CRF1000LAfricaTwinAdventurecrfdakartricolour2015110

אופנוע/ מה שלא יהיה לי

חתיך חדש ישן הגיע לשכונה, Africa Twin CRF1000L "החולים" על הדגם הזה כבר שוברים תוכניות חיסכון. כמה פרטים על האופנוע החדש שלצערי לא טעמתי. …

שנחה ההזמנה למפגש עיתונאים להשקתו של האופנוע החדש של הונדה, התמלאתי שמחה. פה ושם רכבתי על האופנוע הנחשק הזה, בעקרון אני לא איש אופנועים אני מחבב דווקא קטנועים כבדים בהם אין צורך להרים את הרגל מעבר להרים כדי לרכב על אופנוע. בסך הכל ההשכלה שלי בדו גלגלי לא חיבבה את הכלים הרוטטים ומרטיטים את איזור המפשעה ואת האגו. אבל לאופנוע הזה יש לי יחס מיוחד, Africa Twin CRF1000L, מאז שגיל הפרישה שלי נראה ממלא את האופק בתמונה שהולכת וגדלה, אל התמונה הפסטורלית הצטרף חלום על תרמיל על גבי ואני רכוב על האופנוע הזה שאני חורש את הג׳ונגלים של אפריקה, וילדים אפריקניאים צחורי שיניים מריעים לי בכניסה לכפרים. בסופו של דבר החלום התכווץ לגודל של מסיבת עיתונאים לקראת השקתו האופנוע בארץ. ניחא, התרגלתי לנפץ חלומות.

רצה הגורל שאפילו המעט שבמעט משרידי החלום התנפצו במסדרונות האין סופיים של השפעת. המחלה התדפקה על מעוני כבר ביום ב׳ בבוקר, צחקה בקול ששכבתי בלא יכולת לקום מהמיטה, ונשבע לכם, יכולתי לשמוע את הווירוס מתלוצץ עם חבריו ובין השאר שמעתי את המילים ׳אפריקה טווין׳. ביום שלישי בבוקר הבנתי שאין סיכוי שאגיע להשקה, שבה הייתי אמור גם לרכב מעט, הווירוס ואני נשארים במיטה לקול צחוקו המתגלגל והוא בועט בפראות ב'אקומול' ובכוס תה עם לימון.

אחרי יומיים של חוסר יכולת לזוז מהמיטה התחילו להגיע התמונות של אלה הבריאים שיכלו להגיע לאירוע, ראיתי את זוהר מבטם שהם רכבו על האופנוע אל האופק הירוק של שפלת יהודה. יחד עם התמונות הגיע הטקסט מיחסי הציבור. ואני, כיביתי בדמיון עוד חלום מכל אלה שלא אגשים.

אבל כל העניינים האישיים לא צריכים להפריע כדי ליידע אתכם שהגיע חתיך חדש/ישן אל אולמות התצוגה של 'הונדה', ומי יודע אולי אתם, הקוראים ובעיקר הקוראות תוכלו להגשים חלום לרכב על הדגם המוצלח מאוד של הונדה.

Africa Twin CRF1000L החדש אשר הושק באירופה לפני זמן קצר, כעת הגיע גם לאולמות התצוגה בישראל.  כמו קודמיו גם ה- Africa Twin CRF1000L החדש של 'הונדה' מצויד במנוע דו צילנדרי טורי עוצמתי, שלדה דינאמית אשר נועדו  גם לרכיבת שטח.

CRF1000LAfricaTwinAdventureDCT2015030

כמו בדגמים הקודמים גם בדגם החדש, האופנוע מצטיין ביצועים טובים בשטח ובנסיעות ממושכות על הכביש, כמו גם בכל הנקודות שביניהם. מנוע 998 סמ"ק של ה- Africa Twin CRF1000Lהחדש מושפע במידה רבה מחוויית השטח של הונדה במכוניות המרוץ CRF250R/450R ו-CRF450R, והוא משתמש באותו עיצוב Unicam קומפקטי בעל ארבעה שסתומים. גל הזיזים היצוק והקל  משתמש באותם חומרים של ה- CBR1000RR Fireblade – מפעיל את שרשרת השסתומים, וזוג מצתים המציתים את תערובת הדלק/אוויר קיימים בכל תא בעירה.

עוצמה ומומנט חזקים וליניאריים מספקים תגובה מידית בכל טווח הסיבובים לדקה, גל ארכובה בפאזה של 270° להעברת הכוח, מספק תחושה מצוינת עבור אחיזת הגלגל האחורי. גל האיזון הדו-צירי מבטל את הוויברציה.

עקרון העיצוב "קלות בלתי שבירה", ה-African Twin החדש מגיע עם גוף בסגנון מינימלי וצורה אתלטית קלילה המציעה לרוכבים הגנה מפני תנאי מזג האוויר קשים ותחושה דקה וזריזה. הפנסים הכפולים שומרים על הנוכחות המקורית וניתן לכוונן את המושבים ברמה של 20 מ"מ. מיכל דלק גדול של 18.8  ליטר – ביחד עם צריכת הדלק החסכונית של המנוע  21.8 ק"מ לליטר (DCT) – מספקים טווח של מעל ל-400 ק"מ.

תיבת ההילוכים של ה- Africa Twin CRF1000L החדש בעלת שש מהירויות והיא קלה, חזקה ומשתמשת באותו עיצוב הנמצא ב- CRF250R/450R כדי להבטיח תגובתיות וחוסן. מצמד מחליק שולט ברכיבי ההנעה בהאצות ובהילוכים נמוכים, מה שהופך את תפעול המצמד לחלק בכל שינוי הילוך.

אפשרות לתיבת הילוכים מתקדמת DCT חדשה, שילוב של מערכות ABS ו-HSTC עם מספר מצבים ליכולת אחיזה אופטימלית על הכביש ובשטח.

מחירו : החל מ 98,900 שקל.

Share Button


אודות


'אופנוע/ מה שלא יהיה לי' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11