דיגדוג/ נקמת הנמלים

מסתבר, שאוכל לכלבים אהוב במיוחד על … נמלים. בבית שלנו יש ׳פינת הסעדה׳ לכלב, קערה עם אוכל יבש שממתינה לו. הנמלים גילו מהר מאוד את ׳פינה ההסעדה׳ ויצרו שיירה נאה של הולכים ובאים אל קערת האוכל. הכלב כדרכו, אדיש לקערת האוכל, הוא נוגע באוכל רק במקרה שהוא לא מצליח לשנורר משהו מהאוכל שאנו אוכלים. עם מבט מלא בחילה הוא הולך בייאוש אל קערת האוכל. והנמלים …חוגגות, אלה נמלים זעירות, שמזכירות ראש סיכה פלוס, הולכות במהירות אל קערת האוכל, ממלאות את הפה הזעיר ועוסקות במרץ בהובלת האוכל אל הקן שלהן. בכל יום אני ממלא את קערת האוכל, אחרי זמן קצר הקערה משחירה מראשי הסיכה שטוחנים את האוכל. הכלב מגלה סולידריות, ברגע שיש נמלים הוא לא נוגע באוכל, ואני, שחרד לגורלו, זורק את האוכל וממלא קערה חדשה וחוזר חלילה, חשבתי שאולי זו קונספירציה של יצרני המזון לכלבים.

בניצוץ של גאונות הנחתי את האוכל של הכלב בליבו מגש מלא מים. קערת האוכל מוקפת מים, מחסום טבעי לגדודי הנמלים, ירדתי על ארבע להתבונן בהצגה הכי טובה בבית. הנמלים הגיעו כגל שחור אל מגש המים, כמה ניסו לחצות את הרוביקון ומצאו את מותם הטרגי וגוויותיהם נסחפו אל חופי המגש. אחרות, הסתובבו מסביב למגש, התאספו לקבל עצה. ואני… עומד על ארבע, מגחך בלעג לתבוסתם. אחרי דקות אחדות הבנתי שראשי הסיכה המעצבנים הפסידו, הלכתי להביא את המטאטא לקראת הגירוש הסופי. ואז הרגשתי שמשהו הולך לי על היד, ראיתי נמלה חצופה מהלכת עלי חופשי, לידה עוד אחת ועוד אחת, מהר מאוד הרגשתי עקצוצים מתחת לבגדים, ואחרי שרקדתי את מחול הדיגדוגים רצתי למקלחת.

והנקמה: למרות שנפרדתי מכל הנמלים עדין אני מרגיש עקצוצים מתחת לבגדים, כאילו שיירה של נמלים מהלכת על גופי ואם אני מקשיב טוב, אני שומע את הפרק השלישי מתוך האופרה נבוקו של ורדי, שירת מקהלת העבדים העבריים.

Share Button


אודות


'דיגדוג/ נקמת הנמלים' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

dubi zakai 11