dubi zakai 4

אופנוע/ חשמל בעכוז

השיר ׳חשמל בקצות ידיך׳ מספר על חשמל זורם בקצות אצבעותיך, הכוונה כמובן לעניינים שבינו לבינה. אבל ברווח שבין צור יגאל וכוכב יאיר זורם חשמל בעיקר לעכוזך, אין לו שום קשר לעניינים שבינו לבינה. וכך כדי ללמוד קצת על החשמל הזה יצאנו בבוקר קר מאוד לשמוע את בשורת האופנוע החשמלי שהגיע לארץ. כדרכנו, אנו בעד תרבות ירוקה, ידידות לסביבה ובעד בצורה גורפת מניעת זיהום, יצאנו בהולים אל  איזור התעשייה היפה והמתפתח בשולי שני הישובים שצמודים לכביש 6, צור יגאל וכוכב יאיר.

הוא יהודי אמריקאי והיא ישראלית, זוג נשוי שהביאו את בשורת האופנוע החשמלי לישראל. השיחה מתנהלת באנגלית ועברית מעורבת, הוא בקי מאוד בטכנולוגיה והיא קצת יותר בעסקים. שניהם הגיעו אלינו לארץ עם הרבה אופנועים, חנות יפה בשולי האיזור המסחרי של צור יגאל ועם רישיון בלעדי מהיצרן האמריקאי למכור כאן, בישראל את האופנועים החשמליים. החברה זירו, (Zero) חברה אמריקאית מאז 2006 ונחשבת כיצרן האופנועים החשמליים מס׳ 1 בעולם.

dubi zakai 3

בדף המידע מודגש בגדול מה כבר לא תצטרך לעשות לעולם אם יהיה ברשותך אופנוע חשמלי, חמישה עשר דברים אפשר לוותר עליהם עם הרכישה. לא תצטרך למלא דלק, גם לא לבדוק שמן, לא לכוון שסתומים, לא להחליף מצתים בקיצור נשמע כמו העתיד כבר כאן.

האופנוע נראה כמו כל אופנוע, במבט ראשון לא תדעו שזה אופנוע חשמלי, אבל מיד אחרי ההדלקה? הדלקה, בסך הכל מרימים כפתור, אין גרגור מנוע, אין את הרעש המתלווה לכל סחיטה של ידית האצה, יש שקט, הרבה שקט, רק נשאר רחש הצמיגים. הישיבה? כמו כל אופנוע. סחיטת הדוושה מטיסה אתכם למהירות של טיל, בלי רעש.

לכאורה אופנוע חשמלי נראה כפתרון מושלם, אם החשמל הוא הפתרון, אז למה לא לייצר קטנוע חשמלי, שהוא נוח לישיבה גם לנשים וגם לכאלה שאינם יכולים להניף את הרגל מעל האופנוע. אך היצרן ׳זירו׳ מייצר רק אופנועים חשמליים. היצרן מבטיח מעל 300 חשמל ק״מ של נסיעה בין מילוי למילוי, אבל אם אתם בדרך לירושלים מהשפלה אין ספק שתזדקקו להטענה בירושלים, העליות גוזלות יותר חשמל מסתבר. אבל מי שדרכו לתל אביב מהישובים במזרח, כמו כוכב יאיר או בעיר הלווין סביב תל אביב, אין ספק שהכלי ישרת אותו מצויין ובחסכון ניכר.

לבחירה יש כמה דגמים שמאפשרים לענות על הצפיות שלכם, החל מאופנוע הכביש הסולידי, דרך אופנוע כביש שטח, (הדו-שימושי), ואופנוע האקסטרים, השטח, לחברה שאוהבים הקפיצות. טווח המחירים החל מ-58,900 שקל ועד 115,900 שקל. מ-44 כ״ס ועד 67. מילוי של הסוללה לוקח בין 3.7 שעות ועד 10 שעות. (ישנה אפשרות למילוי מהיר של שעה.)

dubi zakai 2

לסיכום: אין ספק שאנו בדרך לרכבים חשמליים חכמים, בינתיים האופנוע הזה נותן פתרון לתושבי השפלה שרוצים להגיע לעיר העמוסה, במעט כסף ובמהירות. לדעתי פריצה הדרך החשמלית על הסף אבל עוד לא ממש, כל כלי רכב כזה משמש כתחנה בדרך לשחרור מתלות בדלק.

נסעתי על האופנוע מעט, זה קצת מוזר, חסר לי הרעש. האופנוע נוסע חלק, מהיר מאוד בולמים הזעזועים טובים. הוא נראה כמו אופנוע, מרגיש כמו אופנוע, אבל נדרש זמן להתרגל. על פי עדות היבואן נמכרו מאמצע השנה 75 אופנועים בעיקר לגופים גדולים, מימסדיים.

אופנועי זירו www.zeromotrcycles.co.il , צור יגאל 073-737-1688. יש אפשרות לנסיעת מבחן במקום.

dubi zakai 1

Share Button


אודות


'אופנוע/ חשמל בעכוז' אין תגובות

תהיו הראשונים להגיב על הכתבה

?תרצו לשתף את המחשבות שלכם

האימייל שלכם לא יפורסם.

dubi zakai 11