתי צריך לדאוג: יום או יומיים לאחר הפרסום של ההודעה הראשונה, שפורסמה על-ידי שר התחבורה ישראל כץ, יצאה הודעה מלשכת ראש הממשלה שאומרת שבמקום ועדת שרים שראש הממשלה עומד בראשה, תהיה ועדת מנכל"ים, שפקיד ממשלתי יעמוד בראשה. מסתבר שביבי עסוק יותר במריבות הפנימיות בתוך הליכוד (למה זה לא מפתיע אותי?) מאשר בבטיחות בדרכים, ועשה לשר התחבורה כץ תרגיל עוקץ, במסגרת סדרת המריבות המתוקשרות ביניהם. אבל הירידה בדרג הוועדה ממחישה שוב (כאילו שהיינו זקוקים להמחשה כזו) את ההתייחסות של הממשלה והעומד בראשה לנושא תאונות הדרכים.

בקיצור, אם עד עכשיו לא הרגשתם בטוחים על הכביש, אין סיבה שתתחילו להרגיש כך עכשיו.

Share Button

אודות


'דעה/ האם ביבי יעצור את הקטל בדרכים' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11